Dobré ráno, dnes je čtvrtek 22.10.2020
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 urcice1Třetí rok po sobě se sešly zhruba dvě stovky určických obyvatel na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, doprovázené mikulášskou nadílkou pro ty nejmenší. Venkovní program byl doplněn prodejní výstavou vánočních věnců, svícnů, perníčků a svíček ve společenském sále nové Radnice.

Krátce po půl páté odpoledne přivítala na ozvučeném prostranství vedle radnice přítomné vedoucí místního Kulturního klubu Lenka Buřtová. Neopomenula poděkovat spoluorganizátorům ze Sboru dobrovolných hasičů a zdejší organizace Českého zahrádkářského svazu, kteří obci významně pomohli se zdárným průběhem této adventní tradice.

Místo starosty Vlastimila Konšela, který je ve zdravotní rekonvalescenci, vystoupil za obec místostarosta Petr Kouřil. Adventní období bývalo a mělo by být především duchovní přípravou na radostné svátky vánoční, což připomněl duchovní správce farnosti P. Leszek Rackowiak. „Zatímco o Vánocích se obdarováváme v rámci rodiny v teple svých domovů, dnes dostanou dárky všechny přítomné děti,“ potěšil farář okolostojící drobotinu a zdůraznil, že pravé kouzlo Vánoc je právě v obdarování těch druhých.

Děti z mateřské školy předvedly nejen svým rodičům, co je paní učitelky naučily za písničky a básničky, na pomyslném pódiu je pak vystřídaly s vánočními písněmi žačky základní školy. Poté se zraky všech obrátily k potemnělému vánočnímu stromu, který se po hromadném odpočítání krásně rozzářil.

Vzápětí od fary z opačné strany scházely jako z nebe postavy svatého Mikuláše a dvou andělů, doprovázených z mírné vzdálenosti dvěma nesmlouvavými čerty. Jelikož ale přítomné děti Mikuláši předvedly své umění, dostaly od andělů sladkou odměnu a čertovské pytle nadále zely prázdnotou... Podařený podvečer závěrem prozářil pestrobarevný ohňostroj.

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-