Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 greplTo jsou věci! Ve vedení společnosti .A.S.A. Technické služby Prostějov došlo ke změně na nejvyšší funkci, kterou doposud zastávala Iveta Jurenová. Jednatelka skončila ve funkci zcela neočekávaně, když na vlastní žádost odešla do zcela jiné firmy! Podle města by ale tyto zásadní změny neměly ovlivnit vzájemné obchodní vztahy...

 „Neřekl bych, že se v naší společnosti stalo něco zásadního. Samozřejmě, ke změně došlo, ale jenom tím, že paní Jurenová odešla ze společnosti a do funkce výkonného ředitele jmenovala moji osobu,“ vysvětlil Večerníku na úvod Martin Grepl, čerstvý šéf společnosti .A.S.A. TS Prostějov. Podle něj ani změna názvu funkce šéfa společnosti neznamená nic převratného. „Ostatně jedním jednatelem zůstává i nadále Vlastimil Uchytil, který zastupuje město Prostějov,“ doplnil vysvětlení nový výkonný ředitel společnosti.

Martin Grepl ovšem ve společnosti .A.S.A. není žádným nováčkem. Ve firmě působí už pět let na pozici obchodního zástupce. Výkonným ředitelem v Prostějově byl jmenován k 1. prosinci 2012 a jak on sám říká, na nějaké rozkoukávání ve funkci není ani čas. „Popravdě řečeno, ani není třeba se nijak dlouho rozhlížet. Využívám své zkušenosti z provozu i obchodu, takže to pro mě zas až tak nová věc není. Mám určitou představu o vedení této společnosti, ve které bude hrát samozřejmě prioritu služba pro město Prostějov. To je náš hlavní zákazník a budu se snažit o to, aby služba pro něj byla stále kvalitnější,“ sdělil dále Večerníku Martin Grepl.

Změny ve vrcholné organizační struktuře nechávají chladnými i představitele prostějovské radnice. „Je to záležitost společnosti .A.S.A., koho jmenuje do vedení firmy,“ odtušil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora Prostějova. Na otázku, zda město bylo o změnách předem informováno, souhlasně zakýval hlavou. „Ano, na magistrát přišel dopis adresovaný panu primátorovi a zástupci města v dozorčí radě byli také seznámeni se záměry změn ve vedení společnosti. Změnou názvů funkci či odchodem paní Jurenové se pro město nic nemění. Vztah mezi městem a společností .A.S.A. TS Prostějov je čistě obchodní. Dané změny by tento vztah neměly ovlivnit,“ věří Jiří Pospíšil.

Otázkou nyní zůstává, jak neotřesitelná je pozice Vlastimila Uchytila, který ve společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově působí jako jednatel, jehož hlavním úkolem je dohlížet na chod společnosti z pohledu města, coby čtvrtinového vlastníka. „Od zástupců společnosti .A.S.A. TS Prostějov jsme vyslechli určitý návrh řešení pozice jednatele, případné změny v organizační struktuře bude projednávat zastupitelstvo,“ uvedl primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák. „Ani já v tuto chvíli nejsem schopen vyřknout definitivní slovo o tom, jak bude ze strany města dohlíženo na chod společnosti. My budeme jako pětadvacetiprocentní vlatníci zejména jednat o tom, aby zájmy města byly maximálně hájeny,“ dodal první muž prostějovského magistrátu.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments