Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO Právě dnes, v úterý 6. listopadu se konalo již 18. jednání Zastupitelstva města v tomto volebním období. Mnohé překvapily dvě věci. Všechny body programu se projednaly a odhlasovaly v rekordním čase bez emočních projevů, a zároveň nepadlo v diskuzi ani slovo o avizované možnosti předčasné rezignace primátora Miroslava Pišťáka!

Zastupitelé města probrali mimo jiného výstavbu chodníku v Krasické ulici, opravu Melantrichovy ulice a její možné zjednosměrnění. Dále pak debatovali o rekonstrukci chodníku po levé straně Olomoucké ulice a také o opravě komunikace na Sídlišti svobody. Dotaz ohledně ní vznesl primátor města Prostějova Miroslav Pišťák. Dozvěděl se, že oba případy by mohly být zahrnuty do plánu rekonstrukcí městských komunikací v příštím roce. O možné rezignaci Miroslava Pišťáka na funkci primátora města Prostějova nepadlo v diskusi ani slovo. „Hlavu vzhůru, hůř už snad být nemůže,” ukončil sám Miroslav Pišťák jednání úterního zastupitelstva.

„Celé dnešní jednání zastupitelstva se neslo kupodivu v naprostém klidu a ukončeno bylo po necelých třech hodinách. To skutečně nebývá zvykem. Jediná emočně vedená diskuze směřovala od zastupitele pana Šlambora. Ptal se mě a kolegy Jiřího Pospíšila, proč jsme ve vašich novinách komentovali volební výsledky KSČM coby radní města Prostějova,“ komentovala průběh jednání zastupitelů radní Milada Sokolová. Na otázku, co si myslí o skutečnosti, že na zastupitelstvu nepadlo ani slovo o myšlenkách Miroslava Pišťáka na svoji rezignaci, Večerníku odpověděla. „Myslím si, že stejně jako se vyjádřil vašim novinám minulý týden, bude se o tom diskutovat až po sestavení a schválení rozpočtu města pro příští rok. Já si ale stejně myslím, či spíše si to přeji a věřím tomu, že si to všechno pan Pišťák rozmyslí a ve své funkci zůstane až do konce volebního období v listopadu 2014,“ dodala Milada Sokolová.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments