Příjemnou noc, dnes je sobota 7.12.2019
svátek slaví Ambrož a Benjamín,
zítra Květoslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 hruska obecPřestože nevedl ví-těznou kandidátku, dostal ve volbách nejvíce preferenčních hlasů. Následně byl zvolen starostou, přesto krátce na to rezignoval a záhy se k němu přidali i další zastupitelé. Co k tomu Davida Barneta vedlo?

Bývalý starosta Hrušky František Baláš už v letošních komunálních volbách nekandidoval. Tři mandáty nakonec získala KSČM, po dvou shodně dvě kandidátky nezávislých. Už před volbami existovala určitá dohoda o budoucí spolupráci. „Společně jsme získali pět ze sedmi hlasů. Bohužel ještě před prvním zastupitelstvem se ukázalo, že někteří lidé přeběhli na druhou stranu... Pod tlakem veřejného mínění jsem sice byl zvolen starostou, nicméně jako takový jsem chtěl spolupracovat s těmi, ke kterým mám důvěru. Myslím, že jinak by to do budoucna nemělo cenu. Většina zastupitelů mi toto ovšem nakonec neumožnila a jako místostarostu zvolila pana Vojtka. Ten byl sice se mnou na kandidátce, nakonec mě však podrazil. S někým takovým nemohu spolupracovat ani ve firmě ani v zastupitelstvu,” vyjádřil se David Barnet s tím, že nechává čistě na voličích, aby rozhodli, koho v čele obce chtějí. 

Situace se radikálně změnila ještě před ustavující schůzí zastupitelstva. Proč k tomu došlo? „Pan Barnet na společné schůzce všech zvolených zastupitelů řekl, že s nimi nepočítal ani před volbami a nebude s nimi počítat ani dál. To se mi nelíbilo, jsem přesvědčen, že v obci by měli spolupracovat všichni. Naznačil jsem mu, že se mi takové jednání nelíbí a že zvažuji, zda pro něj jako pro starostu zvednu ruku, přestože jsme spolu kandidovali. Nakonec jsem pro něj ovšem hlasoval, přesto pan Barnet zřejmě už před jednáním zastupitelstva počítal s rezignací, což nakonec i udělal, a další dva zastupitelé se k němu přidali,” reagoval Jan Vojtek. 

 

Kvůli poklesu počtu zastupitelů pod pět se tedy volby v Hrušce budou opakovat...

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments