Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.10.2020
svátek slaví Erik,
zítra Šarlota a Zoe
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie 1V noci z pondělí 1. prosince na úterý 2. prosince došlo k vloupání do jedné z prodejen v místní části obce Hradčany. Policisté ale bleskurychle zareagovali a po čtyřiadvaceti hodinách zloděje vypátrali. Devatenáctiletý mladík, jak vzápětí vyšlo najevo, se podobného trestného činu nedopustil poprvé.

„Neznámý pachatel do prodejny v Hradčanech vnikl po vypáčení dveří a odcizil z ní cukrovinky, několik krabiček cigaret různých značek, tabákové výrobky, baterie a také peníze. Celková škoda odcizením a poškozením byla vyčíslena na 24 000 korun,“ shrnula informace o vloupání Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. 

 

Policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou na případu pracovali a po pachateli pátrali. A úspěšně! „Na základě operativní práce, zjištěných informací, poznatků a místní a osobní znalosti byla v průběhu středy zadržena osoba podezřelá z tohoto protiprávního jednání. Jedná se o devatenáctiletého mladíka z Prostějovska. Po zadržení byl umístěn do policejní cely, přičemž část odcizených věcí u něj policisté nalezli. Během šetření bylo zjištěno, že muž byl v nedávné minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. V případě prokázání viny a odsouzení mu tak za přečin krádeže hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ sdělila Irena Urbánková. 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-