Dobrý podvečer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 trhyPětatřicet prodejních stánků, které tvoří dřevěné vánoční městečko uprostřed náměstí T. G. Masaryka, je obsazeno prodejci nejrůznějšího zboží, ti ale většinou naříkají na velmi slabé tržby. I když jak kdo. Sobotní anketa Večerníku totiž dopadla, řečeno sportovní terminologií, remízou.

Spokojeni s tím, že mají alespoň na zaplacení pronájmu stánků, jsou například prodejci ručně vyráběných vánočních doplňků. Naopak ti, kdo si dřevěný domeček pronajali od města za účelem prodeje punče, opékaných klobás a jiných pochutin, mají do dobré nálady hodně daleko.

„Tohle jsem nečekal. Už vloni jsem sice tady končil jen tak tak, abych měl na uhrazení nákladů, ale letos to zatím předčilo má pesimistická očekávání. Příští rok už tady nebudu,“ postěžoval si muž, který v sobotu dopoledne griloval uzeninu a marně na ni lákal pár okolojdoucích. „Jde to těžko, lituji, že jsem se letos nechala přemluvit a stánek si pronajala. Punč letos moc netáhne, večer ho vždycky většinou vozím zpátky domů a vylévám,“ posteskla si zase mladá žena tetelící se zimou mezi nádobami plnými voňavého nápoje.

Když jsme v sobotu dopoledne procházeli mezi stánky, všimli jsme si, že Prostějované kolem nich projdou, prohlédnou si zboží a jen tu a tam si koupí nějakou tu maličkost. „Jsou ochotni utratit tady jen pár korun, přitom za chvíli pojedou do přecpaných supermarketů a nechají tam tisíce,“ ulevil si další prodejce punče.

Částečně spokojeni jsou pouze drobní prodejci ručně vyráběných vánočních ozdob a podobného zboží. „Já si nemůžu stěžovat. Prodáváme proutěné zboží, zvonečky, vyřezávané ozdoby a podobně. Většina z toho je vyrobena dětmi nebo klienty různých sociálních organizací a výtěžek jde na jejich fungování. A na to lidé pořád ještě rádi přispějí a zboží si u nás koupí,“ svěřila se trhovkyně.

Z úspěšnosti vánočního jarmarku bychom si ale mohli vzít příklad od sousedů z Olomouce. Tam je přecpáno a trhovci si plní šrajtofle. Čím to jenom bude?

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments