Dobré poledne, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 manthellanProjekt výstavby obřího obchodního centra u Špalíčku dostává první trhliny. Investor, kterým je společnost Manthellan, i prostějovská radnice stáhly z Krajského úřadu Olomouckého kraje své žádosti o posouzení regulačního plánu pro výstavbu Galerie Prostějov. Důvodem je voda, která proudí pod pozemky v okolí současného Společenského domu.

„Město vyjádřilo souhlas se stažením žádosti,“ potvrdil Večerníku Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov. Zjištění, že zhruba čtyři metry pod pozemky u Špalíčku je voda, tak může veškeré projektové plány obchodního centra zhatit. Hlavně proto, že investor počítá i s výstavbou podzemních garáží až v hloubce patnácti metrů pod povrchem! „Jaká bude reakce společnosti Manthellan, to je spíše otázka pro zástupce této společnosti.  V žádném případě nechci předjímat, co bude dál. Vyčkejme na výsledky hydrogeologických průzkumů a na rozhodnutí samotného investora,“ dodal Jiří Pospíšil.

Jakékoliv vyjádření společnosti Manthellan je však dlouhodobě nedobytné. Ovšem po stanovisku společnosti, zda od projektu může ustoupit, prahnou i prostějovští zastupitelé. „Z diskuze na posledním jednání Zastupitelstva města Prostějova vzešel od zástupců opozice požadavek uspořádat seminář, na kterém by investor prezentoval záměr výstavby Galerie Prostějov. Vedení města návrh přivítalo,“ řekl Pospíšil s tím, že v současné době nejsou k dispozici žádné podrobnější informace. Investor připravuje podklady pro řízení. „Po jejich vypracování je povinností investora informovat o dalším postupu radu města. Trvám na tom, aby všechny informace získali členové zastupitelstva a samozřejmě také veřejnost,“ uvedl náměstek primátora. Podle jeho slov s pořádáním semináře pro zastupitele vedení města jednoznačně počítalo. K dané problematice se zastupitelé ostatně sešli již na třech seminářích.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments