Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 popelniceAž tisícovku na jednoho člena domácnosti mohou od příštího roku žádat všechna města v České republice. Povoluje jim to novela zákona, která umožní zvýšení poplatku za likvidaci odpadu z dosavadních maximálních 500 korun. Zatímco většina obcí a měst volí střední cestu a zdraží zhruba o 200 až 250 korun na osobu, prostějovská radnice se drží při zemi a zvyšuje cenu pouze o 108 korun.

Informace, kterou vám Večerník přinesl už v tištěném vydání, se potvrzuje. Jako první vám tak můžeme sdělit, že roční poplatek za likvidaci odpadu bude od 1. ledna 2013 činit rovných 600 korun  na osobu!

Návrh novely vyhlášky a stanovení ceny pro příští rok schválili minulý týden radní na svém mimořádném jednání. „Mohu potvrdit, že jsme se shodli na ceně, kterou zmiňujete, ovšem konečné slovo budou mít zastupitelé na úterní schůzi,“ potvrdil nám zmíněné zvěsti Jiří Pospíšil, první náměstek primátora, který má v kompetenci komunální služby města. Vzhledem ke koaliční shodě v radě města lze předpokládat, že zastupitelstvo záměr vedení města schválí.

V Prostějově platí občané za odvoz odpadu v současné době 492 korun. „Tuto výši se nám podařilo držet nepřetržitě již od roku 2008. K úpravě ceny, která je nevyhnutelná, přistupujeme velmi zodpovědně, o čemž svědčí fakt, že tuto otázku diskutujeme ve vedení města již od letošního léta,“ uvedl náměstek Pospíšil.

45 grafMěsto ze svého rozpočtu doplácí na likvidaci komunálního odpadu ročně kolem dvaceti milionů korun. Jedná se o peníze, které by mohly například jít na investice, ale... „Vnímáme sociální roli města vůči občanům a určitě nechceme jít cestou drastického zdražování. Dalším aspektem je ocenění zodpovědného přístupu většiny obyvatel ke třídění odpadu. Tento stav je ukázkou vzájemného partnerství mezi samosprávou a občany. Proto i do dalších let počítáme s dotací na likvidaci odpadu,“ zdůvodnil postoj města Jiří Pospíšil.

Zatímco v Prostějově myslí na peněženky občanů a oceňují jejich postoj ke třídění odpadu, jinde se poplatky zvyšují razantně. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Olomoučtí radní navrhují, aby poplatek za odpad v příštím roce činil 792 korun, což je o tři stovky (!) víc, než v letošním roce. Například o dvě stovky zdražují v Jeseníku, kde se bude od ledna platit 700 korun...

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments