Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
2012 20_blesarna

Zoufalý pohled je na kdysi hojně navštěvovaný kulturní a společenský klub Oděvního podniku na Vojáčkově náměstí. V minulosti tomuto centru kultury v našem městě neřekl nikdo jinak než „blešárna“. Její současnost je však smutná a tristní zároveň... Dnes je totiž budova snad nejodpudivějším místem v Prostějově, její technický stav navíc každým dnem hrozí havárií! Problém je ale v tom, že stávající majitelé nechtějí o rekonstrukci, natož o obnovení zašlé slávy ani slyšet...

Minulý týden už došlo k tomu, že omítka z polorozpadlé nemovitosti hyzdící Vojáčkovo náměstí spadla na chodník a málem zranila chodce. Otázka tak zní i směrem k magistrátu - není v silách města apelovat na vlastníky domu, aby se špatným technickým stavem budovy něco udělali?

„To se ale už děje prostřednictvím stavebního úřadu! Ten vlastníka už několikrát upozorňoval na havarijní stav budovy. Můžeme uložit i finanční sankce. I to se stalo, ale více dělat nemůžeme. Sám jsem objekt minulý týden prohlížel a musím říci, že je opravdu v žalostném stavu. Je to škoda. Vzpomínám si na svá mladá studentská léta, kdy jsme Klub OP navštěvovali. Pro mladší generaci jen připomenu, že tady bylo kino, koncertní sál a dokonce sál, kde se konaly plesy,“ uvedl pro Večerník Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Současní majitelé budovy jsou dva, Leopold Binko a jeho sestra Jarmila Kracíková. Naše redakce minulý týden vlastníky „blešárny“ kontaktovala. „Já vám k tomu nemám moc co říct. Snažili jsme se dům prodat, ale marně. A pokud jsme přemýšleli o rekonstrukci a obnově kulturního či společenského života v tomto dřívějším slavném klubu, pak jsme tuto myšlenku zavrhli. Dnes už o kulturu není v Prostějově takový zájem a o nějaké společenské akce či plesy už vůbec ne. Nevyplatilo by se to,“ řekl Večerníku Leopold Binko s tím, že co se týká údržby „blešárny“, má ji na starosti jeho sestra. „Já už se novinám odmítám k čemukoliv vyjadřovat. Před časem jsem na toto téma poskytla jinému regionálnímu periodiku rozhovor, ovšem ten má vyjádření zcela překroutil...,“ odmítla naši žádost Jarmila Kracíková. Než však položila telefon, jen letmo alespoň odpověděla na otázku, jakým způsobem zajistí, aby padající omítka někoho nezranila. „Prosím vás, jaká omítka? Tu a tam se na chodníku objeví jen nějaký prach z popraskané fasády, který ale pravidelně zametám. Lidem žádné nebezpečí nehrozí,“ nepřipouští si žádný problém Jarmila Kracíková.

To si ovšem Olomoučané o domech v ulici 8. května v centru města před časem mysleli také, a pak kusy historické fasády zabily starší ženu jdoucí po chodníku. Snad k něčemu podobnému nedojde na Vojáčkově náměstí v Prostějově...

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments