Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2014 51 region pteniTak jako každý rok, i letos si žáci ze základní školy ve Ptení připravili pro své rodiče, příbuzné a známé zábavnou besídku. Hned po příchodu všechny přítomné přivítali andělé a děti obdarovali adventními kalendáři, poté se zahájení ujala ředitelka Viera Šmilňáková, která poděkovala všem za účast a sponzorské dary. Následně začal samotný program.

Na pódiu se ve své školní premiéře představila první třída s vystoupením plným malých berušek a mravenečků. Na prknech, co znamenají svět, zhlédli všichni přítomní skřítky, pohádky plné písní, country tance, reklamní spoty, ale i rozcvičku, či tanec na píseň Holky z naší školky.

Vrcholným číslem bylo vystoupení deváté třídy, která se s početným obecenstvem rozloučila ve dvou etapách. Na konci první části předvedli žáci parodii na téma akvabely na suchu a celý program uzavřeli slavnostním tancem, při kterém nejednomu rodiči ukápla slzička. Po vystoupení všech tříd následovala volná zábava ukončená výdejem cen z bohaté tomboly.

Opět po roce se také otevřely pekelné brány a do ptenské školy zavítal Mikuláš, anděl a jejich čertovský doprovod. Do obleků strašidelných mocností se jako každoročně převlékli žáci z deváté třídy, mikulášský den ovšem nebyl jen plný strašení. Ba naopak. Letos to byl trochu jiný čertovský rej.

Dříve, než si děti vysloužily sladké překvapení od svých třídních učitelů, dozvěděly se z krátkého vyprávění o životě a dobrých činech samotného Mikuláše. Mikulášská družina navštívila i mateřskou školku, kde děti na čerty netrpělivě čekaly.

Posledním cílem, kde se hledaly hříšné duše, byl obecní úřad. Starosta Jiří Porteš vypadal velmi vyděšeně, když viděl to množství čertů, které se k němu přibližovalo. Nicméně je přivítal s otevřenou náručí a sladkým pamlskem. Ptenští čerti měli letos smůlu, protože v celém Ptení se nenašla ani jedna hříšná duše, kterou by peklo uchvátilo.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments