Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 08 09 dzbelJe to prostě komedie. V říjnu loňského roku dorazil za velké slávy do Dzbele předváděcí vlak z Chornice. Právě on měl zvěstovat brzké obnovení provozu na této tradiční trati. Termín zahájení pravidelných jízd se později posunul na jaro 2014, ale ani to však už „neklapne“...

Tradiční spojení mezi Dzbelem a Chornicemi bylo zrušeno na konci roku 2011. Důvodem byly úspory ze strany Pardubického kraje, který musel na provoz nepříliš vytíženého spoje Českým drahám doplácet. Nové dotace z kraje měly putovat společnosti Arriva, která v listopadu uspořádala triumfální předváděcí jízdu. Podle posledních informací se její vlaky měly rozjet již v březnu. Jak ovšem Večerník zjistil, je jisté, že ani tento termín se nestane realitou!

„Společnost Arriva před nedávnem oznámila, že svoje vlaky na trať nenasadí. Jedním z důvodů byly i změny ve vedení společnosti. Jednáme nyní s Českými drahami, které by provoz mohly obnovit v polovině června. Příliš se do toho však nehrnou, podle nich byla trasa málo využívaná,“ sdělil Jiří Pálka, který má na pardubickém krajském úřadu na starosti dopravu.

Zdá se tedy stále pravděpodobnější, že listopadový vlak s honorací Pardubického i Olomouckého kraje a vyšnořenými zástupci soukromého dopravce byl nejen prvním, ale zároveň i posledním, který do Dzbele z Chornice dorazil...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-