Dobrý večer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE Pirát, spiderman, kostlivec, klaun, šmoula, medvídek, kovboj, lišák, indiánka a celé hejno motýlů. Tak to byli jen někteří z návštěvníků podařeného dětského karnevalu v Pavlovicích u Kojetína. Malá obec se v minulosti proslavila zejména díky řádění své bývalé starostky Marcely Soviarové. Místní si tu tehdy museli připadat jako v Kocourkově. Nyní se v jeho výrazně laskavější variantě ocitly děti, které uplynulou sobotu dorazily do místní opravené sokolovny. A Večerník byl u toho!

Jako připomínka dob, kdy v čele obce stála Marcela Soviarová, zůstala v Pavlovicích stát hasičská zbrojnice za 4,6 milionů korun. Na tom by nebylo nic špatného, pokud by ovšem v malé obci s 282 obyvateli byl alespoň jeden hasič...

V listopadu 2013 byla v Pavlovicích otevřena opravená sokolovna, na jejíž rekonstrukci se ve velké míře podíleli sami místní občané. Nedlouho poté se v ní rozjela celá řada akcí, které si v obci proslulé nebývalými hádkami získaly oblibu. „Kromě dětského karnevalu zde pořádáme ještě hodovou zábavu a letos v lednu tu byl i druhý obecní ples. Snažíme se, aby sokolovna měla využití,“ svěřil se Večerníku starosta Pavlovic Milan Lešikar, který na akci dorazil v kostýmu sultána Sulejmana I. Právě obec s místními sokoly za vydatné podpory Spolku dřínovských žen ze sousední obce akci pořádala.

Pro děti bylo na karnevalu připraveno hned osm originálních soutěží, které jim v mnohém připomněly, jak to chodí v Kocourkově. Principy fungování každé z nich jim vysvětlil osvědčený showman Tonda „Čárlí“ Bartošík společně s kocourkovským velvyslancem. Vše jim pak názorně předvedla sehraná dvojice Lojza a Líza.

V pavlovické sokolovně to v sobotu 21. února skutečně žilo, na akci se sešlo přes dvě stovky lidí. Nedorazily přitom pouze děti z Pavlovic či Dřínova, ale i ze širokého okolí. „Co se mi tady líbí ze všeho nejvíc? Asi úplně všechno! A taky balónky,“ odpověděl na otázku Večerníku čtyřletý Dominik Bulko ve šmoulí masce, který do Pavlovic přijel z Vrchoslavic.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments