Příjemnou noc, dnes je úterý 10.12.2019
svátek slaví Julie,
zítra Dana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO „Advent je především obdobím radosti. Proto se snažte každý den udělat radost tomu druhému, rodičům, učitelům či kamarádům,“ nabádala děti v úvodním slově místostarostka Plumlova Gabriela Jančíková. Letošní rozsvícení vánočního stromu bylo doprovázeno bohatým programem zejména na nádvoří plumlovského zámku. Městečko nedaleko od Prostějova tak žilo zahájením Adventu po celý víkend.

Poslední listopadovou neděli se pak v půl páté odpoledne na náměstí před pódiem sešlo hned několik stovek místních občanů, aby si poslechli soubor zdejší Základní umělecké školy. Výměna dřevěných dechových nástrojů za žesťové umožnila zahrát několik známých fanfár. Za zvuků koledy Adeste Fideles, kterou děti znají z populární pohádky Anděl páně, došlo následně k unikátnímu jevu, kdy na plumlovské náměstí z nebe sestoupil anděl... Velmi působivé aranžmá doplněné hojně pyrotechnickými efekty se muselo líbit hlavně dětem. V jejich očích se vzápětí modře rozzářil vánoční strom.

Po sedmnácté hodině se průvod v čele s anděly vydal potemnělým Plumlovem nahoru k zámku. Na jeho nádvoří bylo improvizované pódium pod hradním kopcem, v rozích nádvoří čekalo na přítomné tradiční občerstvení. Zejména rodiče potěšila sestava žáčků mateřské školky, kterou doprovázeli vánoční písničky, své pěvecké vlohy předvedli i starší děti ze ZUŠ a poté i místní chrámový sbor.

Zlatým hřebem pásma pak byla vpravdě andělská pohádka zinscenovaná na hradním návrší. Poselství o tom, že děti personifikují naši naději, která má tu moc rozžehnout světla lásky, víry a míru, by si měli diváci odnést domů ve svých srdcích nejen pro adventní dobu.

A jelikož děti byly hodné, přinesli jim andělé na závěr drobné „mikulášské“ dárky. „Naší snahou bylo zapojit do programu co nejvíce lidí, abychom se jako obec v této předvánoční době více semkli, a doufám, že se nám to podařilo,“ potěšil úspěch andělského rozsvícení vánočního stromu Jančíkovou. „Před třemi lety jsme dělali tady na zámku menší program s Mikulášem, letos jsme se rozhodli pro obměněnou reprízu,“ objasnila místostarostka.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments