Dobrý podvečer, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO „Advent je především obdobím radosti. Proto se snažte každý den udělat radost tomu druhému, rodičům, učitelům či kamarádům,“ nabádala děti v úvodním slově místostarostka Plumlova Gabriela Jančíková. Letošní rozsvícení vánočního stromu bylo doprovázeno bohatým programem zejména na nádvoří plumlovského zámku. Městečko nedaleko od Prostějova tak žilo zahájením Adventu po celý víkend.

Poslední listopadovou neděli se pak v půl páté odpoledne na náměstí před pódiem sešlo hned několik stovek místních občanů, aby si poslechli soubor zdejší Základní umělecké školy. Výměna dřevěných dechových nástrojů za žesťové umožnila zahrát několik známých fanfár. Za zvuků koledy Adeste Fideles, kterou děti znají z populární pohádky Anděl páně, došlo následně k unikátnímu jevu, kdy na plumlovské náměstí z nebe sestoupil anděl... Velmi působivé aranžmá doplněné hojně pyrotechnickými efekty se muselo líbit hlavně dětem. V jejich očích se vzápětí modře rozzářil vánoční strom.

Po sedmnácté hodině se průvod v čele s anděly vydal potemnělým Plumlovem nahoru k zámku. Na jeho nádvoří bylo improvizované pódium pod hradním kopcem, v rozích nádvoří čekalo na přítomné tradiční občerstvení. Zejména rodiče potěšila sestava žáčků mateřské školky, kterou doprovázeli vánoční písničky, své pěvecké vlohy předvedli i starší děti ze ZUŠ a poté i místní chrámový sbor.

Zlatým hřebem pásma pak byla vpravdě andělská pohádka zinscenovaná na hradním návrší. Poselství o tom, že děti personifikují naši naději, která má tu moc rozžehnout světla lásky, víry a míru, by si měli diváci odnést domů ve svých srdcích nejen pro adventní dobu.

A jelikož děti byly hodné, přinesli jim andělé na závěr drobné „mikulášské“ dárky. „Naší snahou bylo zapojit do programu co nejvíce lidí, abychom se jako obec v této předvánoční době více semkli, a doufám, že se nám to podařilo,“ potěšil úspěch andělského rozsvícení vánočního stromu Jančíkovou. „Před třemi lety jsme dělali tady na zámku menší program s Mikulášem, letos jsme se rozhodli pro obměněnou reprízu,“ objasnila místostarostka.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-