Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 popelniceAž tisícovku na jednoho člena domácnosti mohou od příštího roku žádat všechna města v České republice. Povoluje jim to novela zákona, která umožní zvýšení poplatku za likvidaci odpadu z dosavadních maximálních 500 korun. Zatímco většina obcí a měst volí střední cestu a zdraží zhruba o 200 až 250 korun na osobu, prostějovská radnice se drží při zemi a zvyšuje cenu pouze o 108 korun.

Informace, kterou vám Večerník přinesl už v tištěném vydání, se potvrzuje. Jako první vám tak můžeme sdělit, že roční poplatek za likvidaci odpadu bude od 1. ledna 2013 činit rovných 600 korun  na osobu!

Návrh novely vyhlášky a stanovení ceny pro příští rok schválili minulý týden radní na svém mimořádném jednání. „Mohu potvrdit, že jsme se shodli na ceně, kterou zmiňujete, ovšem konečné slovo budou mít zastupitelé na úterní schůzi,“ potvrdil nám zmíněné zvěsti Jiří Pospíšil, první náměstek primátora, který má v kompetenci komunální služby města. Vzhledem ke koaliční shodě v radě města lze předpokládat, že zastupitelstvo záměr vedení města schválí.

V Prostějově platí občané za odvoz odpadu v současné době 492 korun. „Tuto výši se nám podařilo držet nepřetržitě již od roku 2008. K úpravě ceny, která je nevyhnutelná, přistupujeme velmi zodpovědně, o čemž svědčí fakt, že tuto otázku diskutujeme ve vedení města již od letošního léta,“ uvedl náměstek Pospíšil.

45 grafMěsto ze svého rozpočtu doplácí na likvidaci komunálního odpadu ročně kolem dvaceti milionů korun. Jedná se o peníze, které by mohly například jít na investice, ale... „Vnímáme sociální roli města vůči občanům a určitě nechceme jít cestou drastického zdražování. Dalším aspektem je ocenění zodpovědného přístupu většiny obyvatel ke třídění odpadu. Tento stav je ukázkou vzájemného partnerství mezi samosprávou a občany. Proto i do dalších let počítáme s dotací na likvidaci odpadu,“ zdůvodnil postoj města Jiří Pospíšil.

Zatímco v Prostějově myslí na peněženky občanů a oceňují jejich postoj ke třídění odpadu, jinde se poplatky zvyšují razantně. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Olomoučtí radní navrhují, aby poplatek za odpad v příštím roce činil 792 korun, což je o tři stovky (!) víc, než v letošním roce. Například o dvě stovky zdražují v Jeseníku, kde se bude od ledna platit 700 korun...

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments