Dobré ráno, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 otaslaviceFOTO: Ještě v pátek se zdálo být všechno jasné. Tandem dosavadního starosty Rostislava Drnovského a místostarosty Romana Paláta měl dohodnutý pátý potřebný hlas v osobě zastupitele za stranu lidovou Josefa Kalába. Už krátce po začátku jednání ustavujícího zastupitelstva začalo být zřejmé, že všechno je jinak.

 Rozložení sil v devítičlenném zastupitelstvu poodhalilo hlasování o počtu místostarostů. Zatímco Mojmír Sokol ze sdružení Společně pro Otaslavice navrhoval dva, dosavadní místostarosta Palát doporučil nerozšiřovat počet funkcí s odůvodněním, že i v uplynulé „vypjaté budovatelské době jeden místostarosta postačoval, má-li obec schopného starostu“. První návrh byl schválen počtem pěti hlasů původně předpokládané opozice, k níž se přidal kandidát s největším počtem preferenčních hlasů Marek Hýbl ze starostova Sdružení nezávislých kandidátů-Za rozvoj obce.

Oba nominanti na starostu pocházeli paradoxně z téže kandidátky. Dosavadní starosta obdržel pouhé čtyři hlasy, když se jeho kolega Hýbl a Božena Bartošová ze Strany pro občany-SNK zdrželi hlasování. Pro druhého nominanta, Marka Hýbla, hlasovalo pět zastupitelů a bylo rozhodnuto.

Dosavadní místostarosta Palát se za této situace vzdal kandidatury na jeden z místostarostenských postů. Prvním místostarostou tak byl zvolen pěti hlasy Sokol, druhou místostarostkou pak Bartošová. V závěrečné diskusi poděkoval Palát minulému starostovi za jeho práci pro obec, která i při velkých investicích do infrastruktury vykazuje solidní hospodaření. Jeden z místních občanů pan Štefek ocenil Drnovského podporu spolkové činnosti. Naopak pan Láznička vyjádřil potěšení nad koncem jedné „kliky“ s tím, že nové vedení obce přinese potřebný „nový vítr“ na otaslavický obecní úřad.

„To se prostě někdy v politice stává, respektuji rozhodnutí zastupitelstva a novému starostovi budu samozřejmě v počátcích nápomocen,“ ubezpečil po skončení jednání bývalý starosta Drnovský. „Byl jsem si vědom podpory občanů, proto jsem se během víkendu rozhodl vyslyšet jejich přání po změně,“ vysvětlil nastupující starosta Hýbl. A co bude patřit k prioritám nového zastupitelstva? „Hodláme revitalizovat koupaliště, zasíťovat pozemky pro výstavbu rodinných domků a rekonstruovat kanalizaci v místní části Alej,“ vyjmenoval plánované akce Hýbl. „Taky chceme posílit bezpečnost v obci, zavést kamerový systém a měřiče rychlosti,“ doplnil první místostarosta Sokol.

Nové vedení obce se nechce soustředit jen na obnovu infrastruktury, ale rozproudit život v obci. „Chtěli bychom víc zapojit občany, zejména mladé lidi do čtyřiceti let, aby se i oni cítili v Otaslavicích dobře,“ kladla důraz na společenský život obce prostřednictvím rozvoje občanské společnosti druhá místostarostka Bartošová.

 

Vizí, nápadů a elánu do další práce je v Otaslavicích zjevně dost. Večerník bude sledovat, jak se záměry daří realizovat.

45 otaslavice2

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-