Příjemnou noc, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 na_pohodliBacha na to! Krásný nový koberec na silnici mezi Holubicemi a Sečí svádí k rychlé jízdě. Jenže silnice, jejíž oprava přišla na 56,5 milionů korun, je hodně zrádná. Její šířka je totiž pouhých pět metrů. Přitom šířka takového autobusu je dva a půl metru, kamiony jsou dokonce ještě o pět centimetrů širší. Z toho jednoznačně vyplývá, že dva podobné dopravní prostředky vedle sebe se na tuto silnici prostě nevejdou. A problém je, vyhnout se i většímu automobilu. Přitom kousek od krajnice na řidiče číhají hluboké příkopy. Podle zástupců Olomouckého kraje zůstala silnice stejně široká jako před rekonstrukcí. Její případné rozšíření by si pak vyžádalo časově i finančně náročné výkupy pozemků.

Opravená silnice mezi Holubicemi a Sečí byla otevřena loni v prosinci. Do léta by měl být dokončen úsek mezi Sečí a Hrochovem. Od samotného začátku se počítalo s tím, že silnice bude široká přesně pět metrů, krajnice pak bude čítat třicet centimetrů, někde půl metru. V rámci rekonstrukce byl nejen položen nový asfalt, ale silnice byla i odvodněna do nových příkopů.  

Nedlouho po novém otevření se ze strany řidičů začaly ozývat hlasy, které na jednu stranu chválily nový koberec, na druhou stranu upozorňovaly, že silnice je úzká a auta mohou snadno skončit v hlubokých příkopech. „Silnice je šíleně úzká. Zrovna včera nám vletěla do plotu Fabia a úplně ho zničila. Asi dva týdny zpátky pak kousek odsud hasiči z příkopu vytahovali zapadlý autobus a myslíme, že těch nehod už tu bylo víc,“ reagovali na dotaz Večerníku obyvatelé domu v místě zvaném Na Pohodlí mezi Holubicemi a Sečí, které jsme zastihli právě při opravách poničeného plotu. „Bojíme se, že se podobná věc bude brzy opakovat. Až to opravíme, tak si ho asi dáme pojistit,“ dodali. 

Proč není silnice širší? 

S dotazy ohledně šířky komunikace se Večerník pochopitelně obrátil přímo na odborníky. „K silnici jako takové se vyjadřovat nebudu. Vím jen tolik, že pokud řidiči pojedou přiměřeně, tak v příkopu neskončí,“ reagovala Jarmila Skopalová ze Správy silnic, která nás odkázala na Odbor investic Olomouckého kraje. Jeho šéf připustil, že kraj není vždy schopen v rámci oprav všech silnic zajistit jejich dostatečnou šířku. „Hlavním důvodem je složité majetkoprávní vyrovnání při případném výkupu dalších pozemků. Tím by se oprava výrazně protáhla i prodražila. Právě proto zůstávají některé silnice po rekonstrukci stejně široké jako před ní. Tak je tomu i v tomto případě,“ sdělil Večerníku Miroslav Kubín s tím, že v prosinci byl uveden do trvalého provozu úsek komunikace Holubice - Seč. Zbývající úsek Seč - Hrochov má být dokončen během prvního pololetí roku 2015.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments