Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 strasili_i_uradovaliPlameny i plamínky ve všech možných podobách svítily uplynulý pátek v Kostelci na Hané. Vidět je bylo v papírových lampionech, na svíčkách označujících strašidelnou stezku odvahy, ve velké fatře hořící u fotbalového hřiště, a hlavně ve stovkách dětských očí, které to vše pozorně sledovaly. Všechna tato světýlka pak společně prosvěcovala černočernou tmu posledního říjnového večera.

Lampionový průvod spojený se stezkou odvahy se u kosteleckých rodičů a zejména dětí těší každoročně nebývalé oblibě. V počátcích této tradice stojí občanské sdružení Lepší Kostelec, které společně s ostatními založil současný kostelecký místostarosta František Horák. Nyní se na něm organizačně spolupodílí místní radnice, sokolové, hasiči a fotbalisté.

Akce už několik let začíná u místní sokolovny, na jejíž střeše se vždy objeví prapodivná strašidla. Lampionový průvod městem pak jeho dětské účastníky rozdělí na dvě skupiny. Pro ty větší je za zahradami domů v Revoluční ulici určena delší strašidelná stezka, ti menší pak absolvují její zkrácenou verzi. Jelikož je o tuto atrakci mezi kosteleckou drobotinou velký zájem, musí všichni účastníci už dopředu počítat, že si na začátku stezky vystojí frontu. Ta je přitom rok od roku delší, což může být tou nejlepší odměnou pro všechny, kteří tuto akci připravují. 

Přímo na začátku zkrácené verze strašidelné stezky se ti nejmenší společně s rodiči ocitli na krchově, kde na ně čekal hrobník s krumpáčem

a otevřenou rakví a dvojice pekelných démonů. Při troše štěstí mohli pozorovatelé s ostřížím zrakem odhalit, že jeden z nich má na kopytech boty značky Nike...

Po úvodním hrůzostrašném přivítání děti dostaly razítko do průkazky odvahy a mohly se po spoře osvícené pěšince vydat směrem k místnímu fotbalovému hřišti. Tam na ně čekala sladká odměna a na uchozené rodiče dobroty z udírny.

„Na lampionový průvod a strašidelnou stezku chodíme s manželem už několik let. Když jsme se jí zúčastnili poprvé, tlačili jsme před sebou kočárek s naším klukem. Tehdy jsme tak úplně nevěděli, co od akce můžeme čekat, a váhali jsme, jestli raději s malým nezůstat doma. Nakonec jsme si řekli, že podobných příležitostí v Kostelci není zrovna mnoho, takže bychom jít měli. Teď už má náš kluk šest let a každoročně se sem těší.  Rozhodování, zda jít či nejít, tak už bezpečně vyřeší za nás,“ prohlásila Lenka, jedna z přítomných kosteleckých maminek.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments