Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 chodnikNa přetřes úterního zasedání rady města přišla také definitivní podoba letošního plánu oprav chodníků. Konšelé upřesnili provedení jednotlivých rekonstrukčních prací, na které bude letos pamatováno částkou přes sedm milionů korun. Z původního plánu oprav byla ovšem poměrně nečekaně vyřazena rekonstrukce chodníku na Vápenici podél Smetanových sadů...

Podle upřesněného seznamu budou opraveny chodníky a místní komunikace ve čtrnácti lokalitách, a to jak v centru, tak i v okrajových částech města. Na opravy chodníků je letos vyčleněno 7,23 milionu korun. Zhotovitele bude město opět hledat prostřednictvím elektronických aukcí. Tento způsob se velmi osvědčil, jen za rok 2012 se tak ušetřilo dva a půl milionu korun oproti plánovanému rozpočtu.

„V období od května do července tohoto roku bude nejrozsáhlejší opravou rekonstrukce chodníku v Plumlovské ulici od kruhového objezdu u Billy k Legionářské ulici směrem na Mostkovice.  K propojení již opravených úseků dojde od kostela na Svatoplukově ulici směrem na Olomouckou. Na obou stranách budou opraveny chodníky v ulici Karlov, směrem od Dykovy po Fanderlíkovu pak chodník v ulici J. B. Pecky. Od bytovek v Krokově ulici bude rekonstruován severní chodník na Brněnskou, ve Foerstrově ulici v Krasicích pak bude dobudován chodník v okolí zastávky MHD,“ vyčetl z harmonogramu Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova.

Stejně tak spatří světlo světa nová dlažba pro chodce u kostela v Žešově i podél mateřské školy ve Smetanově ulici ve Vrahovicích. Od pošty směrem k ulici Na Blatech povede nový chodník po západní straně Čechovické ulice. „Ve druhé etapě plánovaných oprav od srpna 2013 přijde na řadu chodník v Krasické ulici směrem od Moravské po Západní ulici, společně s novým zálivem pro zastávku MHD bude opraven chodník a také zábradlí podél základní školy ve Vrahovické ulici směrem k faře v Majakovského ulici. Kompletní rekonstrukcí projde ulice Polská, kde vedle chodníků dostane nový asfaltový povrch také komunikace,“ dodává Pospíšil.

V Olomoucké ulici budou rekonstruovány chodníky ve dvou lokalitách, a to od Vápenice po Sladkovského a na druhé straně od ulice Václava Outraty po Vrlovu. „Původní plán oprav chodníků jsme tak vlastně schválili s jedinou výjimkou, a tou je komunikace pro pěší na Vápenici podél Smetanových sadů. Prvním důvodem je plánovaná rekonstrukce celého parku v letošním roce a také skutečnost, že tento chodník není až tak frekventovaný a tím tudíž potřebný,“ objasnil Zdeněk Fišer, náměstek primátora zodpovědný za stavební investice.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments