Dobrý podvečer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO + FOTOGALERIE Pirát, spiderman, kostlivec, klaun, šmoula, medvídek, kovboj, lišák, indiánka a celé hejno motýlů. Tak to byli jen někteří z návštěvníků podařeného dětského karnevalu v Pavlovicích u Kojetína. Malá obec se v minulosti proslavila zejména díky řádění své bývalé starostky Marcely Soviarové. Místní si tu tehdy museli připadat jako v Kocourkově. Nyní se v jeho výrazně laskavější variantě ocitly děti, které uplynulou sobotu dorazily do místní opravené sokolovny. A Večerník byl u toho!

Jako připomínka dob, kdy v čele obce stála Marcela Soviarová, zůstala v Pavlovicích stát hasičská zbrojnice za 4,6 milionů korun. Na tom by nebylo nic špatného, pokud by ovšem v malé obci s 282 obyvateli byl alespoň jeden hasič...

V listopadu 2013 byla v Pavlovicích otevřena opravená sokolovna, na jejíž rekonstrukci se ve velké míře podíleli sami místní občané. Nedlouho poté se v ní rozjela celá řada akcí, které si v obci proslulé nebývalými hádkami získaly oblibu. „Kromě dětského karnevalu zde pořádáme ještě hodovou zábavu a letos v lednu tu byl i druhý obecní ples. Snažíme se, aby sokolovna měla využití,“ svěřil se Večerníku starosta Pavlovic Milan Lešikar, který na akci dorazil v kostýmu sultána Sulejmana I. Právě obec s místními sokoly za vydatné podpory Spolku dřínovských žen ze sousední obce akci pořádala.

Pro děti bylo na karnevalu připraveno hned osm originálních soutěží, které jim v mnohém připomněly, jak to chodí v Kocourkově. Principy fungování každé z nich jim vysvětlil osvědčený showman Tonda „Čárlí“ Bartošík společně s kocourkovským velvyslancem. Vše jim pak názorně předvedla sehraná dvojice Lojza a Líza.

V pavlovické sokolovně to v sobotu 21. února skutečně žilo, na akci se sešlo přes dvě stovky lidí. Nedorazily přitom pouze děti z Pavlovic či Dřínova, ale i ze širokého okolí. „Co se mi tady líbí ze všeho nejvíc? Asi úplně všechno! A taky balónky,“ odpověděl na otázku Večerníku čtyřletý Dominik Bulko ve šmoulí masce, který do Pavlovic přijel z Vrchoslavic.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments