Dobré ráno, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 ajetamNedočkavě nad nahozenými pruty vysedávali už začátkem letošního května. Kromě zklidnění po meditaci na březích čerstvě napuštěné plumlovské přehrady si ovšem domů až na výjimky nic neodnesli. V průběhu uplynulého týdne se situace pro příslušníky Petrova cechu zásadně změnila. V říjnu totiž byly do přehrady vypuštěny tisíce kaprů a candátků a stovky línů, štik, sumců a amurů. Po osazení následovala desetidenní doba hájení, která v úterý 28. října skončila. 

Po pěti letech bez vody byla rybářská sezóna na plumlovské přehradě konečně oficiálně spuštěna. A hned se ukázalo, že asi tisícovka prostějovských rybářů situaci na dlouho vypuštěné nádrži sledovala s ještě větší netrpělivostí než masa běžných rekreantů. Zatímco plavci se letos v létě k nádrži vraceli velice opatrně a vzhledem ke kolísavé kvalitě vody jejich počet rychle upadal, rybáři hned po osazení a zahájení rybolovu vzali nádrž útokem. 

V pátek odpoledne jste jich na všech březích plumlovské přehrady mohli napočítat desítky. „Byl jsem tady v úterý, ve středu, ve čtvrtek a jsem tu i dnes. Sice jsem za tu dobu chytil jenom dvě ryby, jednu v úterý a jednu před chvílí, ale zase se sem brzy vrátím,“ svěřil se Večerníku jeden z přítomných rybářů, který si po pěti hodinách prosezených u vody balil své nářadíčko. „Je všeobecně známo, že čas strávený na rybách se do života nepočítá. A kdo je trpělivý, ten tu uvidí i věci, které by jinde neviděl. Třeba včera večer si k hrázi přišla zaplavat skupinka pěkných otužilkyň,“ prozradil s úsměvem muž. 

Kousek od něj právě tahal z vody kapra asi dvanáctiletý kluk, který k přehradě vyrazil s otcem. „Táta dnes chytil jednu rybu, ale já už mám druhou. Je pěkná, měří asi šestačtyřicet centimetrů. Škoda, že si můžu domů vzít každý den jenom jednu,“ hlásil pokračovatel rodinné tradice. 

 

Ryby za čtyři sta tisíc 

 

Podobně bohaté úlovky přitom nebyly v pátek na přehradě ničím výjimečným. „Osazení přehrady už skončilo. Počítali jsme, že do ní vypustíme tisíc dvouletých a čtyři tisíce tříletých kaprů, dále pak tři stovky línů, tisíc štik, pět tisíc malých candátů, stovku sumců a stovku amurů. To se v podstatě podařilo naplnit. A až na candáty, které jsme museli nakoupit, jsme si vystačili s rybami z našich rybníků,“ potvrdil hospodář prostějovských rybářů Pavel Kosek. V přehradě tak skončily ryby z Prostějova, Hamer, Čelechovic, Dětkovic a Otaslavic, jejichž celková hodnota se šplhala ke čtyřem stům tisíc korun. Nejvíce ryb bylo do přehrady vypuštěno v polovině října. „Poté následovalo deset dní hájení, aby měly šanci se ve vodě aklimatizovat a nestaly se snadnou kořistí lovců. Od úterý však mohou všichni rybáři, kteří mají platné povolenky, bez problémů chytat,” potvrdil nám Pavel Kosek. 

Prostějovský rybářský svaz má dle dostupných informací asi tisícovku členů, po chudých letech s vypuštěnou přehradou se letos prodalo přibližně sedm stovek povolenek. Rybáře na přehradě pak v závislosti na počasí budeme moci vídat až do Silvestra.  

 

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments