Dobrý podvečer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 zimni putovaniFOTOGALERIE: Dvě trasy vedoucí z Čelechovic na Kosíř, otevřená rozhledna, vesele plápolající oheň v ohništi na hanáckém Mont Blancu či nový minipivovar ve Lhotě pod Kosířem, v cíli pak svařák, čaj, originální perníková medaile a především příjemný pocit z pohybu na čerstvém vzduchu - tak to vše bylo připraveno pro celkem 143 účastníků sobotního Zimního putování z Čelechovic do Čelechovic přes vrchol Kosíře. A Večerník byl u toho!

O tom, že Kosíř je hlavním poutním místem široko daleko, rozhodně nemůže být pochyb. Uplynulou sobotu se jím stala také pěkná sokolovna v Čelechovicích na Hané. Právě odtud vycházeli a sem se i vraceli účastníci patnáctého ročníku pochodu, který už popatnácté uspořádali místní sokolové.
Letos na něj dorazilo celkem 143 poutníků, přibližně polovina z nich zvolila kratší desetikilometrovou trasu vedoucí přímo z Čelechovic na Kosíř, ta druhá si pak cestu prodloužila o tři kilometry, když se nejprve vydala po cestě zvané Hraběnka do Čech pod Kosířem, a teprve následně vystoupala k vrcholu. Kdo chtěl, mohl ještě sejít do Lhoty pod Kosířem, vzdálené dva kilometry, kde byl nedávno otevřený malý rodinný minipivovar.
Co poutník, to jiný příběh. „Než jsem jel asi před dvěma roky na misi do Afghánistánu, tak jsem z Čelechovic na Kosíř pravidelně běhal. Počítal jsem to a během půl roku jsem tam byl celkem šedesátkrát,“ prozradil Večerníku Zdeněk Žítek z Čelechovic, který tentokrát na Kosíř vyrazil v poklidném tempu. Společnost mu totiž dělala jeho šestiletá dcera Eliška.
Nejvzdálenější poutník do Čelechovic dorazil z Moravské Třebové. Výrazně blíž to měla sympatická rodina Smičkových ze Smržic. Právě tříletý Lukáš Smička se stal nejmladším účastníkem putování. „A to už je tu letos potřetí! Jeli jsme s ním už v době, kdy byl ještě v kočárku,“ poznamenala jeho maminka, která i se svým manželem má k pohybu očividně blízko. Ve stejném duchu zjevně oba vychovávají i své děti.
Je nepochybně dobré, že podobně naladění lidé mají příležitost se vzájemně potkávat právě i na takových akcích, jakým je Zimní putování z Čelechovic do Čelechovic. „Příští rok se tu snad sejdeme zase,“ doufá za organizátory Milada Dosedělová.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments