Dobrý večer, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie REGION1Policisté z obvodního oddělení v Konici objasnili vloupání do tří chat, k nimž došlo začátkem prosince letošního roku. Tehdy se neznámý pachatel vloupal do tří spolu sousedících objektů v katastru Přemyslovic. Ke zlodějnám se přiznal jednadvacetiletý mladík, který má i přes svůj nízký věk celkem bohatou kriminální minulost.

Počátkem prosince tehdy neznámý pachatel odcizil z rekreační nemovitosti televizor, dva set-top boxy, křovinořez a další věci. Majiteli způsobil celkovou škodu odcizením a poškozením za deset tisíc korun. Na druhé z chat poškodil dvoje dveře, vnikl dovnitř, prohledal ji, ale nic nevzal. Majitel ale spočítal škodu na tři tisíce korun. Na třetí z chat pachatel poškodil garážová vrata, prohledal ji, ale rovněž nic nevzal. Nakonec v ní ale přespal a druhého dne ji opustil,“ vypočítala prohřešky zlodějíčka Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dodala, celková škoda vloupáním do všech tří chat byla vyčíslena na 13 500 korun.
Policisté na případu intenzivně pracovali a výsledek se dostavil. „Na základě vyhodnocených informací a poznatků, místní i osobní znalosti vloupání objasnili a pachatele zjistili. Jedná se o jednadvacetiletého muže z Prostějovska, který se ke skutkům doznal a část odcizených věcí policistům dobrovolně vydal. Ty budou vráceny majiteli. Během šetření muži zákona navíc zjistili, že se nejedná o žádného nováčka. V nedávné minulosti byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán,“ informovala mluvčí krajské policie.
Ve zkráceném přípravném řízení sdělili policisté mladíkovi podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar