Dobré dopoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 manthellanProjekt výstavby obřího obchodního centra u Špalíčku dostává první trhliny. Investor, kterým je společnost Manthellan, i prostějovská radnice stáhly z Krajského úřadu Olomouckého kraje své žádosti o posouzení regulačního plánu pro výstavbu Galerie Prostějov. Důvodem je voda, která proudí pod pozemky v okolí současného Společenského domu.

„Město vyjádřilo souhlas se stažením žádosti,“ potvrdil Večerníku Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov. Zjištění, že zhruba čtyři metry pod pozemky u Špalíčku je voda, tak může veškeré projektové plány obchodního centra zhatit. Hlavně proto, že investor počítá i s výstavbou podzemních garáží až v hloubce patnácti metrů pod povrchem! „Jaká bude reakce společnosti Manthellan, to je spíše otázka pro zástupce této společnosti.  V žádném případě nechci předjímat, co bude dál. Vyčkejme na výsledky hydrogeologických průzkumů a na rozhodnutí samotného investora,“ dodal Jiří Pospíšil.

Jakékoliv vyjádření společnosti Manthellan je však dlouhodobě nedobytné. Ovšem po stanovisku společnosti, zda od projektu může ustoupit, prahnou i prostějovští zastupitelé. „Z diskuze na posledním jednání Zastupitelstva města Prostějova vzešel od zástupců opozice požadavek uspořádat seminář, na kterém by investor prezentoval záměr výstavby Galerie Prostějov. Vedení města návrh přivítalo,“ řekl Pospíšil s tím, že v současné době nejsou k dispozici žádné podrobnější informace. Investor připravuje podklady pro řízení. „Po jejich vypracování je povinností investora informovat o dalším postupu radu města. Trvám na tom, aby všechny informace získali členové zastupitelstva a samozřejmě také veřejnost,“ uvedl náměstek primátora. Podle jeho slov s pořádáním semináře pro zastupitele vedení města jednoznačně počítalo. K dané problematice se zastupitelé ostatně sešli již na třech seminářích.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments