Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 greplTo jsou věci! Ve vedení společnosti .A.S.A. Technické služby Prostějov došlo ke změně na nejvyšší funkci, kterou doposud zastávala Iveta Jurenová. Jednatelka skončila ve funkci zcela neočekávaně, když na vlastní žádost odešla do zcela jiné firmy! Podle města by ale tyto zásadní změny neměly ovlivnit vzájemné obchodní vztahy...

 „Neřekl bych, že se v naší společnosti stalo něco zásadního. Samozřejmě, ke změně došlo, ale jenom tím, že paní Jurenová odešla ze společnosti a do funkce výkonného ředitele jmenovala moji osobu,“ vysvětlil Večerníku na úvod Martin Grepl, čerstvý šéf společnosti .A.S.A. TS Prostějov. Podle něj ani změna názvu funkce šéfa společnosti neznamená nic převratného. „Ostatně jedním jednatelem zůstává i nadále Vlastimil Uchytil, který zastupuje město Prostějov,“ doplnil vysvětlení nový výkonný ředitel společnosti.

Martin Grepl ovšem ve společnosti .A.S.A. není žádným nováčkem. Ve firmě působí už pět let na pozici obchodního zástupce. Výkonným ředitelem v Prostějově byl jmenován k 1. prosinci 2012 a jak on sám říká, na nějaké rozkoukávání ve funkci není ani čas. „Popravdě řečeno, ani není třeba se nijak dlouho rozhlížet. Využívám své zkušenosti z provozu i obchodu, takže to pro mě zas až tak nová věc není. Mám určitou představu o vedení této společnosti, ve které bude hrát samozřejmě prioritu služba pro město Prostějov. To je náš hlavní zákazník a budu se snažit o to, aby služba pro něj byla stále kvalitnější,“ sdělil dále Večerníku Martin Grepl.

Změny ve vrcholné organizační struktuře nechávají chladnými i představitele prostějovské radnice. „Je to záležitost společnosti .A.S.A., koho jmenuje do vedení firmy,“ odtušil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora Prostějova. Na otázku, zda město bylo o změnách předem informováno, souhlasně zakýval hlavou. „Ano, na magistrát přišel dopis adresovaný panu primátorovi a zástupci města v dozorčí radě byli také seznámeni se záměry změn ve vedení společnosti. Změnou názvů funkci či odchodem paní Jurenové se pro město nic nemění. Vztah mezi městem a společností .A.S.A. TS Prostějov je čistě obchodní. Dané změny by tento vztah neměly ovlivnit,“ věří Jiří Pospíšil.

Otázkou nyní zůstává, jak neotřesitelná je pozice Vlastimila Uchytila, který ve společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově působí jako jednatel, jehož hlavním úkolem je dohlížet na chod společnosti z pohledu města, coby čtvrtinového vlastníka. „Od zástupců společnosti .A.S.A. TS Prostějov jsme vyslechli určitý návrh řešení pozice jednatele, případné změny v organizační struktuře bude projednávat zastupitelstvo,“ uvedl primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák. „Ani já v tuto chvíli nejsem schopen vyřknout definitivní slovo o tom, jak bude ze strany města dohlíženo na chod společnosti. My budeme jako pětadvacetiprocentní vlatníci zejména jednat o tom, aby zájmy města byly maximálně hájeny,“ dodal první muž prostějovského magistrátu.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments