Příjemnou noc, dnes je pátek 2.10.2020
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 cehovice plavci 018FOTOGALERIE: Voda s teplotou lehce přesahující deset stupňů Celsia. Zatímco většině z nás při představě něčeho podobného naskočí husí kůže, pro skalní otužilce jde o hotové „kafíčko“. O tom, že teplý průběh letošního podzimu vodu v našich nádržích nijak razantně neochladil, se na vlastní kůži mohli přesvědčit otužilci z celé České republiky, kteří se sjeli do Čehovic. 

Na rybníku v Čehovicích se v sobotu 8. listopadu konal 24. ročník závodu v zimním plavání. Sešlo se tu celkem 108 plavců z celé republiky, z toho byla třicítka žen. Plavci se utkali na tratích 100m, 250m, 750m a 1000m, představila se i patnáctka závodníků a závodníc z TJ Haná Prostějov. Hned kvarteto odvážných prostějovských žen, si vyzkoušelo „královskou“ trať dlouhou jeden kilometr. I ta nejrychlejší z nich tak ve studené vodě ztrávila hodně přes dvacet minut. „Výkonost děvčat se rok od roku zvedá. Zatímco dříve plavaly spíše kratší vzdálenosti, nyní si troufnou téměř na vše,“ okomentoval tuto skutečnost moderátor sobotního odpoledne Michal Mucha. 

Všichni přítomní závodníci i diváci pak společným potleskem odměnili Luďka Coufala, který po sedmi letech opouští post předsedy pořádajícího oddílu zimního plavání TJ Haná. „Chci se nyní naplno věnovat pořádání běžeckých závodů,” vysvětlil důvod odchodu Luděk Coufal, který ve funkci strávil celkem sedm let. Novou předsedkyní oddílu byla jednohlasně zvolena Dana Zbořilová, které se stejně jako Coufalovi podařilo přeplavat kanál La Manche. „Při tradiční vánoční koupeli na plumlovské přehradě pro ni připravíme slavnostní inauguraci,” přislíbil s úsměvem Michal Mucha. 

 

Zimní plavci by se na plumlovskou přehradu vrátit i na jaře příštího roku, kdy by se měli zúčastnit dalšího závodu Českého poháru zimního plavání konaném na Prostějovsku. 


Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-