Příjemnou noc, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 hruska obecPřestože nevedl ví-těznou kandidátku, dostal ve volbách nejvíce preferenčních hlasů. Následně byl zvolen starostou, přesto krátce na to rezignoval a záhy se k němu přidali i další zastupitelé. Co k tomu Davida Barneta vedlo?

Bývalý starosta Hrušky František Baláš už v letošních komunálních volbách nekandidoval. Tři mandáty nakonec získala KSČM, po dvou shodně dvě kandidátky nezávislých. Už před volbami existovala určitá dohoda o budoucí spolupráci. „Společně jsme získali pět ze sedmi hlasů. Bohužel ještě před prvním zastupitelstvem se ukázalo, že někteří lidé přeběhli na druhou stranu... Pod tlakem veřejného mínění jsem sice byl zvolen starostou, nicméně jako takový jsem chtěl spolupracovat s těmi, ke kterým mám důvěru. Myslím, že jinak by to do budoucna nemělo cenu. Většina zastupitelů mi toto ovšem nakonec neumožnila a jako místostarostu zvolila pana Vojtka. Ten byl sice se mnou na kandidátce, nakonec mě však podrazil. S někým takovým nemohu spolupracovat ani ve firmě ani v zastupitelstvu,” vyjádřil se David Barnet s tím, že nechává čistě na voličích, aby rozhodli, koho v čele obce chtějí. 

Situace se radikálně změnila ještě před ustavující schůzí zastupitelstva. Proč k tomu došlo? „Pan Barnet na společné schůzce všech zvolených zastupitelů řekl, že s nimi nepočítal ani před volbami a nebude s nimi počítat ani dál. To se mi nelíbilo, jsem přesvědčen, že v obci by měli spolupracovat všichni. Naznačil jsem mu, že se mi takové jednání nelíbí a že zvažuji, zda pro něj jako pro starostu zvednu ruku, přestože jsme spolu kandidovali. Nakonec jsem pro něj ovšem hlasoval, přesto pan Barnet zřejmě už před jednáním zastupitelstva počítal s rezignací, což nakonec i udělal, a další dva zastupitelé se k němu přidali,” reagoval Jan Vojtek. 

 

Kvůli poklesu počtu zastupitelů pod pět se tedy volby v Hrušce budou opakovat...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-