Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 moriceV obci na jihu regionu se smír bude hledat těžce. Po zveřejnění článku v minulém vydání dorazilo do redakce Večerníku obsáhlé vyjádření dlouholeté opozice. Kromě jiného potvrdilo spory mezi příznivci dlouholetého starosty Jaroslava Knapa a jeho protikandidáta Martina Obruči, které jsou natolik zásadní, že je pravděpodobně nevyřeší ani nové volby...

Kdysi přebral Martin Obruča z rukou Jaroslava Knapa čestné uznání za podporu obce. Už několik let však stojí tito dva muži proti sobě. „Není to v osobní rovině. Pan Knap mi nikdy neublížil. Jediný spor je o způsob vedení obecního úřadu, nelíbí se nám autoritativní přístup dlouholetého starosty,“ vyjádřil se Martin Obruča, podle něhož za rozpadem zastupitelstva stojí fakt, že Jaroslav Knap a další dva zastupitelé neunesli svou porážku. „Prý jsme požadovali všechny funkce pro sebe. Není to pravda. Nabídli jsme například vedení kontrolního výboru. Bylo to víc, než oni nám nabídli před osmi lety. Tehdy vítěz bral skutečně vše,“ upozornil Martin Obruča, podle něhož koalice složená hned ze čtyř zástupců tří kandidátek stojí pevně při sobě a je připravena zajistit Mořicím další rozvoj. Problém však vidí v neochotě druhé strany uznat porážku a vyjednávat. „Jediná schůzka trvala asi dvacet minut. Další pan Knap zrušil a pak už jen na zastupitelstvu přečetl rezignace,“ uzavřel Martin Obruča.

Kromě způsobu vedení obce opozice v Mořicích mimo jiné dlouhodobě kritizuje stav obce, ve které se „vývoj zastavil před deseti lety“ a upozorňuje také na údajný podvod při využití peněz z úvěru poskytnutého Českou spořitelnou. 

V souvislosti s námitkami opozice a případným dalším vývojem po letošních volbách jsme samozřejmě chtěli dát prostor i starostovi Jaroslavu Knapovi. Bohužel ani přes naši opakovanou snahu nám mobilní telefon nezvedal. 

Situaci v této obci bude Večerník i nadále bedlivě sledovat...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-