Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 na_pohodliBacha na to! Krásný nový koberec na silnici mezi Holubicemi a Sečí svádí k rychlé jízdě. Jenže silnice, jejíž oprava přišla na 56,5 milionů korun, je hodně zrádná. Její šířka je totiž pouhých pět metrů. Přitom šířka takového autobusu je dva a půl metru, kamiony jsou dokonce ještě o pět centimetrů širší. Z toho jednoznačně vyplývá, že dva podobné dopravní prostředky vedle sebe se na tuto silnici prostě nevejdou. A problém je, vyhnout se i většímu automobilu. Přitom kousek od krajnice na řidiče číhají hluboké příkopy. Podle zástupců Olomouckého kraje zůstala silnice stejně široká jako před rekonstrukcí. Její případné rozšíření by si pak vyžádalo časově i finančně náročné výkupy pozemků.

Opravená silnice mezi Holubicemi a Sečí byla otevřena loni v prosinci. Do léta by měl být dokončen úsek mezi Sečí a Hrochovem. Od samotného začátku se počítalo s tím, že silnice bude široká přesně pět metrů, krajnice pak bude čítat třicet centimetrů, někde půl metru. V rámci rekonstrukce byl nejen položen nový asfalt, ale silnice byla i odvodněna do nových příkopů.  

Nedlouho po novém otevření se ze strany řidičů začaly ozývat hlasy, které na jednu stranu chválily nový koberec, na druhou stranu upozorňovaly, že silnice je úzká a auta mohou snadno skončit v hlubokých příkopech. „Silnice je šíleně úzká. Zrovna včera nám vletěla do plotu Fabia a úplně ho zničila. Asi dva týdny zpátky pak kousek odsud hasiči z příkopu vytahovali zapadlý autobus a myslíme, že těch nehod už tu bylo víc,“ reagovali na dotaz Večerníku obyvatelé domu v místě zvaném Na Pohodlí mezi Holubicemi a Sečí, které jsme zastihli právě při opravách poničeného plotu. „Bojíme se, že se podobná věc bude brzy opakovat. Až to opravíme, tak si ho asi dáme pojistit,“ dodali. 

Proč není silnice širší? 

S dotazy ohledně šířky komunikace se Večerník pochopitelně obrátil přímo na odborníky. „K silnici jako takové se vyjadřovat nebudu. Vím jen tolik, že pokud řidiči pojedou přiměřeně, tak v příkopu neskončí,“ reagovala Jarmila Skopalová ze Správy silnic, která nás odkázala na Odbor investic Olomouckého kraje. Jeho šéf připustil, že kraj není vždy schopen v rámci oprav všech silnic zajistit jejich dostatečnou šířku. „Hlavním důvodem je složité majetkoprávní vyrovnání při případném výkupu dalších pozemků. Tím by se oprava výrazně protáhla i prodražila. Právě proto zůstávají některé silnice po rekonstrukci stejně široké jako před ní. Tak je tomu i v tomto případě,“ sdělil Večerníku Miroslav Kubín s tím, že v prosinci byl uveden do trvalého provozu úsek komunikace Holubice - Seč. Zbývající úsek Seč - Hrochov má být dokončen během prvního pololetí roku 2015.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments