Příjemnou noc, dnes je pátek 15.2.2019
svátek slaví Jiřina,
zítra Ljuba
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 netusilovaProstějovští radní v úterý projednávali návrh úprav cen za parkovné v placené zóně a provozní hodiny automatů. Samotný návrh byl předložen v souvislosti s probíhajícím otevřeným nadlimitním zadávacím řízením veřejné zakázky na službu správce parkovacího systému...

Projednávání předcházela rozsáhlá odborná studie, která zanalyzovala počty parkovacích míst na rezidentní, abonentní a placená stání v centru města. „Cílem je zavést jednoduchý, přehledný a fungující systém parkování v centru města s důrazem na zajištění potřeb parkování rezidentů, tedy místních bydlících, dále vytvoření možnosti abonentního stání pro podnikatele a firmy a všechna zbývající stání nabídnout návštěvníkům centra ve formě placených stání,“ uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova.

Co je pro Prostějovany i návštěvníky našeho města pozitivní, jsou ceny krátkodobého parkovného, které i v budoucnu zůstanou na stejné úrovni, tedy na deseti korunách za hodinu. „Pouze u parkovišť na náměstích E. Husserla a Hlaváčkově náměstí platí cena deseti korun pouze za první hodinu, za každou další bude činit dvojnásobek. Důvodem je motivace řidičů ke kratší době parkování na nejfrekventovanějších místech v centru a uvolnění nejžádanějších parkovacích míst. Prostě, aby tam jedno auto nestálo celý den,“ vysvětlila Alena Rašková, náměstkyně primátora zodpovědná za dopravu ve městě.

Provozní doba parkovacích automatů zůstane nezměněna, ve všední dny od 9.00 do 18.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin. 

Nově budou zavedeny rezidenční a abonentní karty. „Systém dlouhodobého parkování nyní funguje tak, že odbor dopravy vydává povolení k parkování pro rezidenty v ceně jednoho tisíce korun na rok a pro abonenty v ceně pět tisíc korun bez možnosti vydání povolení pro druhé a další vozidlo. Cena první karty pro rezidenty bude nyní stát patnáctset korun na rok, druhá a každá další pak za tři tisíce korun na období jednoho roku. Abonentní karta bude stát pět tisíc korun, druhá a další pak deset tisíc korun na rok,“ prozradil první náměstek Pospíšil.

Jak ovšem radní přiznali, důležitou změnou projdou některé ulice poblíž centra města. „Rozhodli jsme se zpoplatnit parkování například v ulicích Netušilova, Komenského, Vodní i Mlýnské,“ dodal Jiří Pospíšil. A to už tak příznivá zpráva pro Prostějovany, především z řad obchodníků a podnikatelů není… „Nebylo ovšem jiného řešení, centrum města je přeplněno parkujícími vozidly. Vše koresponduje s naším dlouhodobým parkovacím plánem,“ dodali shodně oba čelní představitelé města.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments