Nedělní odpoledne bylo na prostějovském zimním stadionu ve znamení bitvy mezi prvním a druhým celkem v tabulce Ligy dorostu. První třetina začala velmi svižně. Lépe v ní hrál domácí SK, který se v 6. minutě dostal do vedení. Ve druhé části hosté ze Zlína naskočili do hry a dvěma brankami otočili průběh zápasu. Třetí třetina přinesla pořádnou bitvu, ze které vyšel lépe domácí dorost, který se třikrát trefil za záda hostujícího gólmana a slavil po výhře 4:2. Večerník sledoval utkání z tribuny.

První buly vyhráli hosté ze Zlína a dostali se před brankáře Černého. Byli to ale domácí, kteří první vystřelili na gólmana. Hrálo se ve velmi rychlém tempu. Ve 3. minutě si první pořádný zákrok zapsal prostějovský brankář. Dvakrát vypracoval útoky SK Radek Martiňák, ani jeden však jeho spoluhráči před bránou Zlína nevyužili. V 6. minutě otevřel Čermák skóre přesnou střelou do horní části brány – 1:0. Hned nato ohrozili Zlínští branku domácích. Po chybě ve vyhození z obranného pásma se na prostějovskou bránu rozjel Páže. V polovině třetiny byli domácí hodně aktivní, ale soupeř je po chvíli připravil o puk. Pak chtěl střelu spoluhráče dorazit do brány Martiňák, gólman hostů si ho ale pohlídal. Nahození Zámorského od modré bylo pro Černého dost nebezpečné. Domácí obránci často obírali na modré Zlín o puky. Pippal to následně zkoušel na zlínskou branku, jeden ze soupeřů jej ošklivě srazil na gólmana. V následných minutách se Zlín držel v obranném pásmu SK. Tsubera se dostal do protiútoku na hostujícího gólmana, ten jeho střelu pokryl. Pospíšil v dobré pozici před hostujícím Malotou mířil nad. Minutu před koncem Zlín zahrozil, domácí si jeho šance pohlídali.

I druhá část začala velmi svižně. Ve 23. minutě Zlín z rychlého protiútoku vyrovnal z hole Šindlera – 1:1. Inkasovaná branka SK rozhodila. Akci Žáka s Martiňákem pokryl hostující gólman lapačkou. Byl k vidění hodně roztržitý hokej, který se přeléval ze strany na stranu. Až v čase 28:19 přišlo první vyloučení po faulu Pážete. V přesilové hře Prostějovští kombinovali, ale rozdílovou branku v ní nedali. V polovině utkání byl Zlín hodně nepříjemný v obranném pásmu SK. Ve 33. minutě se hosté ujali vedení, opět po brance Šindlera – 1:2. Po minutě dostal trest pět plus do konce utkání prostějovský Žák za sporný zákrok na gólmana Tigers. Emoce vyvolal po chvíli podobný faul, tentokrát na prostějovského hráče, který zůstal bez potrestání. V oslabení si domácí celek vytvářel dobré protiútoky a svými střelami ohrožoval Malotu. Nebezpečnější šance si v pětiminutové přesilovce hosté vytvářeli až k jejímu konci, ale na rozdíl dvou branek se nedostali. V poslední minutě šel zlínský Pravda na trestnou lavici.

Minutu přesilové hry si domácí celek přenesl do závěrečné dvacetiminutovky. Vyrovnání v ní nepřišlo. SK kombinoval před Malotou i nadále, ale gólman hostů si jeho tlak pohlídal. Po pěti odehraných minutách se Zlín dostal do pásma před Černého. Všechny jeho pokusy SK zblokoval. Když se Prostějovští usadili v obranném pásmu hostů, zachytil jejich přihrávku jeden z hráčů hostů a vyhodil. Snaha domácích se vyplatila, když v čase 48:49 vyrovnal Radek Martiňák – 2:2. Deset minut před koncem šli domácí do čtyř. Tigers se usadili před Černým a tlačili, ale moc se jim nedařilo. V oslabení se SK dostal až před Malotu. Sedm minut před koncem poslal SK do vedení od modré Lukáš Kubík, jeho střelu ještě tečoval jeden z hráčů a puk skončil až v brance Zlína – 3:2. Hosté mohli vyrovnat hned v následné početní výhodě. Na konci vlastního oslabení se na gólmana Zlína rozjel Tsubera, ale byl faulován a tak jel trestné střílení. To ale neproměnil. Na hostujícím celku byla vidět touha nedělní zápas zvrátit, SK ale jejich pokusy o přejetí do jejich obranného pásma hatil. Dvě minuty před koncem hráli domácí další početní výhodu. V ní si soupeř musel vzít oddechový čas. Když se Zlín usadil v útočném pásmu, tak to zkoušel v šesti. 38 sekund před koncem SK zdramatizoval, když byl vyloučen. Sekundu před koncem ale uklidil do osamocené zlínské klece puk Zbyněk Kasal – 4:2. SK 1013 tak porazil lídra tabulky a dotáhl se na něj na rozdíl „pouhých“ šesti bodů.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Martin TOMÁNEK – SK Prostějov 1913

