Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie REGION1Policisté z obvodního oddělení v Konici objasnili vloupání do tří chat, k nimž došlo začátkem prosince letošního roku. Tehdy se neznámý pachatel vloupal do tří spolu sousedících objektů v katastru Přemyslovic. Ke zlodějnám se přiznal jednadvacetiletý mladík, který má i přes svůj nízký věk celkem bohatou kriminální minulost.

Počátkem prosince tehdy neznámý pachatel odcizil z rekreační nemovitosti televizor, dva set-top boxy, křovinořez a další věci. Majiteli způsobil celkovou škodu odcizením a poškozením za deset tisíc korun. Na druhé z chat poškodil dvoje dveře, vnikl dovnitř, prohledal ji, ale nic nevzal. Majitel ale spočítal škodu na tři tisíce korun. Na třetí z chat pachatel poškodil garážová vrata, prohledal ji, ale rovněž nic nevzal. Nakonec v ní ale přespal a druhého dne ji opustil,“ vypočítala prohřešky zlodějíčka Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dodala, celková škoda vloupáním do všech tří chat byla vyčíslena na 13 500 korun.
Policisté na případu intenzivně pracovali a výsledek se dostavil. „Na základě vyhodnocených informací a poznatků, místní i osobní znalosti vloupání objasnili a pachatele zjistili. Jedná se o jednadvacetiletého muže z Prostějovska, který se ke skutkům doznal a část odcizených věcí policistům dobrovolně vydal. Ty budou vráceny majiteli. Během šetření muži zákona navíc zjistili, že se nejedná o žádného nováčka. V nedávné minulosti byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán,“ informovala mluvčí krajské policie.
Ve zkráceném přípravném řízení sdělili policisté mladíkovi podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments