Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 autobusProstějovští radní na svém úterním zasedání jednali o prokazatelné ztrátě za provoz městské hromadné dopravy, kterou u nás provozuje společnost FTL. Vedení města rozhodlo, že stejně jako v předešlých letech ztrátu uhradí z veřejného rozpočtu. Doprava osob autobusy MHD stojí ročně přes 18,6 milionu korun!

Také provoz městské hromadné dopravy stojí radniční kasu rok od roku více peněz. Přestože ale i letos městský rozpočet krvácí kvůli nedostatečnému výběru daní, radní ani na okamžik nezaváhali při rozhodování, zda finanční ztrátu v MHD uhradit z veřejných peněz nebo rapidně zvýšit jízdné či omezit počet provozovaných linek. „Vedení města v současné ekonomické situaci nechce zatěžovat peněženky občanů. Na druhou stranu,  také veřejné rozpočty pociťují na příjmové stránce dopady recese. Například město Prostějov vykazuje nyní výpadek z výběru daní ve výši jednadvaceti milionů korun, přesto chceme pro Prostějovany zachovat maximum služeb, ke kterým patří také městská hromadná doprava. Proto jsme prosadili, že městská hromadná doprava v Prostějově bude v příštím roce zachována v současném rozsahu, co se týká počtu najetých kilometrů, a to v délce 723 tisíc kilometrů. Také výše jízdného zůstane zachována,“ uklidňuje veřejnost Alena Rašková, náměstkyně primátora. Město tak podle ní poskytne dopravci úhradu prokazatelné ztráty ve výši 18 milionů a 652 tisíc korun. „Je to zhruba o čtvrt milionu více než v loňském roce,“ podotkl Miroslav Pišťák, primátor města.  

Důležitou zprávou pro občany je úprava jízdních řádů, kdy na základě jejich požadavků a podnětů dojde k navýšení dopravní obslužnosti průmyslové zóny. „Dopravce toho dosáhne tím, že omezí některé minimálně využívané spoje, kvalita dopravní obslužnosti města ale zůstane zachována,“ dodává Alena Rašková.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments