Dobré odpoledne, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 hruska obecPřestože nevedl ví-těznou kandidátku, dostal ve volbách nejvíce preferenčních hlasů. Následně byl zvolen starostou, přesto krátce na to rezignoval a záhy se k němu přidali i další zastupitelé. Co k tomu Davida Barneta vedlo?

Bývalý starosta Hrušky František Baláš už v letošních komunálních volbách nekandidoval. Tři mandáty nakonec získala KSČM, po dvou shodně dvě kandidátky nezávislých. Už před volbami existovala určitá dohoda o budoucí spolupráci. „Společně jsme získali pět ze sedmi hlasů. Bohužel ještě před prvním zastupitelstvem se ukázalo, že někteří lidé přeběhli na druhou stranu... Pod tlakem veřejného mínění jsem sice byl zvolen starostou, nicméně jako takový jsem chtěl spolupracovat s těmi, ke kterým mám důvěru. Myslím, že jinak by to do budoucna nemělo cenu. Většina zastupitelů mi toto ovšem nakonec neumožnila a jako místostarostu zvolila pana Vojtka. Ten byl sice se mnou na kandidátce, nakonec mě však podrazil. S někým takovým nemohu spolupracovat ani ve firmě ani v zastupitelstvu,” vyjádřil se David Barnet s tím, že nechává čistě na voličích, aby rozhodli, koho v čele obce chtějí. 

Situace se radikálně změnila ještě před ustavující schůzí zastupitelstva. Proč k tomu došlo? „Pan Barnet na společné schůzce všech zvolených zastupitelů řekl, že s nimi nepočítal ani před volbami a nebude s nimi počítat ani dál. To se mi nelíbilo, jsem přesvědčen, že v obci by měli spolupracovat všichni. Naznačil jsem mu, že se mi takové jednání nelíbí a že zvažuji, zda pro něj jako pro starostu zvednu ruku, přestože jsme spolu kandidovali. Nakonec jsem pro něj ovšem hlasoval, přesto pan Barnet zřejmě už před jednáním zastupitelstva počítal s rezignací, což nakonec i udělal, a další dva zastupitelé se k němu přidali,” reagoval Jan Vojtek. 

 

Kvůli poklesu počtu zastupitelů pod pět se tedy volby v Hrušce budou opakovat...

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-