Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 pozemekPozemek hned na okraji průmyslové zóny těsně za rondelem u bývalé Vitany stále leží ladem. A to i přesto, že město už před rokem schválilo jeho prodej investorské společnosti ADD Investment. Ta slíbila v co nejkratší době tady postavit velkosklad drogistického zboží, ve kterém by získalo práci až pětadvacet lidí. Zaráží ovšem fakt, že dosud na pozemku nebylo kopnuto, stejně tak jako samotné jednání zástupců investora...

„Vloni sedmnáctého dubna jsme na zastupitelstvu schválili prodej tohoto pozemku. Firma však do této chvíle s městem neuzavřela kupní smlouvu, protože údajně nesouhlasí s jejími podmínkami. V tuto chvíli si dokonce investor klade takové podmínky, které jsou pro město Prostějov naprosto nepřijatelné. Proto jsme tyto podmínky odmítli a neschválili jsme je. Otázkou nyní je, zda firma přistoupí na nové návrhy nebo od záměru výstavby skladu ustoupí. Je to věc dalších jednání,“ nastínil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby společnost svůj záměr zrealizovala, i když o pozemek měly v minulosti zájem i jiné firmy. I pětadvacet pracovních příležitostí je v současné krizi dobrých,“ dodal Pospíšil.

Večerník samozřejmě zajímalo, v čem tak moc byly podmínky investora pro město nepřijatelné. „Například si firma kladla takové podmínky, že když město nepřistoupí na jejich znění smlouvy, tak si stanoví za jeden den prodlení pokutu pěti tisíc korun, a jestliže smlouva nebude uzavřena do určitého data, chtějí smluvní pokutu ve výši jednoho milionu korun! Myslím si, že na takové podmínky hraničící s vydíráním město nemůže přistoupit,“ prezentoval jasný názor první náměstek primátora.

Podaří se tedy sladit podmínky investora se zájmy města a pětadvaceti lidí, kteří by mohli ve skladišti najít práci?

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments