Příjemnou noc, dnes je pátek 15.2.2019
svátek slaví Jiřina,
zítra Ljuba
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO: Přestože plumlovská přehrada byla po čtyřleté pauze napuštěna už loni na jaře, na pořádný nápor plavců si musela počkat až do zimy. Zatímco přes léto se u ní lidé spíše opalovali a ve vodě bylo většinou vidět jen pár nadšenců, tak uplynulou sobotu se do ní z pláže „U Vrbiček“ vrhlo hned devětadevadesát otužilců, kteří se sešli na prvním ročníku závodu v zimním plavání. Teplota vody v tu chvíli byla 2 °C, vzduch měl o čtyři stupně více. Večerník vše sledoval pěkně zblízka.

Pravidelné závody v zimním plavání se na přehradě v Plumlově pořádaly už od roku 1991. Otužilci se setkávali pravidelně na různých místech, nejčastěji pak na pláži „U Lázničků“. Sedmnáctiletá tradice byla přerušena v roce 2008, letos se po šestileté pauze na ni opět podařilo navázat.
„V průběhu sezóny chceme pořádat vždy tři závody. Podzimní v Čehovicích, zimní na přehradě a jarní, který se bude konat buď
v Záříčí na Kroměřížsku či opět v Čehovicích. Ve hře jsou i Čertovy rybníky u Čunína,“ svěřil se Večerníku Michal Mucha z pořádajícího oddílu TJ Haná, který stojí i za organizací vánoční koupele na plumlovské přehradě, která se těší nebývalé oblibě nejen mezi plavci, ale i mezi diváky. Ve srovnání se Štědrým dnem bylo přihlížejících v sobotu na pláži U Vrbiček řádově méně, cestu si jich sem našlo něco kolem dvou stovek.
Kdo dorazil, mohl v akci vidět hned pětici přemožitelů kanálu La Manche. „Nechybí mezi nimi ani naše ledová královna Dana Zbořilová. A například David Čech v roce 2006 přeplaval kanál La Manche tam i zpět,“ zmínil se Mucha. Kdo ani tentokrát nemohl chybět, to byl nestor hanáckých otužilců. Nebylo přitom náhodou, že letošní klání neslo podtitul „O ledovó čapo Boba Pácla“. „Tento náš dlouholetý člen je známý tím, že pořád chodí bos a je mu jedno, jestli je zrovna dvacet nad nulou nebo pod nulou,“ vysvětlil s úsměvem zástupce organizátorů.
A skutečně - zatímco ostatní otužilci se před vstupem do vody hřáli zahaleni do bund či županů, pětasedmdesátiletý Bob Pácl od počátku na pláži křepčil bez bot a oděn byl přitom pouze do plavek a trička. „Poplavu tentokrát pouze dvěstě padesát metrů. Zabere mi to asi osm minut, což mi bude stačit. Až vylezu ven, rozehřeju se jízdou na kole, na kterém jsem z Prostějova dorazil,“ prozradil Večerníku nezdolný pětasedmdesátiletý matador, jehož fyzickou i psychickou svěžest by mu leckterý vrstevník mohl jen závidět.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments