Dobré odpoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ohnostroj plumlov
Po dvouleté pauze se podařilo obnovit tradici silvestrovských ohňostrojů v Plumlově. Do okolí Podhradského rybníka se poslední den v roce sjely tisíce lidí. Byla mezi nimi miminka v kočárcích, zamilované páry i senioři o berlích. A plumlovský ohňostroj ani tentokrát nezklamal.

 Kdo do Plumlova s jistým předstihem, ten to vyhrál. Zaparkovat v tomto městě na Silvestra před šestou hodinou večerní byl téměř nadlidský výkon. Komu se to podařilo, ten neotálel a spěchal k Podhradskému rybníku. Po poděkování sponzorům, bez nichž by se ohňostroj uspořádat nepodařilo, tu ze zamrzlého rybníku vzlétla k nebi první světlice. Oči všech přítomných se obrátily vzhůru a nad jejich hlavami začaly vykvétat podivuhodné ohnivé květy.
ohnostroj plumlovb
Celá paráda trvala přesně dvanáct minut. „Byl to zatím asi nejlepší ohňostroj. Navíc letos to měli pořadatelé dobře zorganizováno. V tom mrazu bylo fajn, že se tu ve stáncích dalo sehnat něco pro zahřátí. Hlavní však bylo, že se ohňostrůjci na rybníku posunuli dál k zámku a lidé mohli ohňostroj sledovat přímo z pláže u autokempu Žralok. Před třemi lety, kdy tu byl ohňostroj naposledy, byla pláž z bezpečnostních důvodů uzavřená. Tehdy diváci stáli pouze na hrázi a to nebylo ono,” srovnal Petr Sládek, který ohňostroj v Plumlově už několik let fotograficky dokumentuje.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-