Dobrý večer, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 pekarna1A jede se dál! Obrázky plesnivého chleba i výrobních prostor pekárny v Čelechovicích na Hané šokovaly nejen inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), ale i čtenáře Večerníku. Majitel se ovšem plísní rychle zbavil a už v noci z úterý na středu minulého týdne v čelechovické pekárně opět roztopili pece. 

Kvůli všudypřítomným plísním zavřela SZPI v pátek 21. listopadu pekárnu v Čelechovicích na Hané. „Inspektoři dorazili někdy v pátek před půlnocí. Bylo to na udání. Nemohu se jim však vůbec divit, že pekárnu zavřeli,“ konstatoval pro Večerník její majitel Radim Metzner. 

Co bylo příčinou tak zoufale neutěšeného stavu? „Nad pekárnou se dělá přístavba, načež byla rozebrána střecha a do objektu zateklo. Po deštích před dvěma měsíci soustavně bojujeme s vlhkostí. V týdnu před návštěvou inspektorů začala všude rašit plíseň, my jsme se ale soustředili hlavně na to, abychom dostali barák pod střechu,“ objasnil Metzner, který už vše uvedl v rámci možností do pořádku. „Prostory vysoušíme, osekali jsme stěny, dali nové omítky a opět vymalovali. Po důkladné úterní prohlídce již inspektoři dali svolení s obnovením provozu. V noci z úterý na středu jsme tak opět pekli,“ dodal muž, který kromě sebe zaměstnává ještě další tři lidi.  
Čelechovická pekárna na trhu funguje už dvaadvacet let, pečivo dodává zejména do Olomouce a okolí. Produkty z jeho pekárny však v sousedních obcích dlouhodobě ne-mají nejlepší pověst. „Pečivo z Čelechovic jsme asi půl roku brali, ale před asi půldruhým rokem jsme se rozhodli dodavatele změnit. Poté, co jsme tak učinili, jsou zákazníci spokojenější,“ potvrdila Večerníku prodavačka z jednoho obchodu ve Smržicích. 
„Po poslední aféře jsme přišli o dva obchody, ostatní odběratelé nás v tom ale nenechali, za což bych jim chtěl moc poděkovat,“ uzavřel Radim Metzner.
48 pekarna2

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-