Příjemnou noc, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 zabijackaZabijačku si vzít nedáme! I když hrozí, že nás někdo udá a bude nám hrozit i pokuta. Tak by se dal shrnout organizátorů oblíbených akcí s dobrým jídlem v regionu.

Jak už Večerník informoval před dvěma roky, v České republice platí nařízení, které by při striktním dodržování fakticky zrušilo všechny zabijačky. Podle přísných regulí Evropské unie dosud nehotová potravina musí být zpracována v podniku, který je pod státním veterinárním dozorem. A to v případě veřejně pořádaných zabijaček obvykle neplatí. Za porušení tohoto pravidla pak dokonce hrozí sankce. „Krajské veterinární správy v této souvislosti v celé republice dosud udělily pokuty za přibližně sto dvacet tisíc korun,“ uvedl mluvčí veterinární správy Petr Pejchal s tím, že impulzem pro návštěvu kontrolorů přitom bylo vždy udání. 

Navzdory předpisům Evropské unic i samotným udavačům se někteří organizátoři nevzdávají. „Je to akce pro lidi, při které máme solidní návštěvnost a všem náramně chutná. Rádi bychom v ní pokračovali i nadále,“ prohlásil pro Večerník starosta Vrbátek Ivo Zatloukal, kde už šest let vždy na Mikuláše pořádají oblíbené „Vepřobraní“.

Naopak v Jednově podobnou akci nedávno zrušili. Hlavním důvodem k tomuto kroku však byl fakt, že nenaplnila očekávání organizátorů. „Pravdou ale je, že legislativa Evropské unice k pořádání podobných akcí určitě nikoho nepovzbudí,“ míní starostka Suchdola Jitka Zahálková. Právě tam místní hasiči v zabijačkách pokračují i nadále. „Jednu dělají zrovna v sobotu. Je to však čistě pro ně, nikoho mimo sbor na ni nezvou,“ upřesnila Zahálková.

Je skutečně riziko udělení pokuty tak vysoké? Neoblomní propagátoři dobrého jídla si to tak úplně nemyslí. „Když dáte málo sousedům, tak vás udají. Pokud ale nebudete škudlit, vše proběhne bez problémů,“ smál se Ivo Zatloukal z Vrbátek, kde před obecním úřadem každoročně poráží průměrně třímetrákového pašíka.   

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments