Dobrý večer, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2014 51 region pteniTak jako každý rok, i letos si žáci ze základní školy ve Ptení připravili pro své rodiče, příbuzné a známé zábavnou besídku. Hned po příchodu všechny přítomné přivítali andělé a děti obdarovali adventními kalendáři, poté se zahájení ujala ředitelka Viera Šmilňáková, která poděkovala všem za účast a sponzorské dary. Následně začal samotný program.

Na pódiu se ve své školní premiéře představila první třída s vystoupením plným malých berušek a mravenečků. Na prknech, co znamenají svět, zhlédli všichni přítomní skřítky, pohádky plné písní, country tance, reklamní spoty, ale i rozcvičku, či tanec na píseň Holky z naší školky.

Vrcholným číslem bylo vystoupení deváté třídy, která se s početným obecenstvem rozloučila ve dvou etapách. Na konci první části předvedli žáci parodii na téma akvabely na suchu a celý program uzavřeli slavnostním tancem, při kterém nejednomu rodiči ukápla slzička. Po vystoupení všech tříd následovala volná zábava ukončená výdejem cen z bohaté tomboly.

Opět po roce se také otevřely pekelné brány a do ptenské školy zavítal Mikuláš, anděl a jejich čertovský doprovod. Do obleků strašidelných mocností se jako každoročně převlékli žáci z deváté třídy, mikulášský den ovšem nebyl jen plný strašení. Ba naopak. Letos to byl trochu jiný čertovský rej.

Dříve, než si děti vysloužily sladké překvapení od svých třídních učitelů, dozvěděly se z krátkého vyprávění o životě a dobrých činech samotného Mikuláše. Mikulášská družina navštívila i mateřskou školku, kde děti na čerty netrpělivě čekaly.

Posledním cílem, kde se hledaly hříšné duše, byl obecní úřad. Starosta Jiří Porteš vypadal velmi vyděšeně, když viděl to množství čertů, které se k němu přibližovalo. Nicméně je přivítal s otevřenou náručí a sladkým pamlskem. Ptenští čerti měli letos smůlu, protože v celém Ptení se nenašla ani jedna hříšná duše, kterou by peklo uchvátilo.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-