Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 pohadk 009Když dostanou v pohádkách volno, vyrazí všichni hrdinové příběhů pro děti do Plumlova. Uplynulou sobotu se jich na pozvání Spolku plumlovských nadšenců v lese za autokempem Žralok sešla téměř stovka od Boba a Bobka až po piráty z Podhraďáku. Jediný, kdo tentokrát chyběl, byl Rákosníček. Večerník ale nescházel... 

Do pohádkového lesa v Plumlově totiž určitě stojí za to vyrazit každý rok znovu. Kromě smyšlených bytostí, které se sem pravidelně vrací, se pokaždé objeví i velké množství nováčků. Nelze se proto divit, že bez výletu na Žralok si už některé děti neumí konec prázdnin vůbec představit. 

A tak se fronty u vchodu do lesa táhly dlouho před jeho otevřením a zaparkovat v okolí „Pohraďáku“byl oříšek hodný Popelky. 

Po vstupu do lesa na všechny děti čekalo celkem třiadvacet stanovišť, kde se na ně těšili například Budulínek, hrdinové pošťácké pohádky, Šmoulové, Pipi a opice, Minnie a Mickey Mouse i řada dalších. „V lese to bylo perfektní, před pořadateli z řad plumlovských nadšenců musím smeknout. Myslím, že třeba Prostějově se někdo, kdo by něco podobného zvládl tak skvěle zorganizovat, hned tak nenajde,“ zhodnotil akci Milan Brauner, který do Plumlova se svými dvěma dcerami vyrazil letos poprvé. 

Naopak tradiční návštěvník pohádkového lesa se tentokrát odebral za „mlhu hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál...“ 

„Náš kamarád, který tu vystupoval v roli Rákosníčka, bohužel v průběhu roku zemřel,“ prozradil Marek Otruba z pořádajícího Spolku plumlovských nadšenců. 

 

Po uzavření lesa se mohly děti ještě vyřádit na některé z celé řady připravených atrakcí či se kouknout na velkolepou vodnickou show.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-