Dobré poledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO: Přestože plumlovská přehrada byla po čtyřleté pauze napuštěna už loni na jaře, na pořádný nápor plavců si musela počkat až do zimy. Zatímco přes léto se u ní lidé spíše opalovali a ve vodě bylo většinou vidět jen pár nadšenců, tak uplynulou sobotu se do ní z pláže „U Vrbiček“ vrhlo hned devětadevadesát otužilců, kteří se sešli na prvním ročníku závodu v zimním plavání. Teplota vody v tu chvíli byla 2 °C, vzduch měl o čtyři stupně více. Večerník vše sledoval pěkně zblízka.

Pravidelné závody v zimním plavání se na přehradě v Plumlově pořádaly už od roku 1991. Otužilci se setkávali pravidelně na různých místech, nejčastěji pak na pláži „U Lázničků“. Sedmnáctiletá tradice byla přerušena v roce 2008, letos se po šestileté pauze na ni opět podařilo navázat.
„V průběhu sezóny chceme pořádat vždy tři závody. Podzimní v Čehovicích, zimní na přehradě a jarní, který se bude konat buď
v Záříčí na Kroměřížsku či opět v Čehovicích. Ve hře jsou i Čertovy rybníky u Čunína,“ svěřil se Večerníku Michal Mucha z pořádajícího oddílu TJ Haná, který stojí i za organizací vánoční koupele na plumlovské přehradě, která se těší nebývalé oblibě nejen mezi plavci, ale i mezi diváky. Ve srovnání se Štědrým dnem bylo přihlížejících v sobotu na pláži U Vrbiček řádově méně, cestu si jich sem našlo něco kolem dvou stovek.
Kdo dorazil, mohl v akci vidět hned pětici přemožitelů kanálu La Manche. „Nechybí mezi nimi ani naše ledová královna Dana Zbořilová. A například David Čech v roce 2006 přeplaval kanál La Manche tam i zpět,“ zmínil se Mucha. Kdo ani tentokrát nemohl chybět, to byl nestor hanáckých otužilců. Nebylo přitom náhodou, že letošní klání neslo podtitul „O ledovó čapo Boba Pácla“. „Tento náš dlouholetý člen je známý tím, že pořád chodí bos a je mu jedno, jestli je zrovna dvacet nad nulou nebo pod nulou,“ vysvětlil s úsměvem zástupce organizátorů.
A skutečně - zatímco ostatní otužilci se před vstupem do vody hřáli zahaleni do bund či županů, pětasedmdesátiletý Bob Pácl od počátku na pláži křepčil bez bot a oděn byl přitom pouze do plavek a trička. „Poplavu tentokrát pouze dvěstě padesát metrů. Zabere mi to asi osm minut, což mi bude stačit. Až vylezu ven, rozehřeju se jízdou na kole, na kterém jsem z Prostějova dorazil,“ prozradil Večerníku nezdolný pětasedmdesátiletý matador, jehož fyzickou i psychickou svěžest by mu leckterý vrstevník mohl jen závidět.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments