Dobré poledne, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE Už po jednatřicáté v historii se o štědrodenním poledni sešli u výpusti plumlovské přehrady vyznavači tradičního otužileckého koupání. Letošní ročník Vánoční koupele se určitě zapíše velkým písmem do kroniky této tradiční akce, a to hned kvůli několika rekordům. A také díky neskutečně teplému počasí.

„Zaregistrovali jsme účast dvaadevadesáti otužilců, kteří se dnes ponořili do vody přehradní výpusti. Loňský rekord, kdy se přišlo zchladit třiasedmdesát lidí, je tak výrazně překonán. Teplota vzduchu je něco mámo přes jedenáct stupňů, voda má teplotu tři a půl stupně,“ sdělil Večerníku základní údaje hlavní organizátor Vánoční koupele Michal Mucha. Zimní plavci si mohou připsat ještě jedno velké plus, protože podle odhadu www.vecernikpv.cz se na odvážlivce skákající do chladivé vody přišlo podívat přes tři tisíce diváků! „Je to paráda, ty lidičky určitě vytáhlo ven skoro jarní sluníčko. Je tu bezvadná atmosféra a skvělá nálada,“ pochvaloval si Michal Mucha.

Zimní plavci dnes na Štědrý den připravili pro diváky jedno velké překvapení. Poprvé v historii si zvolili svoji Ledovou královnu, kterou se stala Dana Zbořilová, přemožitelka kanálu La Manche. Také ona samozřejmě, letos za přísného dohledu rytířů, hupsla do vody jako nic a pobyla v ní nejdelší dobu ze všech účastníků.

Na rozdíl od předešlých ročníků byl ten letošní specifický tím, že bylo abnormálně teplo. „To je fakt, je tu úplný Jadran. Ale ono je to jenom zdánlivá pohoda. Když vylezete z té studené vody, tak se cítíte skutečně jako někde v létě na pláži. Horší je ale do té vody skočit, když vzduch je teplejší než ona,“ smál se nestor zimního plavání Bob Pácl.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments