Příjemnou noc, dnes je pátek 15.2.2019
svátek slaví Jiřina,
zítra Ljuba
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 podvodbTak to je výsměch. Ani po půldruhém roce od podání obžaloby nebyla PhDr. Ivana Pluhařová odsouzená. Rodačka z Frýdku-Místku, která působila i v Prostějově, si dle státního zástupce díky četným podvodům přišla na statisíce korun. Přijít k ostravskému soudu se však opakovaně neobtěžovala. Dle našich informací v současnosti podniká společně se Zdeňkem Pekařem, který by dle místních měl už také sedět...

Doktorka filozofie Ivana Pluhařová měla v celkem jedenácti případech podvést podnikatele, firmy, hoteliéry, realitní makléře a dokonce i obecní úřad a nadační fond. Poslední hlavní líčení v její věci bylo nařízeno na úterý dvacátého ledna. Ale ani tentokrát se nekonal! „Hlavní líčení bylo pro neúčast obžalované odročeno na osmnáctého března letošního roku,“ informoval Večerník Lukáš Delong, tiskový mluvčí Okresního soudu v Ostravě.
V případě opakovaného nedostavení se, může soud udělit pořádkovou pokutu až padesát tisíc korun. Mimo to za trestný čin podvodu, kterým způsobila větší škodu, hrozí Ivaně Pluhařové trest vězení na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest. Rovněž bude muset zaplatit škodu, kterou svým jednáním způsobila. Za situace, kdy nebyl dosud vynesen rozsudek nad Ivanou Pluhařovou, není vůbec vyloučeno, že si obžalovaná stále půjčuje další peníze, které již nevrací.

Večernik se pokusil zjistit, co Ivana Pluhařová dělá v současnosti. Podle informací z obchodního rejstříku patří této ženě firma Tizian Links. Její společnicí je matka bývalého podnikatele Zdeňka Pekaře, kterému soud zakázal podnikat. Zdeněk Pekař byl v minulosti mimo jiné souzen za to, že z kanceláře právníka a prostějovského zastupitele Josefa Augustina ukradl sto šedesát dva tisíc korun. Firma sídlí v areálu družstva v Hrubčicích.
„Původně se jmenovala koPek a výraběla plošiny pro bezbariérový přístup. Pak se přejmenovala, ale myslím, že dělá stále to samé. Pana Pekaře znám, ale delší čas jsem ho tu neviděl. Co jsem slyšel, tak skončil ve vězení, prý dostal tři roky,“ prozradil nám jeden z místních.
Doktorku Pluhařovou se Večerníku kontaktovat nepodařilo.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments