Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.10.2019
svátek slaví Nina,
zítra Beáta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 trhyPětatřicet prodejních stánků, které tvoří dřevěné vánoční městečko uprostřed náměstí T. G. Masaryka, je obsazeno prodejci nejrůznějšího zboží, ti ale většinou naříkají na velmi slabé tržby. I když jak kdo. Sobotní anketa Večerníku totiž dopadla, řečeno sportovní terminologií, remízou.

Spokojeni s tím, že mají alespoň na zaplacení pronájmu stánků, jsou například prodejci ručně vyráběných vánočních doplňků. Naopak ti, kdo si dřevěný domeček pronajali od města za účelem prodeje punče, opékaných klobás a jiných pochutin, mají do dobré nálady hodně daleko.

„Tohle jsem nečekal. Už vloni jsem sice tady končil jen tak tak, abych měl na uhrazení nákladů, ale letos to zatím předčilo má pesimistická očekávání. Příští rok už tady nebudu,“ postěžoval si muž, který v sobotu dopoledne griloval uzeninu a marně na ni lákal pár okolojdoucích. „Jde to těžko, lituji, že jsem se letos nechala přemluvit a stánek si pronajala. Punč letos moc netáhne, večer ho vždycky většinou vozím zpátky domů a vylévám,“ posteskla si zase mladá žena tetelící se zimou mezi nádobami plnými voňavého nápoje.

Když jsme v sobotu dopoledne procházeli mezi stánky, všimli jsme si, že Prostějované kolem nich projdou, prohlédnou si zboží a jen tu a tam si koupí nějakou tu maličkost. „Jsou ochotni utratit tady jen pár korun, přitom za chvíli pojedou do přecpaných supermarketů a nechají tam tisíce,“ ulevil si další prodejce punče.

Částečně spokojeni jsou pouze drobní prodejci ručně vyráběných vánočních ozdob a podobného zboží. „Já si nemůžu stěžovat. Prodáváme proutěné zboží, zvonečky, vyřezávané ozdoby a podobně. Většina z toho je vyrobena dětmi nebo klienty různých sociálních organizací a výtěžek jde na jejich fungování. A na to lidé pořád ještě rádi přispějí a zboží si u nás koupí,“ svěřila se trhovkyně.

Z úspěšnosti vánočního jarmarku bychom si ale mohli vzít příklad od sousedů z Olomouce. Tam je přecpáno a trhovci si plní šrajtofle. Čím to jenom bude?

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments