Dobré ráno, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie REGION1Policisté z obvodního oddělení v Konici objasnili vloupání do tří chat, k nimž došlo začátkem prosince letošního roku. Tehdy se neznámý pachatel vloupal do tří spolu sousedících objektů v katastru Přemyslovic. Ke zlodějnám se přiznal jednadvacetiletý mladík, který má i přes svůj nízký věk celkem bohatou kriminální minulost.

Počátkem prosince tehdy neznámý pachatel odcizil z rekreační nemovitosti televizor, dva set-top boxy, křovinořez a další věci. Majiteli způsobil celkovou škodu odcizením a poškozením za deset tisíc korun. Na druhé z chat poškodil dvoje dveře, vnikl dovnitř, prohledal ji, ale nic nevzal. Majitel ale spočítal škodu na tři tisíce korun. Na třetí z chat pachatel poškodil garážová vrata, prohledal ji, ale rovněž nic nevzal. Nakonec v ní ale přespal a druhého dne ji opustil,“ vypočítala prohřešky zlodějíčka Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dodala, celková škoda vloupáním do všech tří chat byla vyčíslena na 13 500 korun.
Policisté na případu intenzivně pracovali a výsledek se dostavil. „Na základě vyhodnocených informací a poznatků, místní i osobní znalosti vloupání objasnili a pachatele zjistili. Jedná se o jednadvacetiletého muže z Prostějovska, který se ke skutkům doznal a část odcizených věcí policistům dobrovolně vydal. Ty budou vráceny majiteli. Během šetření muži zákona navíc zjistili, že se nejedná o žádného nováčka. V nedávné minulosti byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán,“ informovala mluvčí krajské policie.
Ve zkráceném přípravném řízení sdělili policisté mladíkovi podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-