„Čekali jsme těžké utkání, protože soupeř je první v tabulce. V utkání přišla nějaká zranění, máme navíc i dlouhodobě nemocné hráče, hráči ale ukázali morálku. Bylo to těžké, jelikož ti hráči, kteří odstoupili, byli oporami týmu. Ve třetí třetině ale hráči předvedli morál a zápas otočili ke zdárnému konci. Jsme rádi za tři body, ještě z tak opravdu těžkého utkání. Tým to určitě posune dál.“

Regionální liga juniorů 2021/2022 sk. 11 – 22. října

HC Lvi Břeclav – SK Prostějov 1913

6:2 (3:0, 0:2, 3:0)

Rozhodčí: Schenel – Nikl, Polesný. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 49.

Sestava Břeclavi: Bártek (Dymshakov) – Topolanský, Mácha, Burian, Kareš, Abazaj, Žac, Čaněk, Jurica, Juřička, Havlát, Schweutzer, Koubek, Ambrož, Kunc a Ryšánek. Trenér: Sítek.

Sestava Prostějova: Hořejší (Dubský) – Zatloukal, Masare, Mudrák, Mašek, Přecechtěl, Janků, Tábor, Pospíšil, Beneš, Petr, Slabý a Pokorný. Trenér: Janeček.

Regionální liga juniorů 2021/2022 – 22. října

SK Prostějov 1913 – HC Orli Znojmo

3:6 (0:0, 2:1, 1:5)

Rozhodčí: Pavel – Řehulka, Schejbal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 30.

Sestava Prostějova: Dubský (Hořejší) – Černý, Zatloukal, Masare, Mudrák, Mašek, Petřeková, Haas, Tábor, Táborský, Beneš, Petr, Slabý a Pokorný. Trenér: Janeček.

Sestava Znojma: Dokoupil (Hrstka) – Miloš, Marek, Černý, Smolka, Neckář, Velička, Walla, Hudeček, Tlach, Barták, Pozděna, Konečný, Stanislav, Nečas, Kukla a Míča. Trenér: Konečný.

3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Rozhodčí: Pavel – Schejbal, Takáč. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40.

Sestava Prostějova: Kroupa (Černý) – Tsubera, Řepa, Svoboda M., Dostál, Čermák, Svoboda T., Nemerád, Nevrlý, Hračová, Žák, Slíva, Hozman, Kasal, Němec, Pippal a Kubík. Trenér: Půček.

Sestava Uherského Hradiště: Stašek (Kaděra) – Řimák, Smetana, Korbel, Peterka, Zalubil, Valouch, Mach, Fajkus, Kaděra, Kukuliš, Wasserbauer a Kos. Trenér: Malušek.

Liga dorostu 2021/2022 sk. 12 – 24. října

SK Prostějov 1913 – Tigers Zlín

4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Rozhodčí: Pavel – Schejbal, Lainka. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 53.

Sestava Prostějova: Černý (Kroupa) – Tsubera, Řepa, Svoboda M., Dostál, Čermák, Svoboda T., Pospíšil, Nemerád, Hračová, Žák, Slíva, Hozman, Kasal, Martiňák, Němec, Pippal a Kubík. Trenér: Půček.

Sestava Zlína: Malota (Brada) – Šlesinger, Raška, Šindler, Jünger, Pravda, Chromý, Mrlík, Vyorálek, Zámorský, Páže, Šťastný, Věchet a Červenka. Trenér: Malušek.