Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 radnice2Procházet v těchto dnech prostějovskou radnicí není jenom tak. Na chodbách je rozmístěno lešení, z vnitřku budovy se ozývá neustálý rachot kladiv, vrtaček a dalších nástrojů. Rekonstrukce věže totiž vstoupila do další fáze, na kterou prostějovští radní vyčlenili pro letošní rok devět milionů korun. Další tři nebo čtyři pak magistrát zaplatí za vícepráce, které souvisí se stavem podlah v některých kancelářích. Oproti původnímu předpokladu se totiž přišlo na to, že podlahy jsou v havarijním stavu a propadlé...

„Harmonogram stavebních a rekonstrukčních prací uvnitř radnice pokračuje zatím podle plánu. Zejména jde o rekonstrukci elektroinstalace, rozvody stupaček, vody a kanalizace ve staré části budovy. Rozkopaná místa se nyní musí uvést do původního stavu, včetně obkladů, nátěrů a položení podlahových krytin,“ seznámil nás se současným stavem průběhu rekonstrukce radnice Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova. Jak ale Večerník mohl na vlastní oči vidět, interiér historické budovy radnice se hemží stavebními dělníky i dnes. „Na letošní rok bylo v rozpočtu města vyčleněno dalších devět milionů korun na nutné rekonstrukční práce. Právě v těchto dnech se pokračuje v další instalaci rozvodné sítě, a to v těch nejstarších prostorách radnice. Tedy na chodbách, v obřadní síni a přilehlých historických místnostech, ve kterých kdysi zasedala rada města. Tady je určitý problém v tom, že v těchto částech jsou drahé štukatury a dřevěné obklady. Ty se postupně rozebírají a pod nimi povede nová elektroinstalace. Rozebírat se zde budou i podlahy, protože ve stropech spodních místností je ještě původní elektřina z roku 1914. Tady se právě nesmí porušit ona historická štukatura, ta by šla pak těžko opravit. A kdyby ano, tak velmi nákladně,“ řekl dále Zdeněk Fišer.

Tento rok čekají Prostějov velkolepé oslavy 100. výročí radnice, takže konšelé počítají oproti původním předpokladům ještě s rekonstrukcí fasády budovy. „Nepůjde ovšem o celkovou rekonstrukci, jak by se mohlo zdát. Bude provedena jen v místech, kde jsou římsy. Tady totiž nebezpečně odpadávají ty části fasády, které nejdříve popraskaly a pak za ně zatekla voda. Tyto vadné části se odstraní a nahradí novými,“ upřesnil rozsah rekonstrukce fasády radnice Zdeněk Fišer. Veškeré práce by měly být ukončeny na jaře příštího roku tak, aby se mohly začít připravovat velkolepé oslavy kulatého výročí radnice.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments