Dobré odpoledne, dnes je pondělí 23.9.2019
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2014 51 region pteniTak jako každý rok, i letos si žáci ze základní školy ve Ptení připravili pro své rodiče, příbuzné a známé zábavnou besídku. Hned po příchodu všechny přítomné přivítali andělé a děti obdarovali adventními kalendáři, poté se zahájení ujala ředitelka Viera Šmilňáková, která poděkovala všem za účast a sponzorské dary. Následně začal samotný program.

Na pódiu se ve své školní premiéře představila první třída s vystoupením plným malých berušek a mravenečků. Na prknech, co znamenají svět, zhlédli všichni přítomní skřítky, pohádky plné písní, country tance, reklamní spoty, ale i rozcvičku, či tanec na píseň Holky z naší školky.

Vrcholným číslem bylo vystoupení deváté třídy, která se s početným obecenstvem rozloučila ve dvou etapách. Na konci první části předvedli žáci parodii na téma akvabely na suchu a celý program uzavřeli slavnostním tancem, při kterém nejednomu rodiči ukápla slzička. Po vystoupení všech tříd následovala volná zábava ukončená výdejem cen z bohaté tomboly.

Opět po roce se také otevřely pekelné brány a do ptenské školy zavítal Mikuláš, anděl a jejich čertovský doprovod. Do obleků strašidelných mocností se jako každoročně převlékli žáci z deváté třídy, mikulášský den ovšem nebyl jen plný strašení. Ba naopak. Letos to byl trochu jiný čertovský rej.

Dříve, než si děti vysloužily sladké překvapení od svých třídních učitelů, dozvěděly se z krátkého vyprávění o životě a dobrých činech samotného Mikuláše. Mikulášská družina navštívila i mateřskou školku, kde děti na čerty netrpělivě čekaly.

Posledním cílem, kde se hledaly hříšné duše, byl obecní úřad. Starosta Jiří Porteš vypadal velmi vyděšeně, když viděl to množství čertů, které se k němu přibližovalo. Nicméně je přivítal s otevřenou náručí a sladkým pamlskem. Ptenští čerti měli letos smůlu, protože v celém Ptení se nenašla ani jedna hříšná duše, kterou by peklo uchvátilo.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám změna strategie prostějovského volejbalového klubui v extralize žen?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Hasiči v novém.

Tak se vrahovičtí dobrovolní hasiči přece jen dočkali! Minulý týden radní slavnostně otevřeli zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici ve Vrahovicích. Stavební investice za více než deset milionů korun trvala osm měsíců. Sám primátor František Jura vyslovil uspokojení nad notně zmodernizovanou zbrojnicí.

Případ „Naiclerová“ odložen.

 Údajný vandal, který prostějovské zastupitelce Haně Naiclerové postříkal 15. března tohoto roku osobní vozidlo barvou, zůstává neznámý. Podle vyjádření policie se vyšetřovatelům nepodařilo pachatele vypátrat a případ tak byl odložen. Sama zastupitelka poslala Večerníku hodně podivné vyjádření...

Total Comments

Osobnost týdne

ŠUMICA
38 sumice
Nedělní odpoledne zpestřila návštěvníkům Smetanových sadů známá cimbálovka. Náladu posluchačů nepokazilo ani trochu chladnější počasí, takže se zpívalo i tančilo.

Total Comments

Číslo týdne

 1 000 000
Rovný milion korun došel na účet prostějovské radnice jako dotace z Olomouckého kraje na obnovu městských památek. Radní tuto sumu rozdělili na doporučení komise šesti subjektům, které se postarají o opravy památkově chráněných objektů. Například sokolovny na Skálově náměstí.urza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„PŮJDU JIM DOMLUVIT, ABY TO NEDĚLALY!“
První náměstek prostěhjovského primátora Jiří Pospíšil takto ironicky reagoval na kritiku opozičníhozastupitele Kapounka, který poukázal na kálení labutí u drozdovického rybníka

Total Comments