Dobré ráno, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO + FOTOGALERIE Pirát, spiderman, kostlivec, klaun, šmoula, medvídek, kovboj, lišák, indiánka a celé hejno motýlů. Tak to byli jen někteří z návštěvníků podařeného dětského karnevalu v Pavlovicích u Kojetína. Malá obec se v minulosti proslavila zejména díky řádění své bývalé starostky Marcely Soviarové. Místní si tu tehdy museli připadat jako v Kocourkově. Nyní se v jeho výrazně laskavější variantě ocitly děti, které uplynulou sobotu dorazily do místní opravené sokolovny. A Večerník byl u toho!

Jako připomínka dob, kdy v čele obce stála Marcela Soviarová, zůstala v Pavlovicích stát hasičská zbrojnice za 4,6 milionů korun. Na tom by nebylo nic špatného, pokud by ovšem v malé obci s 282 obyvateli byl alespoň jeden hasič...

V listopadu 2013 byla v Pavlovicích otevřena opravená sokolovna, na jejíž rekonstrukci se ve velké míře podíleli sami místní občané. Nedlouho poté se v ní rozjela celá řada akcí, které si v obci proslulé nebývalými hádkami získaly oblibu. „Kromě dětského karnevalu zde pořádáme ještě hodovou zábavu a letos v lednu tu byl i druhý obecní ples. Snažíme se, aby sokolovna měla využití,“ svěřil se Večerníku starosta Pavlovic Milan Lešikar, který na akci dorazil v kostýmu sultána Sulejmana I. Právě obec s místními sokoly za vydatné podpory Spolku dřínovských žen ze sousední obce akci pořádala.

Pro děti bylo na karnevalu připraveno hned osm originálních soutěží, které jim v mnohém připomněly, jak to chodí v Kocourkově. Principy fungování každé z nich jim vysvětlil osvědčený showman Tonda „Čárlí“ Bartošík společně s kocourkovským velvyslancem. Vše jim pak názorně předvedla sehraná dvojice Lojza a Líza.

V pavlovické sokolovně to v sobotu 21. února skutečně žilo, na akci se sešlo přes dvě stovky lidí. Nedorazily přitom pouze děti z Pavlovic či Dřínova, ale i ze širokého okolí. „Co se mi tady líbí ze všeho nejvíc? Asi úplně všechno! A taky balónky,“ odpověděl na otázku Večerníku čtyřletý Dominik Bulko ve šmoulí masce, který do Pavlovic přijel z Vrchoslavic.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments