Dobré ráno, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie 1V noci z pondělí 1. prosince na úterý 2. prosince došlo k vloupání do jedné z prodejen v místní části obce Hradčany. Policisté ale bleskurychle zareagovali a po čtyřiadvaceti hodinách zloděje vypátrali. Devatenáctiletý mladík, jak vzápětí vyšlo najevo, se podobného trestného činu nedopustil poprvé.

„Neznámý pachatel do prodejny v Hradčanech vnikl po vypáčení dveří a odcizil z ní cukrovinky, několik krabiček cigaret různých značek, tabákové výrobky, baterie a také peníze. Celková škoda odcizením a poškozením byla vyčíslena na 24 000 korun,“ shrnula informace o vloupání Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. 

 

Policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou na případu pracovali a po pachateli pátrali. A úspěšně! „Na základě operativní práce, zjištěných informací, poznatků a místní a osobní znalosti byla v průběhu středy zadržena osoba podezřelá z tohoto protiprávního jednání. Jedná se o devatenáctiletého mladíka z Prostějovska. Po zadržení byl umístěn do policejní cely, přičemž část odcizených věcí u něj policisté nalezli. Během šetření bylo zjištěno, že muž byl v nedávné minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. V případě prokázání viny a odsouzení mu tak za přečin krádeže hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ sdělila Irena Urbánková. 

 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-