Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo si hraje bez hranic, ten by už nikdy ani zlobit neměl. Pod tímto heslem se v Prostějovičkách sešli zástupci sedmi obcí Mikroregionu Plumlovsko. V místním areálu „Zahrádky“ pro ně bylo připraveno celkem sedm disciplín, které prověřily zdatnost, obratnost a zejména smysl pro humor všech dětských i dospělých soutěžících. Vše bedlivě sledoval i Večerník, který byl akci naživo přítomen...

V Prostějovičkách mají s pořádáním nejrůznějších recesistických soutěží více než bohaté zkušenosti. V malé obci na hranici Vojenského újezdu Březina začátkem června každoročně pořádají Zelenou stopu. Oblíbená soutěž pro rodinné týmy ovšem letos svůj obvyklý termín propůjčila právě Hrám bez hranic.

Týmy Krumsína, Mostkovic, Ohrozimi, Stínavy, Plumlova a Prostějoviček se loni utkaly ve Stínavě, kde organizátoři vymysleli skutečně originální a vtipné disciplíny. To samé platilo i pro pořadatele z Prostějoviček, pravidla jednotlivých klání se však po generálce musela upravovat. „Například pro společné pití piva dlouhým brčkem pro čtyřčlenné týmy dospělých jsme nakoupili jedenapůllitrová piva. Ovšem starostovi Krumsína to přišlo moc a tak jsme z každé petky museli půllitr odlít,“ zmínila s úsměvem Zdeňka Růžičková, starostka pořádajících Prostějoviček.

Přestože vše bylo odzkoušeno, velká vřava se strhla už při úvodní „dřevorubecké“ disciplíně. V ní se přítomní muži i ženy s pilou v ruce museli poprat s pořádnou kládou. Na místě se ukázalo, že historická pila místních hasičů není právě z nejostřejších, a bohužel ani z nejpevnějších. A tak přestože mnozí ze soutěžících řezali s nasazením hodným starého Drnce, do šestiminutového limitu se až na výjimky vlézt nedokázali. Tým ze Stínavy za to pak vzal s takovou vervou, až list pily praskl. Jeden ze Stínavských přesto nezapřel bojového ducha a rozřezaný kmen počal pižlat svým kapesním nožíkem. Za to si od některých přihlížejících vysloužil povzbuzování a obdiv, od jiných ale naopak spíše shovívavé úsměvy...

Po fyzické námaze se soutěžící mohli osvěžit v rámci již zmíněného klání pití piva na čas a zklidnit při sledování svých dětí, které se utkaly v pochodu po dvou kouscích puzzle, střílení na branku či přenášení rýže. V parném červnovém odpoledni se pak jako královská ukázala poslední disciplína, kterou byla přeplavba  nedalekého rybníku na plavidle připomínající obří duši od traktoru. Přestože se netradiční kruh, původně sloužící jako kolo pro šlapadlo, jevil na první pohled jako docela stabilní, přibližně polovina soutěžících mohla na vlastní kůži otestovat kvalitu vody v rybníku zvaném Zadní dole.

Po součtu všech disciplín nakonec zvítězily Mostkovice před Krumsínem a Vícovem, který tak neobhájil loňské vítězství ze Stínavy. To samé platilo i pro domácí Prostějovičky, které po stříbru z minulého roku skončily páté. „Tak samozřejmě jsme do toho šli s tím, že chceme vyhrát. Ale ještě důležitější pro nás bylo, aby se ostatním u nás líbilo a toho se nám snad podařilo dosáhnout,“ zhodnotila pro Večerník povedenou akci Zdeňka Růžičková.
23 uvodni_nastup

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-