Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 zimni putovaniFOTOGALERIE: Dvě trasy vedoucí z Čelechovic na Kosíř, otevřená rozhledna, vesele plápolající oheň v ohništi na hanáckém Mont Blancu či nový minipivovar ve Lhotě pod Kosířem, v cíli pak svařák, čaj, originální perníková medaile a především příjemný pocit z pohybu na čerstvém vzduchu - tak to vše bylo připraveno pro celkem 143 účastníků sobotního Zimního putování z Čelechovic do Čelechovic přes vrchol Kosíře. A Večerník byl u toho!

O tom, že Kosíř je hlavním poutním místem široko daleko, rozhodně nemůže být pochyb. Uplynulou sobotu se jím stala také pěkná sokolovna v Čelechovicích na Hané. Právě odtud vycházeli a sem se i vraceli účastníci patnáctého ročníku pochodu, který už popatnácté uspořádali místní sokolové.
Letos na něj dorazilo celkem 143 poutníků, přibližně polovina z nich zvolila kratší desetikilometrovou trasu vedoucí přímo z Čelechovic na Kosíř, ta druhá si pak cestu prodloužila o tři kilometry, když se nejprve vydala po cestě zvané Hraběnka do Čech pod Kosířem, a teprve následně vystoupala k vrcholu. Kdo chtěl, mohl ještě sejít do Lhoty pod Kosířem, vzdálené dva kilometry, kde byl nedávno otevřený malý rodinný minipivovar.
Co poutník, to jiný příběh. „Než jsem jel asi před dvěma roky na misi do Afghánistánu, tak jsem z Čelechovic na Kosíř pravidelně běhal. Počítal jsem to a během půl roku jsem tam byl celkem šedesátkrát,“ prozradil Večerníku Zdeněk Žítek z Čelechovic, který tentokrát na Kosíř vyrazil v poklidném tempu. Společnost mu totiž dělala jeho šestiletá dcera Eliška.
Nejvzdálenější poutník do Čelechovic dorazil z Moravské Třebové. Výrazně blíž to měla sympatická rodina Smičkových ze Smržic. Právě tříletý Lukáš Smička se stal nejmladším účastníkem putování. „A to už je tu letos potřetí! Jeli jsme s ním už v době, kdy byl ještě v kočárku,“ poznamenala jeho maminka, která i se svým manželem má k pohybu očividně blízko. Ve stejném duchu zjevně oba vychovávají i své děti.
Je nepochybně dobré, že podobně naladění lidé mají příležitost se vzájemně potkávat právě i na takových akcích, jakým je Zimní putování z Čelechovic do Čelechovic. „Příští rok se tu snad sejdeme zase,“ doufá za organizátory Milada Dosedělová.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments