Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 na_pohodliBacha na to! Krásný nový koberec na silnici mezi Holubicemi a Sečí svádí k rychlé jízdě. Jenže silnice, jejíž oprava přišla na 56,5 milionů korun, je hodně zrádná. Její šířka je totiž pouhých pět metrů. Přitom šířka takového autobusu je dva a půl metru, kamiony jsou dokonce ještě o pět centimetrů širší. Z toho jednoznačně vyplývá, že dva podobné dopravní prostředky vedle sebe se na tuto silnici prostě nevejdou. A problém je, vyhnout se i většímu automobilu. Přitom kousek od krajnice na řidiče číhají hluboké příkopy. Podle zástupců Olomouckého kraje zůstala silnice stejně široká jako před rekonstrukcí. Její případné rozšíření by si pak vyžádalo časově i finančně náročné výkupy pozemků.

Opravená silnice mezi Holubicemi a Sečí byla otevřena loni v prosinci. Do léta by měl být dokončen úsek mezi Sečí a Hrochovem. Od samotného začátku se počítalo s tím, že silnice bude široká přesně pět metrů, krajnice pak bude čítat třicet centimetrů, někde půl metru. V rámci rekonstrukce byl nejen položen nový asfalt, ale silnice byla i odvodněna do nových příkopů.  

Nedlouho po novém otevření se ze strany řidičů začaly ozývat hlasy, které na jednu stranu chválily nový koberec, na druhou stranu upozorňovaly, že silnice je úzká a auta mohou snadno skončit v hlubokých příkopech. „Silnice je šíleně úzká. Zrovna včera nám vletěla do plotu Fabia a úplně ho zničila. Asi dva týdny zpátky pak kousek odsud hasiči z příkopu vytahovali zapadlý autobus a myslíme, že těch nehod už tu bylo víc,“ reagovali na dotaz Večerníku obyvatelé domu v místě zvaném Na Pohodlí mezi Holubicemi a Sečí, které jsme zastihli právě při opravách poničeného plotu. „Bojíme se, že se podobná věc bude brzy opakovat. Až to opravíme, tak si ho asi dáme pojistit,“ dodali. 

Proč není silnice širší? 

S dotazy ohledně šířky komunikace se Večerník pochopitelně obrátil přímo na odborníky. „K silnici jako takové se vyjadřovat nebudu. Vím jen tolik, že pokud řidiči pojedou přiměřeně, tak v příkopu neskončí,“ reagovala Jarmila Skopalová ze Správy silnic, která nás odkázala na Odbor investic Olomouckého kraje. Jeho šéf připustil, že kraj není vždy schopen v rámci oprav všech silnic zajistit jejich dostatečnou šířku. „Hlavním důvodem je složité majetkoprávní vyrovnání při případném výkupu dalších pozemků. Tím by se oprava výrazně protáhla i prodražila. Právě proto zůstávají některé silnice po rekonstrukci stejně široké jako před ní. Tak je tomu i v tomto případě,“ sdělil Večerníku Miroslav Kubín s tím, že v prosinci byl uveden do trvalého provozu úsek komunikace Holubice - Seč. Zbývající úsek Seč - Hrochov má být dokončen během prvního pololetí roku 2015.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments