Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 parkovaniPo výběrovém řízení na pronájem stacionárních radarů na měření rychlosti zrušil magistrát další konkurz na veřejnou zakázku! Tentokrát na správce parkovacího systému. I v něm totiž nastaly technické problémy, které nešlo předvídat.

„Rada města zrušila zadávací řízení veřejné zakázky na službu Správce parkovacího systému. V průběhu výběrového řízení nastaly podstatné změny okolností, které zadavatel nemohl předvídat a ani je nezpůsobil,“ potvrdil Večerníku Jiří Pospíšil, první náměstek primátora Prostějova. Vzápětí vysvětlil i konkrétní důvod dalšího zrušeného konkurzu.

„Na základě doplňujících dotazů od uchazečů v průběhu zadávacího řízení vyvstaly určité technické problémy, jejichž řešení znamená podstatnou změnu podmínek zakázky a jsou důvodem k jeho zrušení,“ uvedl Jiří Pospíšil s tím, že jedním z diskutovaných bodů bylo umístění závorového systému v ulici Sádky okolo budovy Policie ČR. „Systém vyžaduje zřízení elektrické přípojky. Jak se ukázalo, v daném místě jde o technicky a finančně náročnější investici. Jako vhodnější bude v této lokalitě umístit parkovací automaty,“ dodal Jiří Pospíšil.

Vedení města projedná vypsání nového výběrového řízení. „Zvažujeme také možnost pořízení vlastních parkovacích automatů a správu jejich provozu. K této úvaze nás vedou poznatky z průběhu výběrového řízení. V každém případě jsou pro nás dílčí výsledky lakmusovým papírkem zjištění situace na trhu,“ vysvětlil náměstek Pospíšil.

„V souvislosti se zavedením parkovacího systému jsem zaznamenal pozitivní ohlasy obyvatel z centra města. Obrátili se na mě obyvatelé z Vodní a Netušilovy ulice, kdy už bude možnost pořídit si rezidentní karty. Podle jejich slov si rádi zaplatí, aby mohli parkovat ve své ulici, kde je dnes takřka nemožné najít po příjezdu z práce volné místo,“ uzavřel Pospíšil.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments