Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ohnostroj plumlov
Po dvouleté pauze se podařilo obnovit tradici silvestrovských ohňostrojů v Plumlově. Do okolí Podhradského rybníka se poslední den v roce sjely tisíce lidí. Byla mezi nimi miminka v kočárcích, zamilované páry i senioři o berlích. A plumlovský ohňostroj ani tentokrát nezklamal.

 Kdo do Plumlova s jistým předstihem, ten to vyhrál. Zaparkovat v tomto městě na Silvestra před šestou hodinou večerní byl téměř nadlidský výkon. Komu se to podařilo, ten neotálel a spěchal k Podhradskému rybníku. Po poděkování sponzorům, bez nichž by se ohňostroj uspořádat nepodařilo, tu ze zamrzlého rybníku vzlétla k nebi první světlice. Oči všech přítomných se obrátily vzhůru a nad jejich hlavami začaly vykvétat podivuhodné ohnivé květy.
ohnostroj plumlovb
Celá paráda trvala přesně dvanáct minut. „Byl to zatím asi nejlepší ohňostroj. Navíc letos to měli pořadatelé dobře zorganizováno. V tom mrazu bylo fajn, že se tu ve stáncích dalo sehnat něco pro zahřátí. Hlavní však bylo, že se ohňostrůjci na rybníku posunuli dál k zámku a lidé mohli ohňostroj sledovat přímo z pláže u autokempu Žralok. Před třemi lety, kdy tu byl ohňostroj naposledy, byla pláž z bezpečnostních důvodů uzavřená. Tehdy diváci stáli pouze na hrázi a to nebylo ono,” srovnal Petr Sládek, který ohňostroj v Plumlově už několik let fotograficky dokumentuje.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments