Dobré dopoledne, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 cehovice plavci 018FOTOGALERIE: Voda s teplotou lehce přesahující deset stupňů Celsia. Zatímco většině z nás při představě něčeho podobného naskočí husí kůže, pro skalní otužilce jde o hotové „kafíčko“. O tom, že teplý průběh letošního podzimu vodu v našich nádržích nijak razantně neochladil, se na vlastní kůži mohli přesvědčit otužilci z celé České republiky, kteří se sjeli do Čehovic. 

Na rybníku v Čehovicích se v sobotu 8. listopadu konal 24. ročník závodu v zimním plavání. Sešlo se tu celkem 108 plavců z celé republiky, z toho byla třicítka žen. Plavci se utkali na tratích 100m, 250m, 750m a 1000m, představila se i patnáctka závodníků a závodníc z TJ Haná Prostějov. Hned kvarteto odvážných prostějovských žen, si vyzkoušelo „královskou“ trať dlouhou jeden kilometr. I ta nejrychlejší z nich tak ve studené vodě ztrávila hodně přes dvacet minut. „Výkonost děvčat se rok od roku zvedá. Zatímco dříve plavaly spíše kratší vzdálenosti, nyní si troufnou téměř na vše,“ okomentoval tuto skutečnost moderátor sobotního odpoledne Michal Mucha. 

Všichni přítomní závodníci i diváci pak společným potleskem odměnili Luďka Coufala, který po sedmi letech opouští post předsedy pořádajícího oddílu zimního plavání TJ Haná. „Chci se nyní naplno věnovat pořádání běžeckých závodů,” vysvětlil důvod odchodu Luděk Coufal, který ve funkci strávil celkem sedm let. Novou předsedkyní oddílu byla jednohlasně zvolena Dana Zbořilová, které se stejně jako Coufalovi podařilo přeplavat kanál La Manche. „Při tradiční vánoční koupeli na plumlovské přehradě pro ni připravíme slavnostní inauguraci,” přislíbil s úsměvem Michal Mucha. 

 

Zimní plavci by se na plumlovskou přehradu vrátit i na jaře příštího roku, kdy by se měli zúčastnit dalšího závodu Českého poháru zimního plavání konaném na Prostějovsku. 


Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-