Dobrý večer, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 autobusProstějovští radní na svém úterním zasedání jednali o prokazatelné ztrátě za provoz městské hromadné dopravy, kterou u nás provozuje společnost FTL. Vedení města rozhodlo, že stejně jako v předešlých letech ztrátu uhradí z veřejného rozpočtu. Doprava osob autobusy MHD stojí ročně přes 18,6 milionu korun!

Také provoz městské hromadné dopravy stojí radniční kasu rok od roku více peněz. Přestože ale i letos městský rozpočet krvácí kvůli nedostatečnému výběru daní, radní ani na okamžik nezaváhali při rozhodování, zda finanční ztrátu v MHD uhradit z veřejných peněz nebo rapidně zvýšit jízdné či omezit počet provozovaných linek. „Vedení města v současné ekonomické situaci nechce zatěžovat peněženky občanů. Na druhou stranu,  také veřejné rozpočty pociťují na příjmové stránce dopady recese. Například město Prostějov vykazuje nyní výpadek z výběru daní ve výši jednadvaceti milionů korun, přesto chceme pro Prostějovany zachovat maximum služeb, ke kterým patří také městská hromadná doprava. Proto jsme prosadili, že městská hromadná doprava v Prostějově bude v příštím roce zachována v současném rozsahu, co se týká počtu najetých kilometrů, a to v délce 723 tisíc kilometrů. Také výše jízdného zůstane zachována,“ uklidňuje veřejnost Alena Rašková, náměstkyně primátora. Město tak podle ní poskytne dopravci úhradu prokazatelné ztráty ve výši 18 milionů a 652 tisíc korun. „Je to zhruba o čtvrt milionu více než v loňském roce,“ podotkl Miroslav Pišťák, primátor města.  

Důležitou zprávou pro občany je úprava jízdních řádů, kdy na základě jejich požadavků a podnětů dojde k navýšení dopravní obslužnosti průmyslové zóny. „Dopravce toho dosáhne tím, že omezí některé minimálně využívané spoje, kvalita dopravní obslužnosti města ale zůstane zachována,“ dodává Alena Rašková.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments