Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Tak tohle se hned tak nevidí! Pokud si někdo myslel, že ho tradiční konický ohňostroj po dvaceti letech existence vánočních trhů ničím nemůže překvapit, tak se mýlil. V sobotu se nebe nad Konicí opět rozhořelo neuvěřitelnými barevnými obrazci vykvétajícími do taktů dramatické hudby. Zejména kvůli nim se do města sjely davy lidí, sami organizátoři odhadli počet diváků na šest tisíc! A Večerník byl samozřejmě u toho...

Obliba vánočních trhů v Konici, které dlouhodobě patří k jedné z nejnavštěvovanějších akcí v regionu, rozhodně neklesá. Potvrdil to i letošní ročník. Jindy prázdné náměstí uplynulou sobotu opět zaplnily tisíce lidí nejen z města, ale i z celého širokého okolí. Přitáhl je sem hlavně teplý punč, dobrá muzika, skvělý ohňostroj a šance setkat se s přáteli, s nimiž se třeba celý rok neviděli.
Vyvrcholení trhů nastalo krátce po půl šesté, když František Martínek na pokyn pyrotechniků ze společnosti Flame in Stars zhasl konické náměstí. V tu chvíli potemněl i vzrostlý vánoční strom, který do té doby zářil v barvě typické pro dresy italské fotbalové reprezentace. Nedlouho poté ze střechy zdejšího nákupního střediska k nebi vzlétla první světlice. A následovaly další a další... Ohňostroj pak zcela přikoval tisíce párů oči na konickém náměstí k obloze. Po jeho skončení následoval dlouhý výdech a následně i spontánní potlesk plný uznání. „Letos jsme připravili výběr z toho nejlepšího, co jsme zatím v Konici za těch dvacet let předvedli. Hned na úvod tak nemohla chybět Vangelisova hudba,“ komentoval zpracování ohňostroje Tomáš Petrš ze společnosti Flame in Stars, který se rovněž ohlédl za dlouholetou konickou tradicí. „Když jsme s tím začínali, slavil jsem třicáté narozeniny. Letos mi bylo padesát. Je v tom prostě kus mého života,“ vyjádřil se Petrš, který rovněž poděkoval četným sponzorům, bez nichž by se akce v takovém rozsahu rozhodně nemohla konat. „Přeji všem, aby na Vánoce dostali to, co si zaslouží a paní Vyroubalové chci poděkovat za krásný vánoční strom,“ nechal se při této příležitosti slyšet František Novák, starosta města Konice.
Ještě před ohňostrojem zaplněným náměstím zněla hudba kapely Fleret, která mimo jiné zhudebnila i zpověď muže, který prospal všechna znamení upozorňující na narození Ježíše Krista. Při písničce Zafúkané pak zpívala většina posluchačů. „Jste super!“ ocenil výkon zpěváků kapelník Fleretu Zdeněk Hrachový.
Bohatý doprovodný program vánočních trhů ovšem začal už dopoledne, kdy se představila dívčí skupina Rebelky, žáci místní ZUŠ-ky vystupující coby Neopets a s koledami vystoupily i děti z dětského domova. Odpoledne lidé mohli například sledovat šermířské souboje bojovníků z Eques tempus. Po ohňostroji to ještě na náměstí rozbalila populární kapela Kreyn.
I letos si vánoční trhy v Konici všichni užili po svém. Tradiční akce pak završila dvacet let své existence a příští rok vstoupí do další dekády. „Věřme, že se u nás jednou podaří uspořádat stý ročník vánočních trhů,“ uzavřel konický starosta František Novák.Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments