Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
vizualizace mps_holdingProblém v průmyslové zóně s pozemky, na nichž měla stavět firma Modřany Power, která ovšem nakonec začala spíše hrát roli „mrtvého brouka“, je dost možná vyřešen. Do jednání se totiž zapojila nedávno zrozená společnost MPS Holding, která projevila velkou touhu podnikat právě v inkriminovaném katastru.


„Oficiálním dopisem jsme požádali město Prostějov o možnost získání pozemků v průmyslové zóně tak, abychom mohli začít stavět výrobní areál pro naše dceřinné společnosti Gradior a Engineering,“ prozradil exkluzivně Večerníku Tomáš Medek, předseda představenstva MPS Holding a.s. Tato společnost sdružuje prozatím pod sebou skupinu čtyř podniků, dříve samostatných firem, přičemž další jednání o rozšíření portfolia v těchto dnech intenzivně probíhají. Že to MPS Holding a Tomáš Medek myslí vážně, o tom svědčí již započaté práce na výstavbě nového sídla, které v podobě administrativní budovy vyroste ještě do konce října letošního roku v prostějovské ulici Újezd, konkrétně vedle Lidlu.

Na obchodní scéně a především průmyslovém trhu se tak rodí nová kometa. I tímto označením lze charakterizovat nástup společnosti MPS (Moravský Průmyslový Strojírenský) Holding, která má smělé a ambiciózní plány nejen v rámci České republiky, ale i Slovenska. „S nadsázkou tvrdím, že osobně stále žiji v Česko-slovensku, protože obchoduji a dost času trávím v obou zemích,“ podotknul s úsměvem Tomáš Medek, který se v oblasti průmyslu a strojírenství pohybuje již od roku 1989. A důraz na region a kraj, odkud pochází, klade Medek takřka neustále. „Historicky spolupracujeme se Sigmou Lutín a na severu Moravy s Vítkovicemi. A vzhledem k tomu, že osobně jsem rodákem, nebylo takřka žádného rozhodování v duchu, proč zrovna Prostějov? Pro naše město hovoří v první řadě velmi dobrá poloha obslužnosti směrem na Prahu i na Slovensko. Máme to kamkoliv poměrně kousek, Prostějov je relativně uprostřed všech strategických regionů. Když k tomu připočteme velmi dobře umístěnou infrastrukturu v podobě místa poblíž dálnice, vychází mi z toho, že logisticky nám vyhovuje. Obzvlášť, když město Prostějov vytvořilo v rámci průmyslové zóny skutečně pro investory zajímavé podmínky k podnikání,“ objasnil Tomáš Medek, proč sídlo své společnosti zařizuje na Hané, nikoliv jako drtivá většina firem v Praze.

V Prostějově tak díky nástupu MPS Holdngi vznikne až 250 pracovních míst. A to se v době všeobecní recese pořádně chodí. „Navíc budeme spolupracovat s místní průmyslovkou tak, aby většina těch schopných nemusel za prací dojíždět, ale zůstala ve svém rodném městě,“ doplnil T. Medek. Ten jako šéf představenstva ví, co chce. „Mateřská společnost bude v duchu dlouhodobé obchodně ekonomické strategie podporovat vybudování silného obchodního partnera na trhu energetiky a strojírenství.“

Celé uskupení MPS Holding, které momentálně sdružuje 4 dceřinné společnosti - MPS Engineering, MPS Mont, MPS Gradior a MPSJ, si klade za hlavní cíl posílení svých domácích pozic s novým zaměřením na exportní trhy. „Jsem rád, že mě minulé pondělí přijalo vedení města, konkrétně pan primátor Pišťák a jeho první náměstek Pospíšil. Informoval jsem je o našich záměrech,“ uvedl Tomáš Medek. A jaké, že to tedy jsou? „V současné době jsme zahájili stavbu naší administrativní budovy v ulici Újezd, která by měla být uvedena do provozu v březnu příštího roku. Do konce letopočtu 2012 bychom chtěli dotáhnout do konce jednání o nákupu pozemků a veškeré legislativní kroky s tím spojené tak, abychom v roce 2012 mohli zahájit stavbu výrobního závodu. Ta bude rozdělena do dvou etap. První by obsahovala osmdesát pracovních míst, ta druhá dalších zhruba sto padesát,“ prozradil Medek, který na závěr dodal, že plánuje dlouhodobou spolupráci s prostějovským magistrátem i marketingovou společností TK PLUS. „Určitě budeme prostředky investovat do podpory sportu a kultury.“

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments