Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie REGION1Policisté z obvodního oddělení v Konici objasnili vloupání do tří chat, k nimž došlo začátkem prosince letošního roku. Tehdy se neznámý pachatel vloupal do tří spolu sousedících objektů v katastru Přemyslovic. Ke zlodějnám se přiznal jednadvacetiletý mladík, který má i přes svůj nízký věk celkem bohatou kriminální minulost.

Počátkem prosince tehdy neznámý pachatel odcizil z rekreační nemovitosti televizor, dva set-top boxy, křovinořez a další věci. Majiteli způsobil celkovou škodu odcizením a poškozením za deset tisíc korun. Na druhé z chat poškodil dvoje dveře, vnikl dovnitř, prohledal ji, ale nic nevzal. Majitel ale spočítal škodu na tři tisíce korun. Na třetí z chat pachatel poškodil garážová vrata, prohledal ji, ale rovněž nic nevzal. Nakonec v ní ale přespal a druhého dne ji opustil,“ vypočítala prohřešky zlodějíčka Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dodala, celková škoda vloupáním do všech tří chat byla vyčíslena na 13 500 korun.
Policisté na případu intenzivně pracovali a výsledek se dostavil. „Na základě vyhodnocených informací a poznatků, místní i osobní znalosti vloupání objasnili a pachatele zjistili. Jedná se o jednadvacetiletého muže z Prostějovska, který se ke skutkům doznal a část odcizených věcí policistům dobrovolně vydal. Ty budou vráceny majiteli. Během šetření muži zákona navíc zjistili, že se nejedná o žádného nováčka. V nedávné minulosti byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán,“ informovala mluvčí krajské policie.
Ve zkráceném přípravném řízení sdělili policisté mladíkovi podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments