Dobré odpoledne, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 moriceV obci na jihu regionu se smír bude hledat těžce. Po zveřejnění článku v minulém vydání dorazilo do redakce Večerníku obsáhlé vyjádření dlouholeté opozice. Kromě jiného potvrdilo spory mezi příznivci dlouholetého starosty Jaroslava Knapa a jeho protikandidáta Martina Obruči, které jsou natolik zásadní, že je pravděpodobně nevyřeší ani nové volby...

Kdysi přebral Martin Obruča z rukou Jaroslava Knapa čestné uznání za podporu obce. Už několik let však stojí tito dva muži proti sobě. „Není to v osobní rovině. Pan Knap mi nikdy neublížil. Jediný spor je o způsob vedení obecního úřadu, nelíbí se nám autoritativní přístup dlouholetého starosty,“ vyjádřil se Martin Obruča, podle něhož za rozpadem zastupitelstva stojí fakt, že Jaroslav Knap a další dva zastupitelé neunesli svou porážku. „Prý jsme požadovali všechny funkce pro sebe. Není to pravda. Nabídli jsme například vedení kontrolního výboru. Bylo to víc, než oni nám nabídli před osmi lety. Tehdy vítěz bral skutečně vše,“ upozornil Martin Obruča, podle něhož koalice složená hned ze čtyř zástupců tří kandidátek stojí pevně při sobě a je připravena zajistit Mořicím další rozvoj. Problém však vidí v neochotě druhé strany uznat porážku a vyjednávat. „Jediná schůzka trvala asi dvacet minut. Další pan Knap zrušil a pak už jen na zastupitelstvu přečetl rezignace,“ uzavřel Martin Obruča.

Kromě způsobu vedení obce opozice v Mořicích mimo jiné dlouhodobě kritizuje stav obce, ve které se „vývoj zastavil před deseti lety“ a upozorňuje také na údajný podvod při využití peněz z úvěru poskytnutého Českou spořitelnou. 

V souvislosti s námitkami opozice a případným dalším vývojem po letošních volbách jsme samozřejmě chtěli dát prostor i starostovi Jaroslavu Knapovi. Bohužel ani přes naši opakovanou snahu nám mobilní telefon nezvedal. 

Situaci v této obci bude Večerník i nadále bedlivě sledovat...

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-