Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 8 9 zlaty erbDo celostátní soutěže Zlatý erb se z Prostějovska přihlásili dva tradiční zástupci. Němčice nad Hanou na svých internetových stránkách nedávno přišly s verzí pro seniory, Mořice zase nabízí bohaté fotogalerie zaměřené na přírodní zajímavosti obce a okolí. Z Olomouckého kraje se účastní letošního ročníku soutěže webových stránek a elektronických služeb „Zlatý erb“ celkem třináct měst a obcí. Region budou reprezentovat pouze němčické a mořické „webovky“. Ani jedna z těchto obcí přitom není v této soutěži nováčkem. Hned při své premiérové účasti zaznamenaly Němčice skvělý úspěch, když před třemi lety skončily v Olomouckém kraji na druhém místě v kategorii měst.

„Stále platí, že se snažíme na našich internetových stránkách zveřejnit maximum informací a přinášet aktuální přehled o  kulturním a společenském dění ve městě i v okolí. Máme na webu ale i novinky, mezi které patří například zjednodušená verze webu pro seniory. Ta obsahuje pouze základní informace, je typická velkými ikonami i písmem, takže je přístupná i pro lidi s horším zrakem,“ vypíchla přednosti městského webu Ivana Dvořáková, starostka Němčic nad Hanou. Také Mořice nejsou ve Zlatém erbu nováčkem. Zatím si však na své konto žádný větší úspěch nepřipsaly. „Stránky aktualizujeme téměř každý den. Mimo základních informací zde lidé najdou i bohaté fotogalerie přírodních zajímavostí Mořic a jejich okolí. Vizuální podoba našeho webu se také mění v závislosti na ročním období,“ zmínil se starosta Mořic Jaroslav Knap. Zlatý erb se letos koná již pošestnácté, krajské kolo dospělo do svého jedenáctého ročníku. V loňském roce se jej účastnilo celkem jedenáctka měst a obcí. Mezi městy tehdy zvítězila Olomouc, kategorii obcí opanovala Náměšť na Hané a v kategorii elektronických služeb porota ocenila Zábřeh. Cenu veřejnosti, o níž hlasování rozhodují samo občané, získala rovněž Náměšť na Hané. Soutěže Zlatý erb se účastní celkem třináct měst a obcí. Komise hodnotí grafické zpracování, množství a obsah zveřejněných informací, přehlednost a přístupnost webových stránek. Výsledky krajského kola budou vyhlášeny v úterý 18. března v sídle Olomouckého kraje.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments