Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 urcice1Třetí rok po sobě se sešly zhruba dvě stovky určických obyvatel na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, doprovázené mikulášskou nadílkou pro ty nejmenší. Venkovní program byl doplněn prodejní výstavou vánočních věnců, svícnů, perníčků a svíček ve společenském sále nové Radnice.

Krátce po půl páté odpoledne přivítala na ozvučeném prostranství vedle radnice přítomné vedoucí místního Kulturního klubu Lenka Buřtová. Neopomenula poděkovat spoluorganizátorům ze Sboru dobrovolných hasičů a zdejší organizace Českého zahrádkářského svazu, kteří obci významně pomohli se zdárným průběhem této adventní tradice.

Místo starosty Vlastimila Konšela, který je ve zdravotní rekonvalescenci, vystoupil za obec místostarosta Petr Kouřil. Adventní období bývalo a mělo by být především duchovní přípravou na radostné svátky vánoční, což připomněl duchovní správce farnosti P. Leszek Rackowiak. „Zatímco o Vánocích se obdarováváme v rámci rodiny v teple svých domovů, dnes dostanou dárky všechny přítomné děti,“ potěšil farář okolostojící drobotinu a zdůraznil, že pravé kouzlo Vánoc je právě v obdarování těch druhých.

Děti z mateřské školy předvedly nejen svým rodičům, co je paní učitelky naučily za písničky a básničky, na pomyslném pódiu je pak vystřídaly s vánočními písněmi žačky základní školy. Poté se zraky všech obrátily k potemnělému vánočnímu stromu, který se po hromadném odpočítání krásně rozzářil.

Vzápětí od fary z opačné strany scházely jako z nebe postavy svatého Mikuláše a dvou andělů, doprovázených z mírné vzdálenosti dvěma nesmlouvavými čerty. Jelikož ale přítomné děti Mikuláši předvedly své umění, dostaly od andělů sladkou odměnu a čertovské pytle nadále zely prázdnotou... Podařený podvečer závěrem prozářil pestrobarevný ohňostroj.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-