Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 chodnikNa přetřes úterního zasedání rady města přišla také definitivní podoba letošního plánu oprav chodníků. Konšelé upřesnili provedení jednotlivých rekonstrukčních prací, na které bude letos pamatováno částkou přes sedm milionů korun. Z původního plánu oprav byla ovšem poměrně nečekaně vyřazena rekonstrukce chodníku na Vápenici podél Smetanových sadů...

Podle upřesněného seznamu budou opraveny chodníky a místní komunikace ve čtrnácti lokalitách, a to jak v centru, tak i v okrajových částech města. Na opravy chodníků je letos vyčleněno 7,23 milionu korun. Zhotovitele bude město opět hledat prostřednictvím elektronických aukcí. Tento způsob se velmi osvědčil, jen za rok 2012 se tak ušetřilo dva a půl milionu korun oproti plánovanému rozpočtu.

„V období od května do července tohoto roku bude nejrozsáhlejší opravou rekonstrukce chodníku v Plumlovské ulici od kruhového objezdu u Billy k Legionářské ulici směrem na Mostkovice.  K propojení již opravených úseků dojde od kostela na Svatoplukově ulici směrem na Olomouckou. Na obou stranách budou opraveny chodníky v ulici Karlov, směrem od Dykovy po Fanderlíkovu pak chodník v ulici J. B. Pecky. Od bytovek v Krokově ulici bude rekonstruován severní chodník na Brněnskou, ve Foerstrově ulici v Krasicích pak bude dobudován chodník v okolí zastávky MHD,“ vyčetl z harmonogramu Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova.

Stejně tak spatří světlo světa nová dlažba pro chodce u kostela v Žešově i podél mateřské školy ve Smetanově ulici ve Vrahovicích. Od pošty směrem k ulici Na Blatech povede nový chodník po západní straně Čechovické ulice. „Ve druhé etapě plánovaných oprav od srpna 2013 přijde na řadu chodník v Krasické ulici směrem od Moravské po Západní ulici, společně s novým zálivem pro zastávku MHD bude opraven chodník a také zábradlí podél základní školy ve Vrahovické ulici směrem k faře v Majakovského ulici. Kompletní rekonstrukcí projde ulice Polská, kde vedle chodníků dostane nový asfaltový povrch také komunikace,“ dodává Pospíšil.

V Olomoucké ulici budou rekonstruovány chodníky ve dvou lokalitách, a to od Vápenice po Sladkovského a na druhé straně od ulice Václava Outraty po Vrlovu. „Původní plán oprav chodníků jsme tak vlastně schválili s jedinou výjimkou, a tou je komunikace pro pěší na Vápenici podél Smetanových sadů. Prvním důvodem je plánovaná rekonstrukce celého parku v letošním roce a také skutečnost, že tento chodník není až tak frekventovaný a tím tudíž potřebný,“ objasnil Zdeněk Fišer, náměstek primátora zodpovědný za stavební investice.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments