Dobrý večer, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE Uplynulou neděli 28. prosince krátce po půlnoci vyděsilo několik obyvatel v Dobrochově praskání, zápach a kouř z jednoho z rodinných domů v řadové zástavbě. Nebylo divu, nemovitost, jejíž majitelé nebyli doma, pohltily plameny. Uvnitř ale přece jen živá bytost byla! Hasiči z ohně dokázali zachránit malé koťátko!

„Vyslali jsme k likvidaci požáru jednotku profesionálních hasičů z Prostějova a dobrovolné hasiče z Brodku u Prostějova a místního Dobrochova. Požár zcela poškodil přízemí budovy, hasiči provedli důkladný průzkum v zakouřených prostorech, a i když byli informováni, že obyvatelé nejsou doma, podařilo se jim z plamenů vyprostit malé koťátko. Plameny nebezpečně ohrožovaly okolní přilehlé domy, pomocí dvou hasebních proudů byly ochlazovány štíty objektů,“ popsal situaci Večerníku Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Po necelé hodině se jednotkám podařilo zamezit rozšiřování plamenů, včasný zásah také přispěl k uchránění střešní krytiny. Průzkumem pomocí termokamer byla dohledána menší ohniska a ta následně likvidována. „Ještě o půl třetí ráno zásah pokračoval, hasiči na místě prováděli odvětrání vnitřních prostor domu přetlakovou ventilací, rozebírali ohořelé konstrukce a vynášeli požárem poškozené vybavení a další uskladněné věci,“ uvedl dále mluvčí krajských hasičů.

Na místo zkázy také dorazil vyšetřovatel zjišťování příčin vzniku požáru. Ta prozatím není známa, škody budou vyčísleny až po návratu majitelů. Během požáru i zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění.

52 pozar01 52 pozar02 52 pozar03 52 pozar04

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-