Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 adrenalinFOTOGALERIE Kolem tisícovky diváků bylo v sobotu zvědavých na šestý ročník tradičního soupeření malotraktorů v Ludmírově. Do malé obce na Konicku se sjeli závodnicí jak z okolních vesnic, tak i ze vzdálených koutů České republiky. Zatímco loňský ročník byl kvůli rozbahněnému terénu skutečně adrenalinovou záležitostí, kdy se dva stroje na trase lesního trialu dokonce převrátily, letos vše proběhlo v relativním klidu...

Na trasu oblíbeného Tructortrialu v Ludmírově v sobotu vyrazilo sedmadvacet strojů. Postupně se utkaly v couvání, lesním trialu a závěrečné jízdě cestou Jožina z Bažin. Tu skvěle projel i nejmladší účastník závodů, teprve osmiletý Tomáš Trbušek z Konice. Ten po celou dobu sklízel velký obdiv všech diváků a to i přesto, že na starší a zkušenější soupeře v obou předchozích disciplínách přece jen ztrácel.

Dalším hrdinou letošních závodů byl bezesporu Zdeněk Tichý z Ladína. Ten Tructortrial absoloval i s pochroumanou nohou. „Chodím sice o berlích, ale řízení podobných strojů je můj život. Podobnými závody žiji. Loni to tady byla divočina a to mi vyhovovalo, skončil jsem třetí. Letos je to sice o pět míst horší, ale i tak jsem si to náramně užil,“ prohlásil těsně po závodech zářicí Zdeněk Tichý.

Na závody domamontů se obvykle sjíždějí lidé z okolních vesnic. Tento rok poprvé však do Ludmírova dorazili i účastníci skutečně ze všech koutů republiky. „Dozvěděli jsem se o něm na internetu. Letos už máme za sebou osmnáct závodů všude možně po republice. Ten největší z nich se konal v Rudě u Velkého Meziříčí, závody tam sledovalo sedm tisíc diváků. Ovšem tady v Ludmírově se nám moc líbí. Pokud to bude příští rok možné, dorazíme zase,“ prohlásili Jiří Nekola a Honza Pančík, kteří dorazili z vesnic v okolí Plzně. Trojici vzdálených účastníků pak doplnil Vladimír Kuchař z Frýdku-Místku.

I díky slunečnému počasí a bohatému doprovodného programu na šestý ročník Tructortrialu dorazil zatím nejvyšší počet závodníků i diváků. „Jen těch platících bylo přes devět stovek, další tvořili hosté. Je to už ovšem na hranici toho, co jsme schopni v našich podmínkách ještě zvládnout,“ prohlásil za tým organizátorů Jan Kopečný z SDH Ludmírov.

Díky padesátce pořadatelů a spřízněných duší si tak lidé v malebném prostředí mohli užít skutečně příjemné odpoledne s báječnými jezdci na divokých strojích, motokrosaři, motorkami Harley Davidson, modely letadel, skákacím hradem, vodní pěnou a dalším atrakcemi. „Přestože tu všude voněl benzín a pivo, bylo mi tu sladce,“ zhodnotil akci naprosto výstižně jeden z odcházejících diváků.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-