Dobré odpoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE Už po jednatřicáté v historii se o štědrodenním poledni sešli u výpusti plumlovské přehrady vyznavači tradičního otužileckého koupání. Letošní ročník Vánoční koupele se určitě zapíše velkým písmem do kroniky této tradiční akce, a to hned kvůli několika rekordům. A také díky neskutečně teplému počasí.

„Zaregistrovali jsme účast dvaadevadesáti otužilců, kteří se dnes ponořili do vody přehradní výpusti. Loňský rekord, kdy se přišlo zchladit třiasedmdesát lidí, je tak výrazně překonán. Teplota vzduchu je něco mámo přes jedenáct stupňů, voda má teplotu tři a půl stupně,“ sdělil Večerníku základní údaje hlavní organizátor Vánoční koupele Michal Mucha. Zimní plavci si mohou připsat ještě jedno velké plus, protože podle odhadu www.vecernikpv.cz se na odvážlivce skákající do chladivé vody přišlo podívat přes tři tisíce diváků! „Je to paráda, ty lidičky určitě vytáhlo ven skoro jarní sluníčko. Je tu bezvadná atmosféra a skvělá nálada,“ pochvaloval si Michal Mucha.

Zimní plavci dnes na Štědrý den připravili pro diváky jedno velké překvapení. Poprvé v historii si zvolili svoji Ledovou královnu, kterou se stala Dana Zbořilová, přemožitelka kanálu La Manche. Také ona samozřejmě, letos za přísného dohledu rytířů, hupsla do vody jako nic a pobyla v ní nejdelší dobu ze všech účastníků.

Na rozdíl od předešlých ročníků byl ten letošní specifický tím, že bylo abnormálně teplo. „To je fakt, je tu úplný Jadran. Ale ono je to jenom zdánlivá pohoda. Když vylezete z té studené vody, tak se cítíte skutečně jako někde v létě na pláži. Horší je ale do té vody skočit, když vzduch je teplejší než ona,“ smál se nestor zimního plavání Bob Pácl.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-