Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 amannMalířka, ilustrátorka, spisovatelka, prostě Dáma s velkým D Lilian Amann zahájila uplynulou sobotu odpoledne v galerii zámku Plumlov prodejní výstavu svých jedinečných obrazů. Na plumlovském zámku se stále něco děje! Ještě jsme se ani nestihli rozloučit s výstavou obrazů akademického malíře Kristiana Kodeta, a už si do prostor této unikátní architektonické památky našel cestu další umělec.

Tentokrát se na zámku Plumlov můžete pokochat obrazy půvabné umělkyně Lilian Amann, která k příležitosti zahájení výstavy osobně představila své kresby a malby přítomným návštěvníkům vernisáže. „Na zdejší výstavy jezdíme často, protože akce zde jsou pro nás vždy atraktivní a zajímavé a navíc v pěkném prostředí. Plumlovský zámek je velice fascinující stavba jak z venku tak zevnitř, i když ten stav, ve kterém se zámek nachází, je skutečně tristní,“ shodují se účastníci sobotní vernisáže, paní Eva a pan Petr, který za kulturním vyžitím dojíždí na plumlovský zámek až z více než padesátikilometrové vzdálenosti. Přes velkou vzdálenost si dvojice nenechala ujít ani loňskou výstavu fotografky Sáry Saudkové, ani aktuální výstavu obrazů Lilian Amann, která byla za početnou účast příznivců umění velmi vděčná: „Je to už má v pořadí jedenáctá výstava v prostorách plumlovského zámku a já všem účastníkům moc děkuji za to, že přišli a doufám, že se vám obrazy budou líbit a že se nevidíme naposled,“ zahájila prodejní výstavu malířka, ilustrátorka a spisovatelka Lilian Amann. Malbám a kresbám, které můžete v prostorách zámecké galerie vidět, dominuje motiv dětí 

 žen, které oproti minulým kolekcím sladila autorka do modrých odstínů. Jestli jste s poutavými obrazy Lilian Amann ještě neměli tu čest, 

 

i pokud jste už s jejím jedinečným výtvarným stylem obeznámení, nenechte si ujít její výstavu na plumlovském zámku. Mezi vystavenými díly si jistě najdete svého favorita. Výstava je návštěvníkům k dispozici do 31. října.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-