Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 pozemekPozemek hned na okraji průmyslové zóny těsně za rondelem u bývalé Vitany stále leží ladem. A to i přesto, že město už před rokem schválilo jeho prodej investorské společnosti ADD Investment. Ta slíbila v co nejkratší době tady postavit velkosklad drogistického zboží, ve kterém by získalo práci až pětadvacet lidí. Zaráží ovšem fakt, že dosud na pozemku nebylo kopnuto, stejně tak jako samotné jednání zástupců investora...

„Vloni sedmnáctého dubna jsme na zastupitelstvu schválili prodej tohoto pozemku. Firma však do této chvíle s městem neuzavřela kupní smlouvu, protože údajně nesouhlasí s jejími podmínkami. V tuto chvíli si dokonce investor klade takové podmínky, které jsou pro město Prostějov naprosto nepřijatelné. Proto jsme tyto podmínky odmítli a neschválili jsme je. Otázkou nyní je, zda firma přistoupí na nové návrhy nebo od záměru výstavby skladu ustoupí. Je to věc dalších jednání,“ nastínil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby společnost svůj záměr zrealizovala, i když o pozemek měly v minulosti zájem i jiné firmy. I pětadvacet pracovních příležitostí je v současné krizi dobrých,“ dodal Pospíšil.

Večerník samozřejmě zajímalo, v čem tak moc byly podmínky investora pro město nepřijatelné. „Například si firma kladla takové podmínky, že když město nepřistoupí na jejich znění smlouvy, tak si stanoví za jeden den prodlení pokutu pěti tisíc korun, a jestliže smlouva nebude uzavřena do určitého data, chtějí smluvní pokutu ve výši jednoho milionu korun! Myslím si, že na takové podmínky hraničící s vydíráním město nemůže přistoupit,“ prezentoval jasný názor první náměstek primátora.

Podaří se tedy sladit podmínky investora se zájmy města a pětadvaceti lidí, kteří by mohli ve skladišti najít práci?

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments