Dobré ráno, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 cehovice plavci 018FOTOGALERIE: Voda s teplotou lehce přesahující deset stupňů Celsia. Zatímco většině z nás při představě něčeho podobného naskočí husí kůže, pro skalní otužilce jde o hotové „kafíčko“. O tom, že teplý průběh letošního podzimu vodu v našich nádržích nijak razantně neochladil, se na vlastní kůži mohli přesvědčit otužilci z celé České republiky, kteří se sjeli do Čehovic. 

Na rybníku v Čehovicích se v sobotu 8. listopadu konal 24. ročník závodu v zimním plavání. Sešlo se tu celkem 108 plavců z celé republiky, z toho byla třicítka žen. Plavci se utkali na tratích 100m, 250m, 750m a 1000m, představila se i patnáctka závodníků a závodníc z TJ Haná Prostějov. Hned kvarteto odvážných prostějovských žen, si vyzkoušelo „královskou“ trať dlouhou jeden kilometr. I ta nejrychlejší z nich tak ve studené vodě ztrávila hodně přes dvacet minut. „Výkonost děvčat se rok od roku zvedá. Zatímco dříve plavaly spíše kratší vzdálenosti, nyní si troufnou téměř na vše,“ okomentoval tuto skutečnost moderátor sobotního odpoledne Michal Mucha. 

Všichni přítomní závodníci i diváci pak společným potleskem odměnili Luďka Coufala, který po sedmi letech opouští post předsedy pořádajícího oddílu zimního plavání TJ Haná. „Chci se nyní naplno věnovat pořádání běžeckých závodů,” vysvětlil důvod odchodu Luděk Coufal, který ve funkci strávil celkem sedm let. Novou předsedkyní oddílu byla jednohlasně zvolena Dana Zbořilová, které se stejně jako Coufalovi podařilo přeplavat kanál La Manche. „Při tradiční vánoční koupeli na plumlovské přehradě pro ni připravíme slavnostní inauguraci,” přislíbil s úsměvem Michal Mucha. 

 

Zimní plavci by se na plumlovskou přehradu vrátit i na jaře příštího roku, kdy by se měli zúčastnit dalšího závodu Českého poháru zimního plavání konaném na Prostějovsku. 


Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments