Dobré ráno, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO „Advent je především obdobím radosti. Proto se snažte každý den udělat radost tomu druhému, rodičům, učitelům či kamarádům,“ nabádala děti v úvodním slově místostarostka Plumlova Gabriela Jančíková. Letošní rozsvícení vánočního stromu bylo doprovázeno bohatým programem zejména na nádvoří plumlovského zámku. Městečko nedaleko od Prostějova tak žilo zahájením Adventu po celý víkend.

Poslední listopadovou neděli se pak v půl páté odpoledne na náměstí před pódiem sešlo hned několik stovek místních občanů, aby si poslechli soubor zdejší Základní umělecké školy. Výměna dřevěných dechových nástrojů za žesťové umožnila zahrát několik známých fanfár. Za zvuků koledy Adeste Fideles, kterou děti znají z populární pohádky Anděl páně, došlo následně k unikátnímu jevu, kdy na plumlovské náměstí z nebe sestoupil anděl... Velmi působivé aranžmá doplněné hojně pyrotechnickými efekty se muselo líbit hlavně dětem. V jejich očích se vzápětí modře rozzářil vánoční strom.

Po sedmnácté hodině se průvod v čele s anděly vydal potemnělým Plumlovem nahoru k zámku. Na jeho nádvoří bylo improvizované pódium pod hradním kopcem, v rozích nádvoří čekalo na přítomné tradiční občerstvení. Zejména rodiče potěšila sestava žáčků mateřské školky, kterou doprovázeli vánoční písničky, své pěvecké vlohy předvedli i starší děti ze ZUŠ a poté i místní chrámový sbor.

Zlatým hřebem pásma pak byla vpravdě andělská pohádka zinscenovaná na hradním návrší. Poselství o tom, že děti personifikují naši naději, která má tu moc rozžehnout světla lásky, víry a míru, by si měli diváci odnést domů ve svých srdcích nejen pro adventní dobu.

A jelikož děti byly hodné, přinesli jim andělé na závěr drobné „mikulášské“ dárky. „Naší snahou bylo zapojit do programu co nejvíce lidí, abychom se jako obec v této předvánoční době více semkli, a doufám, že se nám to podařilo,“ potěšil úspěch andělského rozsvícení vánočního stromu Jančíkovou. „Před třemi lety jsme dělali tady na zámku menší program s Mikulášem, letos jsme se rozhodli pro obměněnou reprízu,“ objasnila místostarostka.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-