Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

37 pivinVynikající zpráva pro obyvatele Pivína a také Skalky! Krajští radní na svém čtvrtečním jednání odsouhlasili poskytnutí finančního příspěvku na vybudování obslužné komunikace právě mezi Pivínem a Skalkou. Půjde o vůbec první spojnici mezi oběma obcemi. Navíc v současnosti v této obci panuje čilý ruch na rekonstrukci páteřní komunikace. Tamnímu starostovi Janu Vránovi se tak podařily hned dva husarské kousky za sebou...

„Pivín a Skalka dlouhodobě usilují o vybudování obslužné komunikace, která by nejkratší cestou spojila obě obce. Nová silnice zcela jistě zlepší jak historicky danou vzájemnou vazbu, tak především zkvalitní dostupnost pro místní obyvatele,“ uvedl první náměstek hejtmana a prostějovský radní Alois Mačák (ČSSD).

Vzhledem ke skutečnosti, že jde o vybudování zcela nové silnice, dosahují celkové náklady investiční akce přes sedm milionů korun. Kraj by ze svého rozpočtu uhradil padesát procent. Stejným, tedy padesátiprocentním poměrem, se na financování budou podílet i Pivín a Skalka. Každá obec po hranici svého katastrálního území. Nová obslužná komunikace bude mít necelé dva kilometry.

Obnovit historické spojení mezi Skalkou a Pivínem se neúspěšně snažili předkové obou obcí už po několik desetiletí. Pokud v pátek 19. září schválí návrh krajské rady členové Zastupitelstva Olomouckého kraje, začne výstavba pozemní komunikace ještě během tohoto měsíce. Již v příštím čísle Večerníku tak přineseme víc!

A aby toho nebylo málo, stavební ruch probíhá také uvnitř Pivína. Již počátkem července byly zahájeny práce na rekonstrukci silnice přes obec v celé její délce i s výstavbou nové kanalizace, která v části prochází pod vozovkou. Mnohaletá snaha starosty Jana Vrány se tudíž vyplatila...

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-