Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 chodnikNa přetřes úterního zasedání rady města přišla také definitivní podoba letošního plánu oprav chodníků. Konšelé upřesnili provedení jednotlivých rekonstrukčních prací, na které bude letos pamatováno částkou přes sedm milionů korun. Z původního plánu oprav byla ovšem poměrně nečekaně vyřazena rekonstrukce chodníku na Vápenici podél Smetanových sadů...

Podle upřesněného seznamu budou opraveny chodníky a místní komunikace ve čtrnácti lokalitách, a to jak v centru, tak i v okrajových částech města. Na opravy chodníků je letos vyčleněno 7,23 milionu korun. Zhotovitele bude město opět hledat prostřednictvím elektronických aukcí. Tento způsob se velmi osvědčil, jen za rok 2012 se tak ušetřilo dva a půl milionu korun oproti plánovanému rozpočtu.

„V období od května do července tohoto roku bude nejrozsáhlejší opravou rekonstrukce chodníku v Plumlovské ulici od kruhového objezdu u Billy k Legionářské ulici směrem na Mostkovice.  K propojení již opravených úseků dojde od kostela na Svatoplukově ulici směrem na Olomouckou. Na obou stranách budou opraveny chodníky v ulici Karlov, směrem od Dykovy po Fanderlíkovu pak chodník v ulici J. B. Pecky. Od bytovek v Krokově ulici bude rekonstruován severní chodník na Brněnskou, ve Foerstrově ulici v Krasicích pak bude dobudován chodník v okolí zastávky MHD,“ vyčetl z harmonogramu Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova.

Stejně tak spatří světlo světa nová dlažba pro chodce u kostela v Žešově i podél mateřské školy ve Smetanově ulici ve Vrahovicích. Od pošty směrem k ulici Na Blatech povede nový chodník po západní straně Čechovické ulice. „Ve druhé etapě plánovaných oprav od srpna 2013 přijde na řadu chodník v Krasické ulici směrem od Moravské po Západní ulici, společně s novým zálivem pro zastávku MHD bude opraven chodník a také zábradlí podél základní školy ve Vrahovické ulici směrem k faře v Majakovského ulici. Kompletní rekonstrukcí projde ulice Polská, kde vedle chodníků dostane nový asfaltový povrch také komunikace,“ dodává Pospíšil.

V Olomoucké ulici budou rekonstruovány chodníky ve dvou lokalitách, a to od Vápenice po Sladkovského a na druhé straně od ulice Václava Outraty po Vrlovu. „Původní plán oprav chodníků jsme tak vlastně schválili s jedinou výjimkou, a tou je komunikace pro pěší na Vápenici podél Smetanových sadů. Prvním důvodem je plánovaná rekonstrukce celého parku v letošním roce a také skutečnost, že tento chodník není až tak frekventovaný a tím tudíž potřebný,“ objasnil Zdeněk Fišer, náměstek primátora zodpovědný za stavební investice.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments