Dobré poledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 podvodbTak to je výsměch. Ani po půldruhém roce od podání obžaloby nebyla PhDr. Ivana Pluhařová odsouzená. Rodačka z Frýdku-Místku, která působila i v Prostějově, si dle státního zástupce díky četným podvodům přišla na statisíce korun. Přijít k ostravskému soudu se však opakovaně neobtěžovala. Dle našich informací v současnosti podniká společně se Zdeňkem Pekařem, který by dle místních měl už také sedět...

Doktorka filozofie Ivana Pluhařová měla v celkem jedenácti případech podvést podnikatele, firmy, hoteliéry, realitní makléře a dokonce i obecní úřad a nadační fond. Poslední hlavní líčení v její věci bylo nařízeno na úterý dvacátého ledna. Ale ani tentokrát se nekonal! „Hlavní líčení bylo pro neúčast obžalované odročeno na osmnáctého března letošního roku,“ informoval Večerník Lukáš Delong, tiskový mluvčí Okresního soudu v Ostravě.
V případě opakovaného nedostavení se, může soud udělit pořádkovou pokutu až padesát tisíc korun. Mimo to za trestný čin podvodu, kterým způsobila větší škodu, hrozí Ivaně Pluhařové trest vězení na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest. Rovněž bude muset zaplatit škodu, kterou svým jednáním způsobila. Za situace, kdy nebyl dosud vynesen rozsudek nad Ivanou Pluhařovou, není vůbec vyloučeno, že si obžalovaná stále půjčuje další peníze, které již nevrací.

Večernik se pokusil zjistit, co Ivana Pluhařová dělá v současnosti. Podle informací z obchodního rejstříku patří této ženě firma Tizian Links. Její společnicí je matka bývalého podnikatele Zdeňka Pekaře, kterému soud zakázal podnikat. Zdeněk Pekař byl v minulosti mimo jiné souzen za to, že z kanceláře právníka a prostějovského zastupitele Josefa Augustina ukradl sto šedesát dva tisíc korun. Firma sídlí v areálu družstva v Hrubčicích.
„Původně se jmenovala koPek a výraběla plošiny pro bezbariérový přístup. Pak se přejmenovala, ale myslím, že dělá stále to samé. Pana Pekaře znám, ale delší čas jsem ho tu neviděl. Co jsem slyšel, tak skončil ve vězení, prý dostal tři roky,“ prozradil nám jeden z místních.
Doktorku Pluhařovou se Večerníku kontaktovat nepodařilo.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments