Příjemnou noc, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 zimni putovaniFOTOGALERIE: Dvě trasy vedoucí z Čelechovic na Kosíř, otevřená rozhledna, vesele plápolající oheň v ohništi na hanáckém Mont Blancu či nový minipivovar ve Lhotě pod Kosířem, v cíli pak svařák, čaj, originální perníková medaile a především příjemný pocit z pohybu na čerstvém vzduchu - tak to vše bylo připraveno pro celkem 143 účastníků sobotního Zimního putování z Čelechovic do Čelechovic přes vrchol Kosíře. A Večerník byl u toho!

O tom, že Kosíř je hlavním poutním místem široko daleko, rozhodně nemůže být pochyb. Uplynulou sobotu se jím stala také pěkná sokolovna v Čelechovicích na Hané. Právě odtud vycházeli a sem se i vraceli účastníci patnáctého ročníku pochodu, který už popatnácté uspořádali místní sokolové.
Letos na něj dorazilo celkem 143 poutníků, přibližně polovina z nich zvolila kratší desetikilometrovou trasu vedoucí přímo z Čelechovic na Kosíř, ta druhá si pak cestu prodloužila o tři kilometry, když se nejprve vydala po cestě zvané Hraběnka do Čech pod Kosířem, a teprve následně vystoupala k vrcholu. Kdo chtěl, mohl ještě sejít do Lhoty pod Kosířem, vzdálené dva kilometry, kde byl nedávno otevřený malý rodinný minipivovar.
Co poutník, to jiný příběh. „Než jsem jel asi před dvěma roky na misi do Afghánistánu, tak jsem z Čelechovic na Kosíř pravidelně běhal. Počítal jsem to a během půl roku jsem tam byl celkem šedesátkrát,“ prozradil Večerníku Zdeněk Žítek z Čelechovic, který tentokrát na Kosíř vyrazil v poklidném tempu. Společnost mu totiž dělala jeho šestiletá dcera Eliška.
Nejvzdálenější poutník do Čelechovic dorazil z Moravské Třebové. Výrazně blíž to měla sympatická rodina Smičkových ze Smržic. Právě tříletý Lukáš Smička se stal nejmladším účastníkem putování. „A to už je tu letos potřetí! Jeli jsme s ním už v době, kdy byl ještě v kočárku,“ poznamenala jeho maminka, která i se svým manželem má k pohybu očividně blízko. Ve stejném duchu zjevně oba vychovávají i své děti.
Je nepochybně dobré, že podobně naladění lidé mají příležitost se vzájemně potkávat právě i na takových akcích, jakým je Zimní putování z Čelechovic do Čelechovic. „Příští rok se tu snad sejdeme zase,“ doufá za organizátory Milada Dosedělová.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments