Příjemnou noc, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 pekarna1A jede se dál! Obrázky plesnivého chleba i výrobních prostor pekárny v Čelechovicích na Hané šokovaly nejen inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), ale i čtenáře Večerníku. Majitel se ovšem plísní rychle zbavil a už v noci z úterý na středu minulého týdne v čelechovické pekárně opět roztopili pece. 

Kvůli všudypřítomným plísním zavřela SZPI v pátek 21. listopadu pekárnu v Čelechovicích na Hané. „Inspektoři dorazili někdy v pátek před půlnocí. Bylo to na udání. Nemohu se jim však vůbec divit, že pekárnu zavřeli,“ konstatoval pro Večerník její majitel Radim Metzner. 

Co bylo příčinou tak zoufale neutěšeného stavu? „Nad pekárnou se dělá přístavba, načež byla rozebrána střecha a do objektu zateklo. Po deštích před dvěma měsíci soustavně bojujeme s vlhkostí. V týdnu před návštěvou inspektorů začala všude rašit plíseň, my jsme se ale soustředili hlavně na to, abychom dostali barák pod střechu,“ objasnil Metzner, který už vše uvedl v rámci možností do pořádku. „Prostory vysoušíme, osekali jsme stěny, dali nové omítky a opět vymalovali. Po důkladné úterní prohlídce již inspektoři dali svolení s obnovením provozu. V noci z úterý na středu jsme tak opět pekli,“ dodal muž, který kromě sebe zaměstnává ještě další tři lidi.  
Čelechovická pekárna na trhu funguje už dvaadvacet let, pečivo dodává zejména do Olomouce a okolí. Produkty z jeho pekárny však v sousedních obcích dlouhodobě ne-mají nejlepší pověst. „Pečivo z Čelechovic jsme asi půl roku brali, ale před asi půldruhým rokem jsme se rozhodli dodavatele změnit. Poté, co jsme tak učinili, jsou zákazníci spokojenější,“ potvrdila Večerníku prodavačka z jednoho obchodu ve Smržicích. 
„Po poslední aféře jsme přišli o dva obchody, ostatní odběratelé nás v tom ale nenechali, za což bych jim chtěl moc poděkovat,“ uzavřel Radim Metzner.
48 pekarna2

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments