Dobré odpoledne, dnes je sobota 26.9.2020
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 pekarna1A jede se dál! Obrázky plesnivého chleba i výrobních prostor pekárny v Čelechovicích na Hané šokovaly nejen inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), ale i čtenáře Večerníku. Majitel se ovšem plísní rychle zbavil a už v noci z úterý na středu minulého týdne v čelechovické pekárně opět roztopili pece. 

Kvůli všudypřítomným plísním zavřela SZPI v pátek 21. listopadu pekárnu v Čelechovicích na Hané. „Inspektoři dorazili někdy v pátek před půlnocí. Bylo to na udání. Nemohu se jim však vůbec divit, že pekárnu zavřeli,“ konstatoval pro Večerník její majitel Radim Metzner. 

Co bylo příčinou tak zoufale neutěšeného stavu? „Nad pekárnou se dělá přístavba, načež byla rozebrána střecha a do objektu zateklo. Po deštích před dvěma měsíci soustavně bojujeme s vlhkostí. V týdnu před návštěvou inspektorů začala všude rašit plíseň, my jsme se ale soustředili hlavně na to, abychom dostali barák pod střechu,“ objasnil Metzner, který už vše uvedl v rámci možností do pořádku. „Prostory vysoušíme, osekali jsme stěny, dali nové omítky a opět vymalovali. Po důkladné úterní prohlídce již inspektoři dali svolení s obnovením provozu. V noci z úterý na středu jsme tak opět pekli,“ dodal muž, který kromě sebe zaměstnává ještě další tři lidi.  
Čelechovická pekárna na trhu funguje už dvaadvacet let, pečivo dodává zejména do Olomouce a okolí. Produkty z jeho pekárny však v sousedních obcích dlouhodobě ne-mají nejlepší pověst. „Pečivo z Čelechovic jsme asi půl roku brali, ale před asi půldruhým rokem jsme se rozhodli dodavatele změnit. Poté, co jsme tak učinili, jsou zákazníci spokojenější,“ potvrdila Večerníku prodavačka z jednoho obchodu ve Smržicích. 
„Po poslední aféře jsme přišli o dva obchody, ostatní odběratelé nás v tom ale nenechali, za což bych jim chtěl moc poděkovat,“ uzavřel Radim Metzner.
48 pekarna2

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-