Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO Právě dnes, v úterý 6. listopadu se konalo již 18. jednání Zastupitelstva města v tomto volebním období. Mnohé překvapily dvě věci. Všechny body programu se projednaly a odhlasovaly v rekordním čase bez emočních projevů, a zároveň nepadlo v diskuzi ani slovo o avizované možnosti předčasné rezignace primátora Miroslava Pišťáka!

Zastupitelé města probrali mimo jiného výstavbu chodníku v Krasické ulici, opravu Melantrichovy ulice a její možné zjednosměrnění. Dále pak debatovali o rekonstrukci chodníku po levé straně Olomoucké ulice a také o opravě komunikace na Sídlišti svobody. Dotaz ohledně ní vznesl primátor města Prostějova Miroslav Pišťák. Dozvěděl se, že oba případy by mohly být zahrnuty do plánu rekonstrukcí městských komunikací v příštím roce. O možné rezignaci Miroslava Pišťáka na funkci primátora města Prostějova nepadlo v diskusi ani slovo. „Hlavu vzhůru, hůř už snad být nemůže,” ukončil sám Miroslav Pišťák jednání úterního zastupitelstva.

„Celé dnešní jednání zastupitelstva se neslo kupodivu v naprostém klidu a ukončeno bylo po necelých třech hodinách. To skutečně nebývá zvykem. Jediná emočně vedená diskuze směřovala od zastupitele pana Šlambora. Ptal se mě a kolegy Jiřího Pospíšila, proč jsme ve vašich novinách komentovali volební výsledky KSČM coby radní města Prostějova,“ komentovala průběh jednání zastupitelů radní Milada Sokolová. Na otázku, co si myslí o skutečnosti, že na zastupitelstvu nepadlo ani slovo o myšlenkách Miroslava Pišťáka na svoji rezignaci, Večerníku odpověděla. „Myslím si, že stejně jako se vyjádřil vašim novinám minulý týden, bude se o tom diskutovat až po sestavení a schválení rozpočtu města pro příští rok. Já si ale stejně myslím, či spíše si to přeji a věřím tomu, že si to všechno pan Pišťák rozmyslí a ve své funkci zůstane až do konce volebního období v listopadu 2014,“ dodala Milada Sokolová.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments