Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.10.2019
svátek slaví Nina,
zítra Beáta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 zimni putovaniFOTOGALERIE: Dvě trasy vedoucí z Čelechovic na Kosíř, otevřená rozhledna, vesele plápolající oheň v ohništi na hanáckém Mont Blancu či nový minipivovar ve Lhotě pod Kosířem, v cíli pak svařák, čaj, originální perníková medaile a především příjemný pocit z pohybu na čerstvém vzduchu - tak to vše bylo připraveno pro celkem 143 účastníků sobotního Zimního putování z Čelechovic do Čelechovic přes vrchol Kosíře. A Večerník byl u toho!

O tom, že Kosíř je hlavním poutním místem široko daleko, rozhodně nemůže být pochyb. Uplynulou sobotu se jím stala také pěkná sokolovna v Čelechovicích na Hané. Právě odtud vycházeli a sem se i vraceli účastníci patnáctého ročníku pochodu, který už popatnácté uspořádali místní sokolové.
Letos na něj dorazilo celkem 143 poutníků, přibližně polovina z nich zvolila kratší desetikilometrovou trasu vedoucí přímo z Čelechovic na Kosíř, ta druhá si pak cestu prodloužila o tři kilometry, když se nejprve vydala po cestě zvané Hraběnka do Čech pod Kosířem, a teprve následně vystoupala k vrcholu. Kdo chtěl, mohl ještě sejít do Lhoty pod Kosířem, vzdálené dva kilometry, kde byl nedávno otevřený malý rodinný minipivovar.
Co poutník, to jiný příběh. „Než jsem jel asi před dvěma roky na misi do Afghánistánu, tak jsem z Čelechovic na Kosíř pravidelně běhal. Počítal jsem to a během půl roku jsem tam byl celkem šedesátkrát,“ prozradil Večerníku Zdeněk Žítek z Čelechovic, který tentokrát na Kosíř vyrazil v poklidném tempu. Společnost mu totiž dělala jeho šestiletá dcera Eliška.
Nejvzdálenější poutník do Čelechovic dorazil z Moravské Třebové. Výrazně blíž to měla sympatická rodina Smičkových ze Smržic. Právě tříletý Lukáš Smička se stal nejmladším účastníkem putování. „A to už je tu letos potřetí! Jeli jsme s ním už v době, kdy byl ještě v kočárku,“ poznamenala jeho maminka, která i se svým manželem má k pohybu očividně blízko. Ve stejném duchu zjevně oba vychovávají i své děti.
Je nepochybně dobré, že podobně naladění lidé mají příležitost se vzájemně potkávat právě i na takových akcích, jakým je Zimní putování z Čelechovic do Čelechovic. „Příští rok se tu snad sejdeme zase,“ doufá za organizátory Milada Dosedělová.

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments