Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 olomoucka1Od čtvrtka do neděle proběhla v Olomoucké ulici druhá etapa rekonstrukce povrchu vozovky. Uzavírka této frekventované lokality se nijak neprojevila na dopravních problémech, k žádným komplikacím na vnitřním okruhu města nedošlo. Větší část této ulice má tak nyní nový asfaltový povrch. U železničního přejezdu se však na silnici ani nesáhlo! Proč? Večerník to ví!

Vyfrézování starého hrbolatého asfaltu a položení nového koberce na většině vozovky v Olomoucké ulici si pochvalují občané i radní našeho města. Přesto však nad několikamilionovou krajskou investicí zůstává mnohým rozum stát. Proč se ty největší hrboly a vyjeté koleje z obou stran železničního přejezdu nechaly bez povšimnutí?

Na to jsme dostali odpověď od Miroslava Nakládala, vedoucího odboru dopravy prostějovského magistrátu. „Musím přiznat, že pro nezasvěcené to vypadá opravdu hloupě a nelogicky, když zhruba třicet metrů na obě strany od železničního povrchu zůstává starý a nekvalitní povrch vozovky. Vysvětlení je ale jednoduché. Jde o součást křižovatky Sladkovského a Olomoucké ulice, jejíž rekonstrukce spadá pod úplně jinou investiční akci,“ objasnil Nakládal. „A jak již všichni víme, tato rekonstrukce je spíše během na dlouhou trať. Město už disponuje projektem, ve kterém se počítá i s odbočovacím pruhem ze Sladkovského do Olomoucké ulice. Bohužel, proti tomuto plánu vystupují jak České dráhy, tak hygienici. Křižovatka je totiž velmi blízko kolejí a přejezdu a podléhá tak mnohem přísnějším bezpečnostním kritériím. Hygienici zase namítají, že provoz na této změněné křižovatce by nesplňoval hlukové limity. Jsme tak trošku v pasti, ale vím, že radní dělají všechno pro to, aby křižovatku prosadili,“ uvedl dále pro Večerník Miroslav Nakládal.

Své k celé transakci má říct i vedení statutárního města Prostějova. „Než se projekt a následnou investiční akci na rekonstrukci křižovatky Sladkovského - Olomoucká podaří prosadit, nechává se povrch vozovky v takovém stavu, v jakém je teď. Vím, že to pro mnohé vypadá nelogicky, když se Olomoucká ulice vybavuje novým asfaltovým povrchem a ten nejhorší úsek se ponechává ladem. Ale představte si, že by nový asfalt byl položen i na zmíněné křižovatce u přejezdu a za rok, až prosadíme projekt, bychom ho znovu rozkopávali. To bychom se zase stali terčem kritiky občanů,“ vysvětlil dále Zdeněk Fišer, náměstek prostějovského primátora.

Olomoucká ulice je dnes už opět v plném provozu. Navíc směrem na Vápenici je vybudován prodloužený odbočovací pruh. Proč ale v tomto úseku není vybaven novým asfaltovým kobercem ani padesátimetrový kus vozovky až k semaforům, to je další záhada…

43 olomoucka2 43 olomoucka3

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments