Dobrý večer, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Strážníci ho nechali vylít víno a přivolali lékaře

bezdakJiž několikrát jsme informovali o zvláštním osudu pětašedesátiletého Jiřího Paráka. Bezdomovec, který trpí záněty dolních končetin a počátkem jara se po pěti dnech strávených na lavičce na Žižkově náměstí dostal i zásluhou Večerníku konečně do nemocnice, je v péči lékařů znovu!
          

Minulý týden ve středu byl u sochy Jiřího Wolkra přistižen při podávání lihovin dvaapadesátiletý muž. Víno z krabice nalil do kelímku a věnoval ho sedícímu Jiřímu Parákovi. Tomu ostatně v posledních dnech nosili jídlo a pití mnozí lidé z okolí. „Strážníci však v tomto případě seznámili občana s městskou vyhláškou, která zakazuje takovéto jednání na vymezených místech. Muž toto akceptoval a víno vylil. Sedící bezdomovec na lavičce ovšem stihl obsah podaného alkoholu vypít. Byl v zuboženém stavu a stěžoval si na silnou bolest v nohou. Hlídka přivolala záchrannou službu, která dotyčného převezla do zdravotnického zařízení,“ prozradila poslední „zajímavůstku“ Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.

Zlí jazykové tvrdí, že navenek odpudivého muže odvezli od sochy prostějovského básníka v pravý čas. Už příští týden totiž začíná Wolkrův Prostějov a významní hosté festivalu budou klást k soše věnce. Setkání s bezdomovcem ležícím na blízké lavičce by zřejmě nevzbuzovalo libé pocity... „Já myslím, že do té doby bude pan Parák zpátky,“ utrousila k nám mladá žena z prodejny v Atriu, která bezdomovci denně přinášela na lavičku jídlo a pití.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments