Dobré poledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 otaslavice_007FOTOGALERIE: Předina je kopec, který se vypíná do výšky 313 metrů. Jedná se o skutečnou dominantu krajiny mezi Prostějovem a Vyškovem. Na majestátnosti mu dodává stopětašedesát metrů vysoká konstrukce vysílače. Všeobecně je Předina považována za geografický střed Moravy, v historii bývala přirozeným cílem výletů a shromáždění. Předina je ale
i název svazku devíti obcí. Šest z nich projeli cyklisté, kteří se v sobotu z Otaslavic vydali „Předinou za poznáním“. Večerník byl u toho...


Na startu akce se v areálu místní sokolovny sešlo celkem třiadevadesát sportovců skutečně všech věkových kategorií. „Letos je nejstarším účastníkem zřejmě Jaroslav Punčochář, kterému je přibližně pětasedmdesát let. Tím nejmladším pak pravděpodobně bude tříletá Julinka Drnovská, která ovšem nepojede celou trasu,“ prozradil Večerníku otaslavický starosta Rostislav Drnovský, který se na rozdíl od své malé vnučky akce aktivně nezúčastnil. „Musím se přiznat, že cyklistice příliš neholduji, od toho máme v zastupitelstvu místostarostu Romana Paláta, který je velkým sportovním všeumělem,“ dodal se smíchem první muž obce.
Na cyklisty čekala trasa vedoucí postupně Brodkem u Prostějova, Dobrochovem, Vřesovicemi, Vranovicemi-Kelčicemi, Vincencovem a zpět do Otaslavic. „Trasa je to celkem tradiční. Letošní novinkou bylo, že nevedla pouze po silnici, ale v úseku mezi Vincencovem a Otaslavicemi také po asfaltové lesní cestě,“ zmínil se Drnovský.
V případě sobotní akce u jednotlivých účastníků rozhodně nešlo pouze o samotný sportovní výkon, ale také o poznávání zajímavých míst nacházejících se v bezprostředním okolí jejich bydliště. „Třeba v Brodku u Prostějova bude při této příležitosti otevřeno hasičské muzeum, ve Vincencově zase kaplička.
U jednotlivých obecních úřadů pak bude připraveno občerstvení,“ obeznámil Večerník Rostislav Drnovský.
Cyklisté z Otaslavic vyrazili krátce po druhé hodině, zpět se vrátili po necelých čtyřech hodinách. V Otaslavicích pro ně byl připraven další kulturně-sportovní program, v němž se o hodnotné ceny utkali i nejrychlejší a nejpomalejší jezdci. „Výlet jsem si užila, všude nás pěkně přivítali. Nepříjemné bylo, že nám hned ze začátku trochu sprchlo a vypadalo, že bude pršet i víc. Jak jsme ale vyjeli z Dobrochova, mraky se roztrhaly a už to bylo dobré,“ zhodnotila výlet jedna z jeho nejmladších účastnic.
Putování na bicyklech přitom nebylo jedinou zajímavou akcí, která se v mikroregionu Předina před pár dny konala. Už v pátek na rybníku Lumhárek v Želči proběhly dětské rybářské závody, v neděli pak v Brodku u Prostějova uspořádali druhý ročník soutěže „Brodek má talent“.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments