Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Strážníci ho nechali vylít víno a přivolali lékaře

bezdakJiž několikrát jsme informovali o zvláštním osudu pětašedesátiletého Jiřího Paráka. Bezdomovec, který trpí záněty dolních končetin a počátkem jara se po pěti dnech strávených na lavičce na Žižkově náměstí dostal i zásluhou Večerníku konečně do nemocnice, je v péči lékařů znovu!
          

Minulý týden ve středu byl u sochy Jiřího Wolkra přistižen při podávání lihovin dvaapadesátiletý muž. Víno z krabice nalil do kelímku a věnoval ho sedícímu Jiřímu Parákovi. Tomu ostatně v posledních dnech nosili jídlo a pití mnozí lidé z okolí. „Strážníci však v tomto případě seznámili občana s městskou vyhláškou, která zakazuje takovéto jednání na vymezených místech. Muž toto akceptoval a víno vylil. Sedící bezdomovec na lavičce ovšem stihl obsah podaného alkoholu vypít. Byl v zuboženém stavu a stěžoval si na silnou bolest v nohou. Hlídka přivolala záchrannou službu, která dotyčného převezla do zdravotnického zařízení,“ prozradila poslední „zajímavůstku“ Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.

Zlí jazykové tvrdí, že navenek odpudivého muže odvezli od sochy prostějovského básníka v pravý čas. Už příští týden totiž začíná Wolkrův Prostějov a významní hosté festivalu budou klást k soše věnce. Setkání s bezdomovcem ležícím na blízké lavičce by zřejmě nevzbuzovalo libé pocity... „Já myslím, že do té doby bude pan Parák zpátky,“ utrousila k nám mladá žena z prodejny v Atriu, která bezdomovci denně přinášela na lavičku jídlo a pití.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments