Příjemnou noc, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 trhyPětatřicet prodejních stánků, které tvoří dřevěné vánoční městečko uprostřed náměstí T. G. Masaryka, je obsazeno prodejci nejrůznějšího zboží, ti ale většinou naříkají na velmi slabé tržby. I když jak kdo. Sobotní anketa Večerníku totiž dopadla, řečeno sportovní terminologií, remízou.

Spokojeni s tím, že mají alespoň na zaplacení pronájmu stánků, jsou například prodejci ručně vyráběných vánočních doplňků. Naopak ti, kdo si dřevěný domeček pronajali od města za účelem prodeje punče, opékaných klobás a jiných pochutin, mají do dobré nálady hodně daleko.

„Tohle jsem nečekal. Už vloni jsem sice tady končil jen tak tak, abych měl na uhrazení nákladů, ale letos to zatím předčilo má pesimistická očekávání. Příští rok už tady nebudu,“ postěžoval si muž, který v sobotu dopoledne griloval uzeninu a marně na ni lákal pár okolojdoucích. „Jde to těžko, lituji, že jsem se letos nechala přemluvit a stánek si pronajala. Punč letos moc netáhne, večer ho vždycky většinou vozím zpátky domů a vylévám,“ posteskla si zase mladá žena tetelící se zimou mezi nádobami plnými voňavého nápoje.

Když jsme v sobotu dopoledne procházeli mezi stánky, všimli jsme si, že Prostějované kolem nich projdou, prohlédnou si zboží a jen tu a tam si koupí nějakou tu maličkost. „Jsou ochotni utratit tady jen pár korun, přitom za chvíli pojedou do přecpaných supermarketů a nechají tam tisíce,“ ulevil si další prodejce punče.

Částečně spokojeni jsou pouze drobní prodejci ručně vyráběných vánočních ozdob a podobného zboží. „Já si nemůžu stěžovat. Prodáváme proutěné zboží, zvonečky, vyřezávané ozdoby a podobně. Většina z toho je vyrobena dětmi nebo klienty různých sociálních organizací a výtěžek jde na jejich fungování. A na to lidé pořád ještě rádi přispějí a zboží si u nás koupí,“ svěřila se trhovkyně.

Z úspěšnosti vánočního jarmarku bychom si ale mohli vzít příklad od sousedů z Olomouce. Tam je přecpáno a trhovci si plní šrajtofle. Čím to jenom bude?

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments