Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 trhyPětatřicet prodejních stánků, které tvoří dřevěné vánoční městečko uprostřed náměstí T. G. Masaryka, je obsazeno prodejci nejrůznějšího zboží, ti ale většinou naříkají na velmi slabé tržby. I když jak kdo. Sobotní anketa Večerníku totiž dopadla, řečeno sportovní terminologií, remízou.

Spokojeni s tím, že mají alespoň na zaplacení pronájmu stánků, jsou například prodejci ručně vyráběných vánočních doplňků. Naopak ti, kdo si dřevěný domeček pronajali od města za účelem prodeje punče, opékaných klobás a jiných pochutin, mají do dobré nálady hodně daleko.

„Tohle jsem nečekal. Už vloni jsem sice tady končil jen tak tak, abych měl na uhrazení nákladů, ale letos to zatím předčilo má pesimistická očekávání. Příští rok už tady nebudu,“ postěžoval si muž, který v sobotu dopoledne griloval uzeninu a marně na ni lákal pár okolojdoucích. „Jde to těžko, lituji, že jsem se letos nechala přemluvit a stánek si pronajala. Punč letos moc netáhne, večer ho vždycky většinou vozím zpátky domů a vylévám,“ posteskla si zase mladá žena tetelící se zimou mezi nádobami plnými voňavého nápoje.

Když jsme v sobotu dopoledne procházeli mezi stánky, všimli jsme si, že Prostějované kolem nich projdou, prohlédnou si zboží a jen tu a tam si koupí nějakou tu maličkost. „Jsou ochotni utratit tady jen pár korun, přitom za chvíli pojedou do přecpaných supermarketů a nechají tam tisíce,“ ulevil si další prodejce punče.

Částečně spokojeni jsou pouze drobní prodejci ručně vyráběných vánočních ozdob a podobného zboží. „Já si nemůžu stěžovat. Prodáváme proutěné zboží, zvonečky, vyřezávané ozdoby a podobně. Většina z toho je vyrobena dětmi nebo klienty různých sociálních organizací a výtěžek jde na jejich fungování. A na to lidé pořád ještě rádi přispějí a zboží si u nás koupí,“ svěřila se trhovkyně.

Z úspěšnosti vánočního jarmarku bychom si ale mohli vzít příklad od sousedů z Olomouce. Tam je přecpáno a trhovci si plní šrajtofle. Čím to jenom bude?

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments