Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 08 09 hamry strelniceVstřícný krok vůči armádě České republiky udělali zastupitelé Plumlova. Vojáci si díky jejich souhlasu budou moci opravit starý srubový tábor v areálu střelnice v Hamrech. Přitom právě kvůli hluku ze střelnice vede Plumlov s armádou dlouhodobý spor...

Podle vedení města Plumlova nelze z principu odmítat vše, do čeho se armáda pustí. „Tábor nikomu nevadí, jen ať si ho vojáci opraví. Provoz střelnice se nám však stále nelíbí,“ potvrdil Večerníku plumlovský starosta Adolf Sušeň.

Nesnesitelný hluk ze střelnice dlouhodobě obtěžuje zejména obyvatele blízkých Hamer. Vojáci v ní totiž dlouho pálili, aniž by byla střelnice řádně zkolaudovaná. Město Plumlov, coby účastník kolaudačního řízení, totiž opakovaně odmítlo dát souhlas s jejím provozem za stávajících podmínek. Za pravdu mu dali i představitelé Národní hlukové observatoře ČR. Jenže na tento postoj se armáda ve finále vůbec neohlížela...

„Pokud vím, tak střelnice už je zkolaudovaná, aniž bychom k tomu někdy dali souhlas. K dalšímu jednání nás totiž jaksi zapomněli přizvat...,“ potvrdil Sušeň.  Jak je něco takového vůbec možné? „Tak na to vám neodpovím,“ reagoval starosta Plumlova.  

Podle vyjádření ministerstva obrany kolaudace proběhla v souladu se stavebním zákonem a byly k němu přizvány všechny složky i instituce, které zákon ukládá. Zástupci města Plumlov už mezi ně však kupodivu nepatřili. Jeho vedení se snažilo bránit prostřednictvím podnětu k Nejvyššímu státnímu zastupitelství, to však žalobu na Ministerstvo obrany ČR nikdy nepodalo.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-