Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 parkovaniPo výběrovém řízení na pronájem stacionárních radarů na měření rychlosti zrušil magistrát další konkurz na veřejnou zakázku! Tentokrát na správce parkovacího systému. I v něm totiž nastaly technické problémy, které nešlo předvídat.

„Rada města zrušila zadávací řízení veřejné zakázky na službu Správce parkovacího systému. V průběhu výběrového řízení nastaly podstatné změny okolností, které zadavatel nemohl předvídat a ani je nezpůsobil,“ potvrdil Večerníku Jiří Pospíšil, první náměstek primátora Prostějova. Vzápětí vysvětlil i konkrétní důvod dalšího zrušeného konkurzu.

„Na základě doplňujících dotazů od uchazečů v průběhu zadávacího řízení vyvstaly určité technické problémy, jejichž řešení znamená podstatnou změnu podmínek zakázky a jsou důvodem k jeho zrušení,“ uvedl Jiří Pospíšil s tím, že jedním z diskutovaných bodů bylo umístění závorového systému v ulici Sádky okolo budovy Policie ČR. „Systém vyžaduje zřízení elektrické přípojky. Jak se ukázalo, v daném místě jde o technicky a finančně náročnější investici. Jako vhodnější bude v této lokalitě umístit parkovací automaty,“ dodal Jiří Pospíšil.

Vedení města projedná vypsání nového výběrového řízení. „Zvažujeme také možnost pořízení vlastních parkovacích automatů a správu jejich provozu. K této úvaze nás vedou poznatky z průběhu výběrového řízení. V každém případě jsou pro nás dílčí výsledky lakmusovým papírkem zjištění situace na trhu,“ vysvětlil náměstek Pospíšil.

„V souvislosti se zavedením parkovacího systému jsem zaznamenal pozitivní ohlasy obyvatel z centra města. Obrátili se na mě obyvatelé z Vodní a Netušilovy ulice, kdy už bude možnost pořídit si rezidentní karty. Podle jejich slov si rádi zaplatí, aby mohli parkovat ve své ulici, kde je dnes takřka nemožné najít po příjezdu z práce volné místo,“ uzavřel Pospíšil.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments