Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 prechodJe to normální? Chodci přecházející komunikace na vnitřním městském okruhu to nemají vůbec jednoduché. Pokud chtějí bezproblémově přejít přes světelně řízený přechod, musejí být zdatní sprinteři. I když možná také samotný Usain Bolt by měl v Prostějově problémy...

Jde o to, že chodcům svítí zelený panáček nekřesťansky krátkou dobu. Potíže mají především senioři, natož invalidé. „Nejhorší situace je zřejmě ve Wolkerově ulici. Tady snad svítí zelená pro chodce jen tři nebo čtyři vteřiny. Dostanu se do poloviny silnice a už mám červenou a auta na mě troubí,“ povzdechl si Večerníku starší muž, jen co se o berlích s potížemi dostal přes přechod na protější chodník. Podobné je to i na Vápenici a dalších místech Prostějova.

„Jsem si tohoto problému vědom, ale je nutné říct, že jakmile chodcům naskočí červená, tak pokud už jsou na přechodu, mohou v klidu dokončit překonání komunikace. Existuje tu takzvaný mezičas, tedy dostatečná doba, než blikne zelená řidičům,“ vysvětlil pro Večerník Michael Vafek, dopravní inženýr Policie ČR v Prostějově. „Za světelnou signalizaci na vnitřním okruhu zodpovídá její projektant. Bohužel, v současné době je jedna čtvrtina indukčních smyček, které přepínají světelnou signalizaci, závadná. Technické služby ale již pracují na odstranění nedostatků, takže by se měly prodloužit i intervaly pro chodce na přechodech po celém vnitřním okruhu města,“ dodal Michael Vafek.

Snad tedy po opravě indukčních smyček chodci dostanou alespoň pár vteřin navíc, aby stačili v Prostějově přejít vozovku a nedostávali se tak do role honěných psů…

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments