Dobré odpoledne, dnes je pondělí 23.9.2019
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Tak tohle se hned tak nevidí! Pokud si někdo myslel, že ho tradiční konický ohňostroj po dvaceti letech existence vánočních trhů ničím nemůže překvapit, tak se mýlil. V sobotu se nebe nad Konicí opět rozhořelo neuvěřitelnými barevnými obrazci vykvétajícími do taktů dramatické hudby. Zejména kvůli nim se do města sjely davy lidí, sami organizátoři odhadli počet diváků na šest tisíc! A Večerník byl samozřejmě u toho...

Obliba vánočních trhů v Konici, které dlouhodobě patří k jedné z nejnavštěvovanějších akcí v regionu, rozhodně neklesá. Potvrdil to i letošní ročník. Jindy prázdné náměstí uplynulou sobotu opět zaplnily tisíce lidí nejen z města, ale i z celého širokého okolí. Přitáhl je sem hlavně teplý punč, dobrá muzika, skvělý ohňostroj a šance setkat se s přáteli, s nimiž se třeba celý rok neviděli.
Vyvrcholení trhů nastalo krátce po půl šesté, když František Martínek na pokyn pyrotechniků ze společnosti Flame in Stars zhasl konické náměstí. V tu chvíli potemněl i vzrostlý vánoční strom, který do té doby zářil v barvě typické pro dresy italské fotbalové reprezentace. Nedlouho poté ze střechy zdejšího nákupního střediska k nebi vzlétla první světlice. A následovaly další a další... Ohňostroj pak zcela přikoval tisíce párů oči na konickém náměstí k obloze. Po jeho skončení následoval dlouhý výdech a následně i spontánní potlesk plný uznání. „Letos jsme připravili výběr z toho nejlepšího, co jsme zatím v Konici za těch dvacet let předvedli. Hned na úvod tak nemohla chybět Vangelisova hudba,“ komentoval zpracování ohňostroje Tomáš Petrš ze společnosti Flame in Stars, který se rovněž ohlédl za dlouholetou konickou tradicí. „Když jsme s tím začínali, slavil jsem třicáté narozeniny. Letos mi bylo padesát. Je v tom prostě kus mého života,“ vyjádřil se Petrš, který rovněž poděkoval četným sponzorům, bez nichž by se akce v takovém rozsahu rozhodně nemohla konat. „Přeji všem, aby na Vánoce dostali to, co si zaslouží a paní Vyroubalové chci poděkovat za krásný vánoční strom,“ nechal se při této příležitosti slyšet František Novák, starosta města Konice.
Ještě před ohňostrojem zaplněným náměstím zněla hudba kapely Fleret, která mimo jiné zhudebnila i zpověď muže, který prospal všechna znamení upozorňující na narození Ježíše Krista. Při písničce Zafúkané pak zpívala většina posluchačů. „Jste super!“ ocenil výkon zpěváků kapelník Fleretu Zdeněk Hrachový.
Bohatý doprovodný program vánočních trhů ovšem začal už dopoledne, kdy se představila dívčí skupina Rebelky, žáci místní ZUŠ-ky vystupující coby Neopets a s koledami vystoupily i děti z dětského domova. Odpoledne lidé mohli například sledovat šermířské souboje bojovníků z Eques tempus. Po ohňostroji to ještě na náměstí rozbalila populární kapela Kreyn.
I letos si vánoční trhy v Konici všichni užili po svém. Tradiční akce pak završila dvacet let své existence a příští rok vstoupí do další dekády. „Věřme, že se u nás jednou podaří uspořádat stý ročník vánočních trhů,“ uzavřel konický starosta František Novák.Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám změna strategie prostějovského volejbalového klubui v extralize žen?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Hasiči v novém.

Tak se vrahovičtí dobrovolní hasiči přece jen dočkali! Minulý týden radní slavnostně otevřeli zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici ve Vrahovicích. Stavební investice za více než deset milionů korun trvala osm měsíců. Sám primátor František Jura vyslovil uspokojení nad notně zmodernizovanou zbrojnicí.

Případ „Naiclerová“ odložen.

 Údajný vandal, který prostějovské zastupitelce Haně Naiclerové postříkal 15. března tohoto roku osobní vozidlo barvou, zůstává neznámý. Podle vyjádření policie se vyšetřovatelům nepodařilo pachatele vypátrat a případ tak byl odložen. Sama zastupitelka poslala Večerníku hodně podivné vyjádření...

Total Comments

Osobnost týdne

ŠUMICA
38 sumice
Nedělní odpoledne zpestřila návštěvníkům Smetanových sadů známá cimbálovka. Náladu posluchačů nepokazilo ani trochu chladnější počasí, takže se zpívalo i tančilo.

Total Comments

Číslo týdne

 1 000 000
Rovný milion korun došel na účet prostějovské radnice jako dotace z Olomouckého kraje na obnovu městských památek. Radní tuto sumu rozdělili na doporučení komise šesti subjektům, které se postarají o opravy památkově chráněných objektů. Například sokolovny na Skálově náměstí.urza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„PŮJDU JIM DOMLUVIT, ABY TO NEDĚLALY!“
První náměstek prostěhjovského primátora Jiří Pospíšil takto ironicky reagoval na kritiku opozičníhozastupitele Kapounka, který poukázal na kálení labutí u drozdovického rybníka

Total Comments