Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 otaslaviceFOTO: Ještě v pátek se zdálo být všechno jasné. Tandem dosavadního starosty Rostislava Drnovského a místostarosty Romana Paláta měl dohodnutý pátý potřebný hlas v osobě zastupitele za stranu lidovou Josefa Kalába. Už krátce po začátku jednání ustavujícího zastupitelstva začalo být zřejmé, že všechno je jinak.

 Rozložení sil v devítičlenném zastupitelstvu poodhalilo hlasování o počtu místostarostů. Zatímco Mojmír Sokol ze sdružení Společně pro Otaslavice navrhoval dva, dosavadní místostarosta Palát doporučil nerozšiřovat počet funkcí s odůvodněním, že i v uplynulé „vypjaté budovatelské době jeden místostarosta postačoval, má-li obec schopného starostu“. První návrh byl schválen počtem pěti hlasů původně předpokládané opozice, k níž se přidal kandidát s největším počtem preferenčních hlasů Marek Hýbl ze starostova Sdružení nezávislých kandidátů-Za rozvoj obce.

Oba nominanti na starostu pocházeli paradoxně z téže kandidátky. Dosavadní starosta obdržel pouhé čtyři hlasy, když se jeho kolega Hýbl a Božena Bartošová ze Strany pro občany-SNK zdrželi hlasování. Pro druhého nominanta, Marka Hýbla, hlasovalo pět zastupitelů a bylo rozhodnuto.

Dosavadní místostarosta Palát se za této situace vzdal kandidatury na jeden z místostarostenských postů. Prvním místostarostou tak byl zvolen pěti hlasy Sokol, druhou místostarostkou pak Bartošová. V závěrečné diskusi poděkoval Palát minulému starostovi za jeho práci pro obec, která i při velkých investicích do infrastruktury vykazuje solidní hospodaření. Jeden z místních občanů pan Štefek ocenil Drnovského podporu spolkové činnosti. Naopak pan Láznička vyjádřil potěšení nad koncem jedné „kliky“ s tím, že nové vedení obce přinese potřebný „nový vítr“ na otaslavický obecní úřad.

„To se prostě někdy v politice stává, respektuji rozhodnutí zastupitelstva a novému starostovi budu samozřejmě v počátcích nápomocen,“ ubezpečil po skončení jednání bývalý starosta Drnovský. „Byl jsem si vědom podpory občanů, proto jsem se během víkendu rozhodl vyslyšet jejich přání po změně,“ vysvětlil nastupující starosta Hýbl. A co bude patřit k prioritám nového zastupitelstva? „Hodláme revitalizovat koupaliště, zasíťovat pozemky pro výstavbu rodinných domků a rekonstruovat kanalizaci v místní části Alej,“ vyjmenoval plánované akce Hýbl. „Taky chceme posílit bezpečnost v obci, zavést kamerový systém a měřiče rychlosti,“ doplnil první místostarosta Sokol.

Nové vedení obce se nechce soustředit jen na obnovu infrastruktury, ale rozproudit život v obci. „Chtěli bychom víc zapojit občany, zejména mladé lidi do čtyřiceti let, aby se i oni cítili v Otaslavicích dobře,“ kladla důraz na společenský život obce prostřednictvím rozvoje občanské společnosti druhá místostarostka Bartošová.

 

Vizí, nápadů a elánu do další práce je v Otaslavicích zjevně dost. Večerník bude sledovat, jak se záměry daří realizovat.

45 otaslavice2

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-