Dobré poledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 netusilovaProstějovští radní v úterý projednávali návrh úprav cen za parkovné v placené zóně a provozní hodiny automatů. Samotný návrh byl předložen v souvislosti s probíhajícím otevřeným nadlimitním zadávacím řízením veřejné zakázky na službu správce parkovacího systému...

Projednávání předcházela rozsáhlá odborná studie, která zanalyzovala počty parkovacích míst na rezidentní, abonentní a placená stání v centru města. „Cílem je zavést jednoduchý, přehledný a fungující systém parkování v centru města s důrazem na zajištění potřeb parkování rezidentů, tedy místních bydlících, dále vytvoření možnosti abonentního stání pro podnikatele a firmy a všechna zbývající stání nabídnout návštěvníkům centra ve formě placených stání,“ uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova.

Co je pro Prostějovany i návštěvníky našeho města pozitivní, jsou ceny krátkodobého parkovného, které i v budoucnu zůstanou na stejné úrovni, tedy na deseti korunách za hodinu. „Pouze u parkovišť na náměstích E. Husserla a Hlaváčkově náměstí platí cena deseti korun pouze za první hodinu, za každou další bude činit dvojnásobek. Důvodem je motivace řidičů ke kratší době parkování na nejfrekventovanějších místech v centru a uvolnění nejžádanějších parkovacích míst. Prostě, aby tam jedno auto nestálo celý den,“ vysvětlila Alena Rašková, náměstkyně primátora zodpovědná za dopravu ve městě.

Provozní doba parkovacích automatů zůstane nezměněna, ve všední dny od 9.00 do 18.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin. 

Nově budou zavedeny rezidenční a abonentní karty. „Systém dlouhodobého parkování nyní funguje tak, že odbor dopravy vydává povolení k parkování pro rezidenty v ceně jednoho tisíce korun na rok a pro abonenty v ceně pět tisíc korun bez možnosti vydání povolení pro druhé a další vozidlo. Cena první karty pro rezidenty bude nyní stát patnáctset korun na rok, druhá a každá další pak za tři tisíce korun na období jednoho roku. Abonentní karta bude stát pět tisíc korun, druhá a další pak deset tisíc korun na rok,“ prozradil první náměstek Pospíšil.

Jak ovšem radní přiznali, důležitou změnou projdou některé ulice poblíž centra města. „Rozhodli jsme se zpoplatnit parkování například v ulicích Netušilova, Komenského, Vodní i Mlýnské,“ dodal Jiří Pospíšil. A to už tak příznivá zpráva pro Prostějovany, především z řad obchodníků a podnikatelů není… „Nebylo ovšem jiného řešení, centrum města je přeplněno parkujícími vozidly. Vše koresponduje s naším dlouhodobým parkovacím plánem,“ dodali shodně oba čelní představitelé města.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments