Dobré dopoledne, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Tak tohle se hned tak nevidí! Pokud si někdo myslel, že ho tradiční konický ohňostroj po dvaceti letech existence vánočních trhů ničím nemůže překvapit, tak se mýlil. V sobotu se nebe nad Konicí opět rozhořelo neuvěřitelnými barevnými obrazci vykvétajícími do taktů dramatické hudby. Zejména kvůli nim se do města sjely davy lidí, sami organizátoři odhadli počet diváků na šest tisíc! A Večerník byl samozřejmě u toho...

Obliba vánočních trhů v Konici, které dlouhodobě patří k jedné z nejnavštěvovanějších akcí v regionu, rozhodně neklesá. Potvrdil to i letošní ročník. Jindy prázdné náměstí uplynulou sobotu opět zaplnily tisíce lidí nejen z města, ale i z celého širokého okolí. Přitáhl je sem hlavně teplý punč, dobrá muzika, skvělý ohňostroj a šance setkat se s přáteli, s nimiž se třeba celý rok neviděli.
Vyvrcholení trhů nastalo krátce po půl šesté, když František Martínek na pokyn pyrotechniků ze společnosti Flame in Stars zhasl konické náměstí. V tu chvíli potemněl i vzrostlý vánoční strom, který do té doby zářil v barvě typické pro dresy italské fotbalové reprezentace. Nedlouho poté ze střechy zdejšího nákupního střediska k nebi vzlétla první světlice. A následovaly další a další... Ohňostroj pak zcela přikoval tisíce párů oči na konickém náměstí k obloze. Po jeho skončení následoval dlouhý výdech a následně i spontánní potlesk plný uznání. „Letos jsme připravili výběr z toho nejlepšího, co jsme zatím v Konici za těch dvacet let předvedli. Hned na úvod tak nemohla chybět Vangelisova hudba,“ komentoval zpracování ohňostroje Tomáš Petrš ze společnosti Flame in Stars, který se rovněž ohlédl za dlouholetou konickou tradicí. „Když jsme s tím začínali, slavil jsem třicáté narozeniny. Letos mi bylo padesát. Je v tom prostě kus mého života,“ vyjádřil se Petrš, který rovněž poděkoval četným sponzorům, bez nichž by se akce v takovém rozsahu rozhodně nemohla konat. „Přeji všem, aby na Vánoce dostali to, co si zaslouží a paní Vyroubalové chci poděkovat za krásný vánoční strom,“ nechal se při této příležitosti slyšet František Novák, starosta města Konice.
Ještě před ohňostrojem zaplněným náměstím zněla hudba kapely Fleret, která mimo jiné zhudebnila i zpověď muže, který prospal všechna znamení upozorňující na narození Ježíše Krista. Při písničce Zafúkané pak zpívala většina posluchačů. „Jste super!“ ocenil výkon zpěváků kapelník Fleretu Zdeněk Hrachový.
Bohatý doprovodný program vánočních trhů ovšem začal už dopoledne, kdy se představila dívčí skupina Rebelky, žáci místní ZUŠ-ky vystupující coby Neopets a s koledami vystoupily i děti z dětského domova. Odpoledne lidé mohli například sledovat šermířské souboje bojovníků z Eques tempus. Po ohňostroji to ještě na náměstí rozbalila populární kapela Kreyn.
I letos si vánoční trhy v Konici všichni užili po svém. Tradiční akce pak završila dvacet let své existence a příští rok vstoupí do další dekády. „Věřme, že se u nás jednou podaří uspořádat stý ročník vánočních trhů,“ uzavřel konický starosta František Novák.Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-