Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 Otaslavice 020Přes sto padesát výletníků se uplynulou sobotu odpoledne vydalo na první jarní výstup k Obrově noze. Dostaveníčko si dali u otaslavické sokolovny a po necelých třech kilometrech chůze dorazili na kopec vypínající se západně od obce. Zde obdrželi vrcholové razítko, které si mohli nechat dát tam, kam jen jim bylo libo...

Obrova noha u Otaslavic je opevněné sídliště, kde lidé žili už před celkem čtyřmi tisíci lety. Je z něj krásný výhled do okolí, přestože rozhodně nepatří k nejvyšším vrcholům planety a výstup na ni zvládne opravdu úplně každý. Nicméně i ten nejkratší pochod začíná prvním krokem. A odhodlat se k němu nebývá vždy úplně snadné. Letos tak v Otaslavicích učinilo přesně 153 účastníků akce, která se tu konala už počtrnácté. Její termín je tradičně stanoven na první sobotu po prvním jarním dni. Tento rok se však kvůli technickým problémům musel o týden posunout.

„Stalo se nám to vůbec poprvé. Nicméně i tak nám počasí vyšlo náramně. Zatímco loni jsme se tu brodili sněhovými závějemi, letos slunce pěkně hřálo a my procházeli kolem rozkvetlých stromů,“ srovnal Miloslav Ježek, starosta místního Sokola, který akci pořádá. Těsně před dosažením vrcholu čekalo na výletníky občerstvení, v cíli pak zajímavé soutěže určené zejména dětem.

„Bez výstupu na Obrovu nohu si začátek jara ani neumím představit. Člověk si aspoň protáhne nohy a potká se starými známými,“ prohlásila pro Večerník Eva, jedna z účastnic pochodu. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-