Dobré ráno, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak to byl nářez! Před rokem otevřená hala „Suprovka“ v Němčicích nad Hanou se uplynulou sobotu otřásala v základech. Právě zde se totiž konal druhý ročník Orion dancing stars. Tato akce znovu dokázala, že pokud se najde vhodné prostředí a schopný tým organizátorů, tak je o podobná klání mezi tanečníky obrovský zájem. Ve srovnání s povedeným premiérovým ročníkem se totiž jejich počet letos ještě zdvojnásobil!

V Němčicích nad Hanou se celkem představilo 489 tanečníků sdružených do třiačtyřiceti skupin. Takto rozsáhlá akce byla nesmírně náročná po organizační stránce. „Hojná účast nás příjemně překvapila, ale už nemůžeme ani stát,“ hlásila v sobotu v podvečer Eva Bašková z pořádajícího DDM Orion. „V organizaci jsme zaměstnáni tři. Naše taneční přehlídka by se tak absolutně nemohla konat bez pomoci asi dvacítky dobrovolníků. Chtěla bych jim všem hrozně moc poděkovat,“ zdůraznila jedním dechem.

Ačkoliv vše bylo závislé na lidech, kteří pracovali o svém volném čase a bez nároku na honorář, celá přehlídka odsýpala ve velmi svižném tempu a bez výraznějších zaškobrtnutí. Organizátory k pořádání akce rovněž motivovalo prostředí nové haly. „Suprovka k něčemu podobnému přímo vybízí. Pokud by tu nebyla, tak se do toho v takovém rozsahu určitě nepustíme,“ měla jasno Bašková.

Při samotné přehlídce na první pohled zaujala pestrost předváděných tanců. Účastníci totiž bojovali hned ve třech dosti odlišných kategoriích: Street dance, orientální tance a moderní tance. Rozdělení byli také do třech věkových kategorií. „Ta pestrost je přirozená. Šlo nám totiž v první řadě o setkání různých středisek volného času, které nabízí kroužky z nejrůznějších oborů. A to platí i pro druhy tance,“ vysvětlila hlavní organizátorka.

Domácí přitom mohli mít radost, že němčický DDM Orion při srovnání s ostatními rozhodně nezapadl. Zejména domácí mažoretky „Babyorionky či Miniorionky“ sklízející úspěchy i při celostátních kláních před početným publikem potvrdily svoji extratřídu. Nicméně spokojeny odjížděly i přespolní soubory. „Líbilo se nám tady a určitě se sem za rok opět vrátíme,“ prohlásila například Zuzana Muchová ze sportovního klubu ZuM z Kostelce na Hané, který se zaměřuje zejména na zumbu.

VÍTĚZOVÉ DRUHÉHO ROČNÍKU ORION DANCING STARS
Absolutní vítěz poroty:    Pirouette, skladba Sněhurka
Street dance děti:    NH Crew II. DDM Orion
    Němčice nad Hanou
Street dance junior:     I. N. D. DDM Vyškov
Orient děti:     Sooraya II. DDM Zastávka
Orient junior:     Bellynky Oslavany
Orient senior:     Bellyteens Oslavany
Moderní tanec děti:     Cheerleadynky Oslavany   
Moderní tanec junior:     Miniorionky DDM Orion
Moderní tanec senior:     Washington DC Taneční škola
    Need for beat Uherský Brod

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar