Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE Pirát, spiderman, kostlivec, klaun, šmoula, medvídek, kovboj, lišák, indiánka a celé hejno motýlů. Tak to byli jen někteří z návštěvníků podařeného dětského karnevalu v Pavlovicích u Kojetína. Malá obec se v minulosti proslavila zejména díky řádění své bývalé starostky Marcely Soviarové. Místní si tu tehdy museli připadat jako v Kocourkově. Nyní se v jeho výrazně laskavější variantě ocitly děti, které uplynulou sobotu dorazily do místní opravené sokolovny. A Večerník byl u toho!

Jako připomínka dob, kdy v čele obce stála Marcela Soviarová, zůstala v Pavlovicích stát hasičská zbrojnice za 4,6 milionů korun. Na tom by nebylo nic špatného, pokud by ovšem v malé obci s 282 obyvateli byl alespoň jeden hasič...

V listopadu 2013 byla v Pavlovicích otevřena opravená sokolovna, na jejíž rekonstrukci se ve velké míře podíleli sami místní občané. Nedlouho poté se v ní rozjela celá řada akcí, které si v obci proslulé nebývalými hádkami získaly oblibu. „Kromě dětského karnevalu zde pořádáme ještě hodovou zábavu a letos v lednu tu byl i druhý obecní ples. Snažíme se, aby sokolovna měla využití,“ svěřil se Večerníku starosta Pavlovic Milan Lešikar, který na akci dorazil v kostýmu sultána Sulejmana I. Právě obec s místními sokoly za vydatné podpory Spolku dřínovských žen ze sousední obce akci pořádala.

Pro děti bylo na karnevalu připraveno hned osm originálních soutěží, které jim v mnohém připomněly, jak to chodí v Kocourkově. Principy fungování každé z nich jim vysvětlil osvědčený showman Tonda „Čárlí“ Bartošík společně s kocourkovským velvyslancem. Vše jim pak názorně předvedla sehraná dvojice Lojza a Líza.

V pavlovické sokolovně to v sobotu 21. února skutečně žilo, na akci se sešlo přes dvě stovky lidí. Nedorazily přitom pouze děti z Pavlovic či Dřínova, ale i ze širokého okolí. „Co se mi tady líbí ze všeho nejvíc? Asi úplně všechno! A taky balónky,“ odpověděl na otázku Večerníku čtyřletý Dominik Bulko ve šmoulí masce, který do Pavlovic přijel z Vrchoslavic.

Total Comments

  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments