Příjemnou noc, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 otaslaviceFOTO: Ještě v pátek se zdálo být všechno jasné. Tandem dosavadního starosty Rostislava Drnovského a místostarosty Romana Paláta měl dohodnutý pátý potřebný hlas v osobě zastupitele za stranu lidovou Josefa Kalába. Už krátce po začátku jednání ustavujícího zastupitelstva začalo být zřejmé, že všechno je jinak.

 Rozložení sil v devítičlenném zastupitelstvu poodhalilo hlasování o počtu místostarostů. Zatímco Mojmír Sokol ze sdružení Společně pro Otaslavice navrhoval dva, dosavadní místostarosta Palát doporučil nerozšiřovat počet funkcí s odůvodněním, že i v uplynulé „vypjaté budovatelské době jeden místostarosta postačoval, má-li obec schopného starostu“. První návrh byl schválen počtem pěti hlasů původně předpokládané opozice, k níž se přidal kandidát s největším počtem preferenčních hlasů Marek Hýbl ze starostova Sdružení nezávislých kandidátů-Za rozvoj obce.

Oba nominanti na starostu pocházeli paradoxně z téže kandidátky. Dosavadní starosta obdržel pouhé čtyři hlasy, když se jeho kolega Hýbl a Božena Bartošová ze Strany pro občany-SNK zdrželi hlasování. Pro druhého nominanta, Marka Hýbla, hlasovalo pět zastupitelů a bylo rozhodnuto.

Dosavadní místostarosta Palát se za této situace vzdal kandidatury na jeden z místostarostenských postů. Prvním místostarostou tak byl zvolen pěti hlasy Sokol, druhou místostarostkou pak Bartošová. V závěrečné diskusi poděkoval Palát minulému starostovi za jeho práci pro obec, která i při velkých investicích do infrastruktury vykazuje solidní hospodaření. Jeden z místních občanů pan Štefek ocenil Drnovského podporu spolkové činnosti. Naopak pan Láznička vyjádřil potěšení nad koncem jedné „kliky“ s tím, že nové vedení obce přinese potřebný „nový vítr“ na otaslavický obecní úřad.

„To se prostě někdy v politice stává, respektuji rozhodnutí zastupitelstva a novému starostovi budu samozřejmě v počátcích nápomocen,“ ubezpečil po skončení jednání bývalý starosta Drnovský. „Byl jsem si vědom podpory občanů, proto jsem se během víkendu rozhodl vyslyšet jejich přání po změně,“ vysvětlil nastupující starosta Hýbl. A co bude patřit k prioritám nového zastupitelstva? „Hodláme revitalizovat koupaliště, zasíťovat pozemky pro výstavbu rodinných domků a rekonstruovat kanalizaci v místní části Alej,“ vyjmenoval plánované akce Hýbl. „Taky chceme posílit bezpečnost v obci, zavést kamerový systém a měřiče rychlosti,“ doplnil první místostarosta Sokol.

Nové vedení obce se nechce soustředit jen na obnovu infrastruktury, ale rozproudit život v obci. „Chtěli bychom víc zapojit občany, zejména mladé lidi do čtyřiceti let, aby se i oni cítili v Otaslavicích dobře,“ kladla důraz na společenský život obce prostřednictvím rozvoje občanské společnosti druhá místostarostka Bartošová.

 

Vizí, nápadů a elánu do další práce je v Otaslavicích zjevně dost. Večerník bude sledovat, jak se záměry daří realizovat.

45 otaslavice2

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments