Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
vizualizace mps_holdingProblém v průmyslové zóně s pozemky, na nichž měla stavět firma Modřany Power, která ovšem nakonec začala spíše hrát roli „mrtvého brouka“, je dost možná vyřešen. Do jednání se totiž zapojila nedávno zrozená společnost MPS Holding, která projevila velkou touhu podnikat právě v inkriminovaném katastru.


„Oficiálním dopisem jsme požádali město Prostějov o možnost získání pozemků v průmyslové zóně tak, abychom mohli začít stavět výrobní areál pro naše dceřinné společnosti Gradior a Engineering,“ prozradil exkluzivně Večerníku Tomáš Medek, předseda představenstva MPS Holding a.s. Tato společnost sdružuje prozatím pod sebou skupinu čtyř podniků, dříve samostatných firem, přičemž další jednání o rozšíření portfolia v těchto dnech intenzivně probíhají. Že to MPS Holding a Tomáš Medek myslí vážně, o tom svědčí již započaté práce na výstavbě nového sídla, které v podobě administrativní budovy vyroste ještě do konce října letošního roku v prostějovské ulici Újezd, konkrétně vedle Lidlu.

Na obchodní scéně a především průmyslovém trhu se tak rodí nová kometa. I tímto označením lze charakterizovat nástup společnosti MPS (Moravský Průmyslový Strojírenský) Holding, která má smělé a ambiciózní plány nejen v rámci České republiky, ale i Slovenska. „S nadsázkou tvrdím, že osobně stále žiji v Česko-slovensku, protože obchoduji a dost času trávím v obou zemích,“ podotknul s úsměvem Tomáš Medek, který se v oblasti průmyslu a strojírenství pohybuje již od roku 1989. A důraz na region a kraj, odkud pochází, klade Medek takřka neustále. „Historicky spolupracujeme se Sigmou Lutín a na severu Moravy s Vítkovicemi. A vzhledem k tomu, že osobně jsem rodákem, nebylo takřka žádného rozhodování v duchu, proč zrovna Prostějov? Pro naše město hovoří v první řadě velmi dobrá poloha obslužnosti směrem na Prahu i na Slovensko. Máme to kamkoliv poměrně kousek, Prostějov je relativně uprostřed všech strategických regionů. Když k tomu připočteme velmi dobře umístěnou infrastrukturu v podobě místa poblíž dálnice, vychází mi z toho, že logisticky nám vyhovuje. Obzvlášť, když město Prostějov vytvořilo v rámci průmyslové zóny skutečně pro investory zajímavé podmínky k podnikání,“ objasnil Tomáš Medek, proč sídlo své společnosti zařizuje na Hané, nikoliv jako drtivá většina firem v Praze.

V Prostějově tak díky nástupu MPS Holdngi vznikne až 250 pracovních míst. A to se v době všeobecní recese pořádně chodí. „Navíc budeme spolupracovat s místní průmyslovkou tak, aby většina těch schopných nemusel za prací dojíždět, ale zůstala ve svém rodném městě,“ doplnil T. Medek. Ten jako šéf představenstva ví, co chce. „Mateřská společnost bude v duchu dlouhodobé obchodně ekonomické strategie podporovat vybudování silného obchodního partnera na trhu energetiky a strojírenství.“

Celé uskupení MPS Holding, které momentálně sdružuje 4 dceřinné společnosti - MPS Engineering, MPS Mont, MPS Gradior a MPSJ, si klade za hlavní cíl posílení svých domácích pozic s novým zaměřením na exportní trhy. „Jsem rád, že mě minulé pondělí přijalo vedení města, konkrétně pan primátor Pišťák a jeho první náměstek Pospíšil. Informoval jsem je o našich záměrech,“ uvedl Tomáš Medek. A jaké, že to tedy jsou? „V současné době jsme zahájili stavbu naší administrativní budovy v ulici Újezd, která by měla být uvedena do provozu v březnu příštího roku. Do konce letopočtu 2012 bychom chtěli dotáhnout do konce jednání o nákupu pozemků a veškeré legislativní kroky s tím spojené tak, abychom v roce 2012 mohli zahájit stavbu výrobního závodu. Ta bude rozdělena do dvou etap. První by obsahovala osmdesát pracovních míst, ta druhá dalších zhruba sto padesát,“ prozradil Medek, který na závěr dodal, že plánuje dlouhodobou spolupráci s prostějovským magistrátem i marketingovou společností TK PLUS. „Určitě budeme prostředky investovat do podpory sportu a kultury.“

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments