Příjemnou noc, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 ajetamNedočkavě nad nahozenými pruty vysedávali už začátkem letošního května. Kromě zklidnění po meditaci na březích čerstvě napuštěné plumlovské přehrady si ovšem domů až na výjimky nic neodnesli. V průběhu uplynulého týdne se situace pro příslušníky Petrova cechu zásadně změnila. V říjnu totiž byly do přehrady vypuštěny tisíce kaprů a candátků a stovky línů, štik, sumců a amurů. Po osazení následovala desetidenní doba hájení, která v úterý 28. října skončila. 

Po pěti letech bez vody byla rybářská sezóna na plumlovské přehradě konečně oficiálně spuštěna. A hned se ukázalo, že asi tisícovka prostějovských rybářů situaci na dlouho vypuštěné nádrži sledovala s ještě větší netrpělivostí než masa běžných rekreantů. Zatímco plavci se letos v létě k nádrži vraceli velice opatrně a vzhledem ke kolísavé kvalitě vody jejich počet rychle upadal, rybáři hned po osazení a zahájení rybolovu vzali nádrž útokem. 

V pátek odpoledne jste jich na všech březích plumlovské přehrady mohli napočítat desítky. „Byl jsem tady v úterý, ve středu, ve čtvrtek a jsem tu i dnes. Sice jsem za tu dobu chytil jenom dvě ryby, jednu v úterý a jednu před chvílí, ale zase se sem brzy vrátím,“ svěřil se Večerníku jeden z přítomných rybářů, který si po pěti hodinách prosezených u vody balil své nářadíčko. „Je všeobecně známo, že čas strávený na rybách se do života nepočítá. A kdo je trpělivý, ten tu uvidí i věci, které by jinde neviděl. Třeba včera večer si k hrázi přišla zaplavat skupinka pěkných otužilkyň,“ prozradil s úsměvem muž. 

Kousek od něj právě tahal z vody kapra asi dvanáctiletý kluk, který k přehradě vyrazil s otcem. „Táta dnes chytil jednu rybu, ale já už mám druhou. Je pěkná, měří asi šestačtyřicet centimetrů. Škoda, že si můžu domů vzít každý den jenom jednu,“ hlásil pokračovatel rodinné tradice. 

 

Ryby za čtyři sta tisíc 

 

Podobně bohaté úlovky přitom nebyly v pátek na přehradě ničím výjimečným. „Osazení přehrady už skončilo. Počítali jsme, že do ní vypustíme tisíc dvouletých a čtyři tisíce tříletých kaprů, dále pak tři stovky línů, tisíc štik, pět tisíc malých candátů, stovku sumců a stovku amurů. To se v podstatě podařilo naplnit. A až na candáty, které jsme museli nakoupit, jsme si vystačili s rybami z našich rybníků,“ potvrdil hospodář prostějovských rybářů Pavel Kosek. V přehradě tak skončily ryby z Prostějova, Hamer, Čelechovic, Dětkovic a Otaslavic, jejichž celková hodnota se šplhala ke čtyřem stům tisíc korun. Nejvíce ryb bylo do přehrady vypuštěno v polovině října. „Poté následovalo deset dní hájení, aby měly šanci se ve vodě aklimatizovat a nestaly se snadnou kořistí lovců. Od úterý však mohou všichni rybáři, kteří mají platné povolenky, bez problémů chytat,” potvrdil nám Pavel Kosek. 

Prostějovský rybářský svaz má dle dostupných informací asi tisícovku členů, po chudých letech s vypuštěnou přehradou se letos prodalo přibližně sedm stovek povolenek. Rybáře na přehradě pak v závislosti na počasí budeme moci vídat až do Silvestra.  

 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-