Dobré dopoledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 netusilovaProstějovští radní v úterý projednávali návrh úprav cen za parkovné v placené zóně a provozní hodiny automatů. Samotný návrh byl předložen v souvislosti s probíhajícím otevřeným nadlimitním zadávacím řízením veřejné zakázky na službu správce parkovacího systému...

Projednávání předcházela rozsáhlá odborná studie, která zanalyzovala počty parkovacích míst na rezidentní, abonentní a placená stání v centru města. „Cílem je zavést jednoduchý, přehledný a fungující systém parkování v centru města s důrazem na zajištění potřeb parkování rezidentů, tedy místních bydlících, dále vytvoření možnosti abonentního stání pro podnikatele a firmy a všechna zbývající stání nabídnout návštěvníkům centra ve formě placených stání,“ uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova.

Co je pro Prostějovany i návštěvníky našeho města pozitivní, jsou ceny krátkodobého parkovného, které i v budoucnu zůstanou na stejné úrovni, tedy na deseti korunách za hodinu. „Pouze u parkovišť na náměstích E. Husserla a Hlaváčkově náměstí platí cena deseti korun pouze za první hodinu, za každou další bude činit dvojnásobek. Důvodem je motivace řidičů ke kratší době parkování na nejfrekventovanějších místech v centru a uvolnění nejžádanějších parkovacích míst. Prostě, aby tam jedno auto nestálo celý den,“ vysvětlila Alena Rašková, náměstkyně primátora zodpovědná za dopravu ve městě.

Provozní doba parkovacích automatů zůstane nezměněna, ve všední dny od 9.00 do 18.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin. 

Nově budou zavedeny rezidenční a abonentní karty. „Systém dlouhodobého parkování nyní funguje tak, že odbor dopravy vydává povolení k parkování pro rezidenty v ceně jednoho tisíce korun na rok a pro abonenty v ceně pět tisíc korun bez možnosti vydání povolení pro druhé a další vozidlo. Cena první karty pro rezidenty bude nyní stát patnáctset korun na rok, druhá a každá další pak za tři tisíce korun na období jednoho roku. Abonentní karta bude stát pět tisíc korun, druhá a další pak deset tisíc korun na rok,“ prozradil první náměstek Pospíšil.

Jak ovšem radní přiznali, důležitou změnou projdou některé ulice poblíž centra města. „Rozhodli jsme se zpoplatnit parkování například v ulicích Netušilova, Komenského, Vodní i Mlýnské,“ dodal Jiří Pospíšil. A to už tak příznivá zpráva pro Prostějovany, především z řad obchodníků a podnikatelů není… „Nebylo ovšem jiného řešení, centrum města je přeplněno parkujícími vozidly. Vše koresponduje s naším dlouhodobým parkovacím plánem,“ dodali shodně oba čelní představitelé města.

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 8:44

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments