Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 greplTo jsou věci! Ve vedení společnosti .A.S.A. Technické služby Prostějov došlo ke změně na nejvyšší funkci, kterou doposud zastávala Iveta Jurenová. Jednatelka skončila ve funkci zcela neočekávaně, když na vlastní žádost odešla do zcela jiné firmy! Podle města by ale tyto zásadní změny neměly ovlivnit vzájemné obchodní vztahy...

 „Neřekl bych, že se v naší společnosti stalo něco zásadního. Samozřejmě, ke změně došlo, ale jenom tím, že paní Jurenová odešla ze společnosti a do funkce výkonného ředitele jmenovala moji osobu,“ vysvětlil Večerníku na úvod Martin Grepl, čerstvý šéf společnosti .A.S.A. TS Prostějov. Podle něj ani změna názvu funkce šéfa společnosti neznamená nic převratného. „Ostatně jedním jednatelem zůstává i nadále Vlastimil Uchytil, který zastupuje město Prostějov,“ doplnil vysvětlení nový výkonný ředitel společnosti.

Martin Grepl ovšem ve společnosti .A.S.A. není žádným nováčkem. Ve firmě působí už pět let na pozici obchodního zástupce. Výkonným ředitelem v Prostějově byl jmenován k 1. prosinci 2012 a jak on sám říká, na nějaké rozkoukávání ve funkci není ani čas. „Popravdě řečeno, ani není třeba se nijak dlouho rozhlížet. Využívám své zkušenosti z provozu i obchodu, takže to pro mě zas až tak nová věc není. Mám určitou představu o vedení této společnosti, ve které bude hrát samozřejmě prioritu služba pro město Prostějov. To je náš hlavní zákazník a budu se snažit o to, aby služba pro něj byla stále kvalitnější,“ sdělil dále Večerníku Martin Grepl.

Změny ve vrcholné organizační struktuře nechávají chladnými i představitele prostějovské radnice. „Je to záležitost společnosti .A.S.A., koho jmenuje do vedení firmy,“ odtušil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora Prostějova. Na otázku, zda město bylo o změnách předem informováno, souhlasně zakýval hlavou. „Ano, na magistrát přišel dopis adresovaný panu primátorovi a zástupci města v dozorčí radě byli také seznámeni se záměry změn ve vedení společnosti. Změnou názvů funkci či odchodem paní Jurenové se pro město nic nemění. Vztah mezi městem a společností .A.S.A. TS Prostějov je čistě obchodní. Dané změny by tento vztah neměly ovlivnit,“ věří Jiří Pospíšil.

Otázkou nyní zůstává, jak neotřesitelná je pozice Vlastimila Uchytila, který ve společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově působí jako jednatel, jehož hlavním úkolem je dohlížet na chod společnosti z pohledu města, coby čtvrtinového vlastníka. „Od zástupců společnosti .A.S.A. TS Prostějov jsme vyslechli určitý návrh řešení pozice jednatele, případné změny v organizační struktuře bude projednávat zastupitelstvo,“ uvedl primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák. „Ani já v tuto chvíli nejsem schopen vyřknout definitivní slovo o tom, jak bude ze strany města dohlíženo na chod společnosti. My budeme jako pětadvacetiprocentní vlatníci zejména jednat o tom, aby zájmy města byly maximálně hájeny,“ dodal první muž prostějovského magistrátu.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments